reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Ja mam pytanie do Was 😉 jesteście już na l4? Jaką pracę wykonujecie? Ja pracuję w sklepie, w największej galerii we Wrocławiu. Praca oczywiście stojąca. Mój kierownik mimo, że wie o ciąży od 2 tygodni, nie ustosunkował się do tego. Mam czasem zmiany po 9-10h. Czy u Was w pracy też nie przestrzegają praw kobiet w ciąży?
pracodawca musi dostosować stanowisko do ciąży jeśli nie jest w stanie powinien cie wyslac na pelnoplatny urlop, który nie jest Twoim urlopem wypoczynkowym. Jak pojdziesz na l4 to pracodaca ma cie "z glowy" bo płaci tylko pierwszy miesiąc twojej pensji a później placi zus, a tak przez całą ciąże musi on placic, bo nie dostosowal stanowiska pod ciezarna.
 
reklama
Ja rodzilam 2x na Żelaznej, z racji nadciśnienia w ciąży nie mogłam rodzić w Domu Narodzin. Ciągle mi chodzi po glowie ten Dom Narodzin, moze w tej ciąży nie będę miała nadciśnienia :-)
A ogólnie poród na Żelaznej super, jedynie z czego nie bylam zadowolona (ale tak jest wszędzie) ze szybko chcą Cię wypisać do domu. Przy drugim dziecku wypisali nas z granicznym poziomem bilirubiny, gdzie mówiłam ze pierwsze dziecko mialo bardzo dlugo zoltaczke (naswietlali go w szpitalu) a potem jak znów wzroslo to wypozyczylismy lampę do domu. Tak więc po wypisie drugiego dziecka za 2 dni poziom wzrosl do 20 i musielismy wrocic do szpitala, ale zelazna może przyjąć tylko dziecko bez matki, więc pojechalismy do św. Rodziny. Tam pobyt wspominam bardzo fajnie :-)
obecnie odchodzi się od lamp, które podobno wg badan nic nie pomagają. jeśli do 2mc utrzymuje sie zoltaczka to dopiero cos się z nia robi, chyba ze sa bardzo wysokie poziomy bilirubiny, a jeśli nie są to czeka się w domu i tyle:)
 
obecnie odchodzi się od lamp, które podobno wg badan nic nie pomagają. jeśli do 2mc utrzymuje sie zoltaczka to dopiero cos się z nia robi, chyba ze sa bardzo wysokie poziomy bilirubiny, a jeśli nie są to czeka się w domu i tyle:)
No właśnie poziom 20 to juz bardzo wysoki, trzeba zbijac koniecznie. Moim dzieciom zoltaczka utrzymuje sie do 3 msc życia.
Ja w szpitalu chciałam aby zostawili nas 1 dzien dłużej aby zobaczyc czy bardzo urośnie bilirubina, bo wiedziałam ze urośnie jeszcze ale oni nie widzieli potrzeby. A za 2 dni mialam problem i na cito skierowanie do szpitala. Dobrze ze nas przyjęli w tym drugim szpitalu, bo niewyobrażam sobie samo kilkudniowe dziecko zostawić w szpitalu
 
No właśnie poziom 20 to juz bardzo wysoki, trzeba zbijac koniecznie. Moim dzieciom zoltaczka utrzymuje sie do 3 msc życia.
Ja w szpitalu chciałam aby zostawili nas 1 dzien dłużej aby zobaczyc czy bardzo urośnie bilirubina, bo wiedziałam ze urośnie jeszcze ale oni nie widzieli potrzeby. A za 2 dni mialam problem i na cito skierowanie do szpitala. Dobrze ze nas przyjęli w tym drugim szpitalu, bo niewyobrażam sobie samo kilkudniowe dziecko zostawić w szpitalu
no to faktycznie bardzo wysokie bo od 15 już jest za wysokie
 
:rofl2:Hej Hej z tej strony misiunia200,Jestem już na prywatnym forum, ale nie mam dostepu do hasła i musiałam sie jeszcze raz zarejestrować,Bsardzo prosze o ponownie dołączenie mnie do prywatnego forum😊
 
Witajcie dzis mam 12+6 ciazy termin 3 czerwiec prosze pomozcie od wczoraj czuje ciagniecia w pachwinie i przy tym lekki bol plecow najwiecej jak leze czy ktoras tak ma?czy to normalne?
 
U mnie po wizycie wszystko ok równo 10+0 i 3cm [emoji178]odetchnelam z ulgą.
IMG_20191126_115200.jpeg
 
reklama
Do góry