reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe mamy 2022

to mamy chyba tak samo, ja jestem przed wizytą. A kiedy ci wyszły dwie kreski?
Ja robiłam test 28 września i była już gruba kreseczka. Robiłam test po spóźnionej miesiączce dlatego że 6 września w 14dc byłam na monitoringu i pęcherzyk dominującym miał 10 mm i cieniutkie endo-były marne szanse na to że się uda. Od nowego cyklu miałam być stymulowana a tu niespodzianka :)
 
reklama
Przestały mnie boleć piersi. Tak kompletnie. Zero... ☹️
Nie denerwuj się niepotrzebnie. Mnie piersi bardzo bolały w a dzień wizyty tj. Poprzednia środę nagle przestały, pytalam gina i powiedział że nie przejmujemy się objawami a tym co jest na usg. Jednego dnia bolą, drugiego nie. Dzień po wizycie zaczęły tak znowu boleć ze miałam dosyć 🤦‍♀️
 
Dziewczyny:) nie napędzajcie się wzajemnie. Sprobujcie wpoić sobie pozytywne myślenie! Ja w szczęśliwej donoszonej ciąży do 9 tygodnia miałam bóle normalnie jak na miesiączkę, piersi mnie praktycznie nie bolały. Do końca ciąży zero mdłości, zgagi, wymiotów. Ja tam byłam wdzięczna za taką ciążę. Objawy czy ich brak na prawdę nie świadczą o tym, że ciąża się rozwija lub nie. Każda ciąża jest inna i każda ciąża u tej samej kobiety będzie się czymś różniła. Ja jestem po jednej szczęśliwej donoszonej ciąży i po jednym poronieniu i powiem Wam tyle - my na prawdę nie mamy na to jak się potoczy ciąża wpływu, musimy nastawiać się pozytywnie i nie myśleć o najgorszym.
Żeby nie było - jak się dzieje coś niepokojącego, silne bole, plamienie itd to wiadomo, że trzeba jak najszybciej do lekarza z tym.
Ja nauczona poprzednimi doświadczeniami idę do lekarza dopiero w 7tc, żeby się nie zastanawiać - a jak to puste jajo, nie będzie serca, a jak to pozamaciczna, bo nic nie było widać 🤷‍♀️ przesyłam Wam pozytywne myslenie, chociaż sama oczywiście jestem pełna strachu, to nie dopuszczam złych myśli 😘 miłego dnia 😊
 
Ta wczorajsza wizyta nie daje mi spokoju i dopiero zauważylam, że dał mi zdjęcie usg, gdzie byc może jest pęcherzyk, ale za mały by to potwierdzić.

Jak tak mówił, to myślałam, ze może 1-2mm dopiero, a teraz patrze, że zaznaczony 'obiekt' ma 5,6mm. Rok temu byłam w ciązy dokładnie w tym samym czasie (om 3.09, teraz om 4.09).
Na górze zdjecie sprzed roku z potwierdzonym pęcherzykiem 5,9mm, na dole wczorajszy 'być może pęcherzyk' 5,6mm. Oczywiscie rok temu miałam innego lekarza. Widziałam wiele postów dziewczym z potwierdzeniem ciąży pęcherzykiem tej wielkości a nawet mniejszej więc się głowie, co lekarzowi sie tutaj nie podoba lub dlaczego ma wątpliwości [emoji17]
20211006_073244.jpeg
 
Ostatnia edycja:
Ta wczorajsza wizyta nie daje mi spokoju i dopiero zauważylam, że dał mi zdjęcie usg, gdzie byc może jest pęcherzyk, ale za mały by to potwierdzić.

Jak tak mówił, to myślałam, ze może 1-2mm dopiero, a teraz patrze, że zaznaczony 'obiekt' ma 5,6mm. Rok temu byłam w ciązy dokładnie w tym samym czasie (om 3.09, teraz om 4.09).
Na górze zdjecie sprzed roku z potwierdzonym pęcherzykiem 5,9mm, na dole wczorajszy 'być może pęcherzyk' 5,6mm. Oczywiscie rok temu miałam innego lekarza. Widziałam wiele postów dziewczym z potwierdzeniem ciąży pęcherzykiem tej wielkości a nawet mniejszej więc się głowie, co lekarzowi sie tutaj nie podoba lub dlaczego ma wątpliwości [emoji17]Zobacz załącznik 1323663
Od razu widać że jakoś sprzętu jest inna. Poza tym nie mozesz porównywać usg dzisiejszego do roku sprzed ponieważ:
1) owulacje mogłaś mieć w innym czasie.
2) kazda ciaza sie rozwija inaczej
Takze ta ciąża bedzie sie inaczej rozwijała niż poprzednia. Także nie nastawiaj się źle... albo wybierz sie moze do innego lekarza?
kiedy masz sie u niego pojawić? 😊
 
Ta wczorajsza wizyta nie daje mi spokoju i dopiero zauważylam, że dał mi zdjęcie usg, gdzie byc może jest pęcherzyk, ale za mały by to potwierdzić.

