reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

reklama
Dziewczyny, czy któraś z Was robi sobie zastrzyki z heparyny? Macie jakieś wskazówki? Bo mnie to dzisiaj czeka [emoji85] Najbardziej przeraża mnie wbijanie igły - robicie to szybko, za jednym zamachem czy raczej powoli?
Ja łapie sobie faldke ok. 5 cm od pępka, wcześniej to miejsce sobie pryskam octeniseptem. Ze strzykawki wyciskam powietrze i później delikatnie wbijam igłe do samego końca w środek faldki pod kątem 90 stopni, wolno wyciskam lek i wolno wyjmuję igłę. Wazne zeby nie masowac po zastrzyku tego miejsca. Zastrzyki robimy na zmiane: raz z lewej, raz z prawej strony brzucha.
 
O, to mnie trochę pocieszyłaś, dzięki!
Zresztą możesz sobie poszukać zdjęć, jak nigdy nie widziałaś...
heparyna.jpg


To jest naprawdę cieniutkie i krótkie... Jak strzykawka dla Barbie 8-)
 
Dziewczyny, czy któraś z Was robi sobie zastrzyki z heparyny? Macie jakieś wskazówki? Bo mnie to dzisiaj czeka 🙈 Najbardziej przeraża mnie wbijanie igły - robicie to szybko, za jednym zamachem czy raczej powoli?
Ja jestem już po jakiś 20🤦‍♀️robię to pomału, nie dałabym rady sobie tak walnąć. Jak już "załapie" to ładnie się wsuwa. Ja mam neoparin i podobno igły są bardziej tępe
 
Musisz to wstrzykiwać wolno. I złapać fałd brzuszny. Nie jest wcale takie złe i bolesne jak sie wydaje. Robiłam mezowi to on powiedział ze jest to takie łaskotanie na poczatku. :)
No nie wiem, ale mnie to bardzo boli 🤦‍♀️po 20 zastrzykach wcale nie jest lepiej. Też łapie fałd 5 cm od pępka, psikam octenisept em.
 
reklama
Do góry