reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe mamy 2022

Nie wiem jak jest u was ale lekarz mi powiedział że nie zwłoczne od wyniku jeśli wychodzi mi 91 cukru to już automatycznie w moim przypadku mam się kłuć i pod żadnym pozorem nie odstawiać insuliny skoro lekarz powiedział że brać to brać żeby dziecku nie zaszkodzić
No tak ale cukrzyca jest dopiero od 92 więc tak na prawdę mam dopiero 3 dni przekroczeń i to supelnie minimalnych, w dzień max 120 po posiłkach. Ginekolog mowi żeby czekac bo przy odstawianiu mety mogą szaleć, diabetolog kazał brać. Nic to te kilka dni przy takich wartościach nic nie zmieni.
 
reklama
No tak ale cukrzyca jest dopiero od 92 więc tak na prawdę mam dopiero 3 dni przekroczeń i to supelnie minimalnych, w dzień max 120 po posiłkach. Ginekolog mowi żeby czekac bo przy odstawianiu mety mogą szaleć, diabetolog kazał brać. Nic to te kilka dni przy takich wartościach nic nie zmieni.
Rozumiem . Może u mnie jest inaczej bo zdążają się cukry po posiłku nie zawsze ale przeszło i 150
 
Nie wiem jak jest u was ale lekarz mi powiedział że nie zwłoczne od wyniku jeśli wychodzi mi 91 cukru to już automatycznie w moim przypadku mam się kłuć i pod żadnym pozorem nie odstawiać insuliny skoro lekarz powiedział że brać to brać żeby dziecku nie zaszkodzić
Ja na ostatniej wizycie dostałam tylko glukometr i książeczkę do wpisywania wyników + miałam zrobić to badanie hba1c i na tej podstawie dopiero pomyślimy o insulinie. Też mi się wydaje niemożliwe, żeby takie małe przekroczenia miały być problemem, tym bardziej, że w ciągu dnia mam super cukry. No ale zobaczymy, co lekarz powie i wiadomo, że będę go słuchać.
 
No tak ale cukrzyca jest dopiero od 92 więc tak na prawdę mam dopiero 3 dni przekroczeń i to supelnie minimalnych, w dzień max 120 po posiłkach. Ginekolog mowi żeby czekac bo przy odstawianiu mety mogą szaleć, diabetolog kazał brać. Nic to te kilka dni przy takich wartościach nic nie zmieni.
Cukrzyca ciazowa jest od 90 :) jesli choc o 1 przekracza to dieta, a jak się utrzymuje to insulina nocna. Ja bralam przy synu i zdrowy :) nie ma sie co brac insuliny. Tj bezpieczny lek.
 
U mnie cukier jest mniejszy niż przed ciążą. Może zmiana nawyków żywieniowych, może to że przyjmuje więcej płynów ale sama jestem zdziwiona bo zazwyczaj w górnej granicy było..
 
reklama
No tak ale cukrzyca jest dopiero od 92 więc tak na prawdę mam dopiero 3 dni przekroczeń i to supelnie minimalnych, w dzień max 120 po posiłkach. Ginekolog mowi żeby czekac bo przy odstawianiu mety mogą szaleć, diabetolog kazał brać. Nic to te kilka dni przy takich wartościach nic nie zmieni.
W samokontroli glukometrem powinno być na czczo poniżej 90. Ja jestem już 3 tydzień na insulinę - naprawdę to nic strasznego. A też zanim się dawkę ustali to kilka dni jak nie więcej minieminie zanim będą poniżej 90. u mnie trzeci tydzień zwiększania dawek.
 
Do góry