reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

No ja nie moge neoparinu. Mam zalecenie od immunologa, ze ma byc clexane oryginalny. Niby clexane i neoparin to to samo, ale konkretnie wprzypadku ciazy lepiej brac clexane, bo ktorys z skladnikow dodatkowych inaczej dziala. Tak mowila mi immunolog. Poza tym, ja sama tak chce, bo jak w pierwszej viazy bralam neoparin to i tak poronilam, a z clexane przy corce wszyatko poszlo dobrze. Dlatego mam w glowie blokade na neoparin.

Ja mam chyba za darmo clexane, bo mam skonczone 35 lat, wczesniej placilam
 
reklama
Ja clexane mam ze względu na dwa poronienia oraz poprzednie ciąże . Mam dawno skończone 35 lat, jakbym mogła nie płacić za zastrzyki, to byłabym zadowolona bardzo .
 
Jak dobrze ze tego nie wiedziałam jak się zanosiłam kaszlem! [emoji85] Teraz już tylko sobie pokaszluje lekko [emoji85]

Ja przyznam, że jestem na etapie gdzie punktem programu każdego dnia jest spanie.. Nawet jeśli 2h temu mówiłam teściom że dziś się super czuje to teraz już czekam na moment aż legnę do łóżka...
Czasem niewiedza jest błogosławieństwem. Serio. Tak jak dzisiaj lekarka sie pytała czy to jest moje pierwsze dziecko to powiedziałam, że tak. Ona jedynie co to zauważyła ze podchodzę do tej ciąży bardzo spokojowo niż jej inne pacjentki 😅 Az się zaczęłam zastanawiać czy jestem normalna 😅
 
Kurczę, mnie dała ryczałt 🙄
Hmm... No na ja mam clexane bo mam mutacje pai i czynnik V r2. Ale też spotkałam się ze skrajnymi opiniami lekarzy, jedni twierdzą że to nie jest żadna przesłanka ani do acardu ani do heparyny. Na szczęście mój gin jak zobaczył wyniki to od razu mówił że muszę brać te leki. W razie czego miałam też opinie od hematologa. Może inny lekarz dałby Ci bezplatne..
 
Ja robię zastrzyki z clexane. To prawda, że z dostępnością bywa różnie, chociaż udało mi się znaleźć aptekę, w której trzymają ten lek specjalnie dla ciężarnych.
I zdecydowanie clexane i zamienniki są bezpłatne dla kobiet w ciąży. Jak za to płacicie, to zagadajcie do swoich ginekologów, że w tym roku chyba jakoś od maja weszło dużo leków za 0 zł dla ciężarnych (w tym heparyna). Wystarczy odpowiedni kod na recepcie.
 
reklama
Do góry