reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Ok godziny stał w domu bo laboratorium dopiero od 8 było.
Mozliwe ze dlatego wyszły liczne bakterie, ja bym sie nie martwiła na zapas.
Ja wlasnie od przyjaciółki dostalam rade bo ona tak została pokierowana przez kobiety z labo, ze jesli robimy siku do pojemnika to przed jesli jestesmy w stanie przepłukać wodą i środkowy mocz do pojemniczka. 😅 Ja spróbuję w ten sposób jeśli mi się uda 😂
 
reklama
Dziewczyna, a czy którejś z Was wyszła już cukrzyca ciążowa? Ja jestem zła, bo po wypiciu 75 g glukozy wyszły mi wyniki na granicy i od razu cukrzyca :( Dostałam glukometr i mierzę cukry po posiłkach, ale są naprawdę niziutkie, sporo poniżej dopuszczalnych wartości, np. teraz godzinę po obiedzie miałam 89. Staram się oczywiście i większość rzeczy jem zdrowo i zgodnie z zasadami, ale nie wyobrażam sobie raz na tydzień nie zjeść czegoś słodkiego. Np teraz okrutnie chodzi za mną mcflurry [emoji52] I nie wiem, co robić. Nie da się całą ciążę jeść super zdrowo, jak przecież ma się tyle zachcianek [emoji28]
Tak, ja mam cukrzycę od samego początku i już jestem na insulinie, bo moje cukry na czczo są ciężkie do zbicia. Przyznam szczerze że mnie nie ciągnie do słodkiego. W poprzedniej ciąży też miałam cukrzycę i czekałam na ten czas po porodzie kiedy będę mogła najeść się ciast i czekolady - tak czekałam, że jak przyszło co do czego to nie miałam wcale ochoty [emoji85]
 
Trzaśnijcie mnie któraś w głowę 🤦‍♀️ w tym tygodniu już nie mam mdłości w ogóle, w poniedziałek męczyła mnie zgaga i całodniowe odbijanie, a od wczoraj nic... Nawet głodu nie czuję 🙈 odwołałam tą wizytę piątkowa i teraz będę czekać cały tydzień do przyszłej środy jak na szpilkach 😔 jedynie co to dalej wieczorami bolą mnie piersi ale i tak martwię się że ostatnio czułam się cały tydzień jak wupluta a teraz nagle taka zmiana. Dzisiaj zaczynam 7 tydzień 🙈
 
ja tez odebrałam dziś wyniki krwi . W moczu liczne fosforany bezpostaciowe, a w krwi za dużo mam pct i płytek krwi. Nie mam pojęcia co to znaczy ale chyba tydzień przeżyje. Co ciekawe od stycznia spadło mi TSH do 1,5 a glukoza z krwi 91. Trochę się na początku umartwilan tym pct i tymi płytkami bo gdzies wyczytałam że to stan zapalny i nerki o cos tam ale puknelan się w głowę i poczekam do wizyty 😂😂😂
 
Mozliwe ze dlatego wyszły liczne bakterie, ja bym sie nie martwiła na zapas.
Ja wlasnie od przyjaciółki dostalam rade bo ona tak została pokierowana przez kobiety z labo, ze jesli robimy siku do pojemnika to przed jesli jestesmy w stanie przepłukać wodą i środkowy mocz do pojemniczka. [emoji28] Ja spróbuję w ten sposób jeśli mi się uda [emoji23]
Nie wiedziałam że może to mieć taki wpływ. W takim razie narazie czekam i powtórze w przyszłym tygodniu już poprawnie [emoji4]
 
Dziewczyna, a czy którejś z Was wyszła już cukrzyca ciążowa? Ja jestem zła, bo po wypiciu 75 g glukozy wyszły mi wyniki na granicy i od razu cukrzyca :( Dostałam glukometr i mierzę cukry po posiłkach, ale są naprawdę niziutkie, sporo poniżej dopuszczalnych wartości, np. teraz godzinę po obiedzie miałam 89. Staram się oczywiście i większość rzeczy jem zdrowo i zgodnie z zasadami, ale nie wyobrażam sobie raz na tydzień nie zjeść czegoś słodkiego. Np teraz okrutnie chodzi za mną mcflurry [emoji52] I nie wiem, co robić. Nie da się całą ciążę jeść super zdrowo, jak przecież ma się tyle zachcianek [emoji28]
Niestety, gdyby nie było cukrzycy to cukry byłyby na krzywej w normie. Wpadnij na grupę na fb cukrzyca ciazowa bez strachu :) od siebie polecę ciastka firmy gullon, ostatnio robiłam też super brownie z kremem orzechowym z mascarpone :) poradzisz sobie :)
 
reklama
Tylko się ciesz ze nie skaczą :D u mnie na czczo były nie do zbicia bez insuliny. Ale to też nic strasznego, cieszę się że już mam włączona przynajmniej się nie zamartwiam że wysokie szkodzą :)
 
Do góry