reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe mamy 2022

Już po, uczucia mam mieszane... Układ kielichowo-miedniczkowy jest z jednej strony poszerzony (jedna str 2mm, druga 4,9mm). I Komory boczne mózgu też poszerzone - 7mm. Co prawda tu lekarka powiedziała, że można się martwić dopiero od 10mm i to też niekoniecznie coś złego wtedy. No trzeba obserwować jak to się będzie dalej rozwijać.
Ogólnie te odstępstwa od norm mogą nie być niczym niepokojącym, ale też mogą być, więc ja się niepokoje.
Ano i będzie córka :) :) oby zdrowa...
 
reklama
Hej laski ja już po badaniach, wszystko bardzo dobrze, dzidzia się cale badanie wierciła, łożysko i wody płodowe okey wiec jestem przeszczęśliwa :) Doktor potwierdził będzie dziewczynka 🥰
@PsychoPatka91 28.01 mamy prenatalne proszę wpisz nas😘
PsychoPatka juz nie robi listy ponieważ jest po stracie, ktora wszystkie bardzo z nią przeżyłyśmy.. i strasznie trzymamy za nią kciuki aby udalo sie jej zostac mamą w 2022 r. 🥺🥺
Jeśli chcesz się zapisywać na wizyty to tylko do @Magdalena09
 
Kochane Mamusie,ja też już po USG połówkowym (20+3). Pani Doktor miała jedno zastrzeżenie: długość kości nosowej 4,2 mm. Uważa,że powinna być 1 mm dłuższa. Wasze Dzieciątka mialy mierzoną tą wielkość? Jeśli tak to ile wynosiła?
 
Kochane Mamusie,ja też już po USG połówkowym (20+3). Pani Doktor miała jedno zastrzeżenie: długość kości nosowej 4,2 mm. Uważa,że powinna być 1 mm dłuższa. Wasze Dzieciątka mialy mierzoną tą wielkość? Jeśli tak to ile wynosiła?
Teraz mierzy się długość kości nosowej w 18-22 tygodniu ciąży. Zbyt krótka kość nosowa to tzw. miękki marker Zespołu Downa. To znaczy, że podnosi się ryzyko urodzenia dziecka z ZD.
Robi się badania mające określić prawidłowy rozmiar. Czyli w 20 tc średnia długość to ok 6 mm.
Jakie wyszly wyniki z pappa?a może nifty? Moze to tylko błąd pomiaru. Tj 1.5 mm, a lekarz tez człowiek. Albo moze masz możliwość isc 2x na badanie prenatalne? Masz jeszcze 1.5 tyg i u kogoś porównać te wyniki.
 
Ja miałam wczoraj połówkowe i ginekolog e ogóle tej kości już nie mierzyła. Zrobiła to przy pierwszych prenatalnych. Teraz sprawdzała usta pod kątem rozszczepu.
 
reklama
Do góry