Jak tak mówił, to myślałam, ze może 1-2mm dopiero, a teraz patrze, że zaznaczony 'obiekt' ma 5,6mm. Rok temu byłam w ciązy dokładnie w tym samym czasie (om 3.09, teraz om 4.09).
Na górze zdjecie sprzed roku z potwierdzonym pęcherzykiem 5,9mm, na dole wczorajszy 'być może pęcherzyk' 5,6mm. Oczywiscie rok temu miałam innego lekarza. Widziałam wiele postów dziewczym z potwierdzeniem ciąży pęcherzykiem tej wielkości a nawet mniejszej więc się głowie, co lekarzowi sie tutaj nie podoba lub dlaczego ma wątpliwości [emoji17]Zobacz załącznik 1323663
Moze chodzi o to, że pecherzyk nie ma tej białej obwoluty. Na górnym zdjęciu ja widać. Myślę, że nie masz co się stresować, daj sobie czas. Pewnie gdybyś wybrała się kilka dni później to lekarz nie miałby wątpliwości:)
 
Ta wczorajsza wizyta nie daje mi spokoju i dopiero zauważylam, że dał mi zdjęcie usg, gdzie byc może jest pęcherzyk, ale za mały by to potwierdzić.

Jak tak mówił, to myślałam, ze może 1-2mm dopiero, a teraz patrze, że zaznaczony 'obiekt' ma 5,6mm. Rok temu byłam w ciązy dokładnie w tym samym czasie (om 3.09, teraz om 4.09).
Na górze zdjecie sprzed roku z potwierdzonym pęcherzykiem 5,9mm, na dole wczorajszy 'być może pęcherzyk' 5,6mm. Oczywiscie rok temu miałam innego lekarza. Widziałam wiele postów dziewczym z potwierdzeniem ciąży pęcherzykiem tej wielkości a nawet mniejszej więc się głowie, co lekarzowi sie tutaj nie podoba lub dlaczego ma wątpliwości [emoji17]Zobacz załącznik 1323663
Moj mi też powiedział podobnie.. bądź mądry i pisz wiersze. Najważniejsze, żeby było dobrze.
Ja lecę dzis z wynikami do swojego. Zejde na zawał wcześniej [emoji6]
 
Dziewczyny, pecherzyk ciążowy rośnie ok 1 mm dziennie. Jeżeli jesteście w 4 tygodniu to wartość 5 mm jest jak najbardziej prawidłowa. Pamiętacie, ze dokonane pomiary wielkości zależą od sprzętu i umiejętności lekarza.
 

Załączniki

  • SmartSelect_20211006-081711_Chrome.jpg
    SmartSelect_20211006-081711_Chrome.jpg
    44,2 KB · Wyświetleń: 66
Mi lekarz kazał brać witaminy i przyjść dopiero w 6, 7 tygodniu . Trochę jestem zła, bo myślałam, że coś jednak przepisze z racji mojego ostatniego poronienia a tu cisza. Nie wiem, chyba spróbuję sobie znaleźć innego lekarza :D
 
reklama
Od razu widać że jakoś sprzętu jest inna. Poza tym nie mozesz porównywać usg dzisiejszego do roku sprzed ponieważ:
1) owulacje mogłaś mieć w innym czasie.
2) kazda ciaza sie rozwija inaczej
Takze ta ciąża bedzie sie inaczej rozwijała niż poprzednia. Także nie nastawiaj się źle... albo wybierz sie moze do innego lekarza?
kiedy masz sie u niego pojawić? [emoji4]
Wiem, że ciąża ciąży nie równa :) bardziej chodziło mi o porównanie wielkości pęcherzyków i przy jednym jest potwierdzona ciąża, a przy drugim nie. Sprzęt widzę, że gorszy co mnie akurat dziwi,bo to klinika niepłodności więc powinien byc mega dobry.. Kolejna wizyta 18.10. Mam zrobić bete w czwartek i poniedzialek i mu wysyłac wyniki.
 
Do góry