reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2022

Mi lekarz mówił, żeby właśnie nie masować, jak coś takiego się dzieje.
I ogólnie lepiej nie masować brzucha, szczególnie jak skraca Wam się szyjka, bo to pobudza macicę do skurczów. Można przyłożyć sobie dłonie do brzucha i czekać na reakcję :)
A jaką długość powinna mieć w połowie ciąży ? Moja ma 33mm i lekarz kazał jej pilnować.
 
reklama
Zaczęłam się zastanawiać co do mojego samopoczucia... Czy to nie szkodzi małemu. Brzuch mnie ciążowo nie boli, nic mi nie twardnieje, mały się wierci non stop, dzisiaj mi cały brzuch podskakiwał i czuję już ponad pępek. Ale no średnio się czuje.. Nie mam sił, najchętniej to bym spała, wciąż mi niedobrze... A 16.02 mam wizytę ale u innego lekarza bo to prenatalne a dopiero 22.02 mam u mojego..
Waga mi leci w dół.. Nie jakoś mocno ale wczoraj a dzisiaj to jest 300g różnicy gdzie dzisiaj ważyłam się po wypiciu kubka herbaty, zjedzeniu kilku herbatników i jabłka..
Może to przez pogodę.Ja też ostatnimi dniami czuje się do duszy nawet mowa mnie męczy i całą zasapana zaraz.Lekki spacer to nogi bolą i najchętniej bym spała dzień i noc.
 
A jaką długość powinna mieć w połowie ciąży ? Moja ma 33mm i lekarz kazał jej pilnować.
Do 3 cm jest ok, ale oprócz długości jest możliwość jej Rozwarcia, badz miękkości. Takze pytanie jak inne parametry? A kontrola polega na sprawdzaniu jej długości, moze sie nie zmieniac wcale szybko :) ale zawsze - jesli to możliwe - warto odpoczywać i, sprawdzać jej długość.
 
Do 3 cm jest ok, ale oprócz długości jest możliwość jej Rozwarcia, badz miękkości. Takze pytanie jak inne parametry? A kontrola polega na sprawdzaniu jej długości, moze sie nie zmieniac wcale szybko :) ale zawsze - jesli to możliwe - warto odpoczywać i, sprawdzać jej długość.
O rozwarciu chyba nie mówił.tylko jeszcze, że jest w kształcie litery T
 
A jaką długość powinna mieć w połowie ciąży ? Moja ma 33mm i lekarz kazał jej pilnować.
Nie wiem, tzn minimum powinno być 25 mm, bo potem już trzeba coś z tym działać. Ja też mam 33 mm i chyba 5 razy pytałam lekarza, czy mam się oszczędzać i bardziej uważać, to stwierdził, że nie widzi takiej potrzeby, bo szyjka jest zamknięta i ładnie trzyma 🤷‍♀️
 
Oj kiepsko bardzo kiepsko, mam momenty takiego płaczu ze nie moge zlapac powietrza. Jestem 350km od domu, odwIedzin nie ma. Cieżko jest
Bardzo mi przykro :( rozumiem Cie naprawdę.. Najgorsze w takich sytuacjach być samemu :( a jak lekarze/pielęgniarki? Mili?
Co mówią lekarze?
 
reklama
Nie wiem, tzn minimum powinno być 25 mm, bo potem już trzeba coś z tym działać. Ja też mam 33 mm i chyba 5 razy pytałam lekarza, czy mam się oszczędzać i bardziej uważać, to stwierdził, że nie widzi takiej potrzeby, bo szyjka jest zamknięta i ładnie trzyma 🤷‍♀️
Ja słyszałam że od 2.5 zaczynają obserwować, a działać poniżej 1.5cm...
Może się pozmieniało
Oj kiepsko bardzo kiepsko, mam momenty takiego płaczu ze nie moge zlapac powietrza. Jestem 350km od domu, odwIedzin nie ma. Cieżko jest
Trzymaj się... Oby się udało przytrzymać do takiego momentu, że poradzi sobie na zewnątrz...
 
Do góry