reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Witam wszystkie mamusie czerwcowe,ja się witam, termin wypada mi na 28.06.2020r . To nie jest moj pierwszy dzidziuś,ale z dużą przerwa 9 lat :) Test zaczął mi pokazywać dwie kreski na 5 dni przed @. Beta hcg z poniedziałku 191.65 A z czwartku 944.68 przyrost jest więc się cieszymy. Ponieważ w poniedziałek nie było jeszcze nic widać następna wizyta u lekarza 4.11 :) Pozdrawiam gorąco.
 
reklama
Ja słyszałam u mnie w rodzinie tak sie mowilo :). Ale wg mnie to sprawa indywidualna i kazdy moze dac dziecku na imie jak mu sie podoba takze nie ma co sie przejmowac.
A co do imion, slyszalyscie może taki przesad, że jeżeli jest dane imię już w rodzinie (np. Córka kuzynki ma dane imię) to nie powinni się to dawać dziecku?
Ja tam nie wierzę w przesady, ale ktoś coś takiego powiedział i ostatnio mi się przypomniało. Wy wierzycie w przesady ?
 
Moim zdaniem niekoniecznie;) ja jeszcze nie wymiotowalam ale mialam mdlosci szczegolnie rano czulam że mi niedobrze. Ale ostatnio mi przeszlo:) trochę sie boje 10 tyg ale mam cichą nadzieje że bedzie ok.. oby. Trzymam kciuki żeby Ci przeszło:)
Dziewczyny, dziś pierwszy raz zaliczyłam wymioty zarówno rano jak i w ciągu dnia. Czy będzie coraz gorzej?
 
Wole mdłości i wymioty aby te plamienia i krwawienia mi przeszły!! Znowu sie zaczyna [emoji24][emoji24] nie wiem juz co mam robić. Znowi jechac na ip? Czekac i jutro do swojej gin? Przeczekac i w środę isc skoro sie nie nasila? Zglupialam
Wiem, że ciężko zachować spokój, ale nie martw się. Mi dwóch lekarzy powiedziało (mój prowadzący i dyżurny na IP), że czasem tak po prostu jest. Ja plamię od 3 tygodni non stop i nie są to małe 'kropeczki', a póki co na 3 usg wszystko było ok. Zaczynam 8 tydzień. Głowa do góry [emoji8]
 
To ja nie wiem jak ona stwierdza bez wymazu. A mocz miałaś badany ?
Nie trzeba robić wymazu, by stwierdzić grzybicę. Dobry ginekolog zobaczy przy zwykłym badaniu.

Mnie dopadła senność - dziś po śniadaniu spałam, potem po obiedzie. Jak ja wytrzymam jutrow pracy - na dodatek pracuję na 1,5 etatu. Więc mam więcej godzin do wytrzymania.
 
To ja nie wiem jak ona stwierdza bez wymazu. A mocz miałaś badany ?
Tzn wymazu nie musi pobierać, może stwierdzić na podstawie badania na fotelu. U mnie przy infekcji tak było właśnie (ale to x lat temu jeszcze przed pierwszą ciąża) ale to ja miałam takie pieczenie w pipi że nie mogła mi wziernika nawet wsadzić i zbadać w żaden sposób więc od razu antybiotyk. Ale jak @Millkaa nie masz żadnych dolegliwości bólowych czy świądu czy pieczenia to ja bym nic nie brała. Antybiotyk w ciąży jaki by nie był to zawsze ostateczność. Ewentualnie podmywać się Tantum rosa ale czy to ma sens?
 
Witam. 9 pazdziernika mialam punkcje i 14 transfer zarodka poprzez invitro :) od tamtego poniedzialku wiem ze jestem w ciazy a badanie krwii to pogwierdzilo w piatek :) jesli liczac od ostatniej miesiaczki to 4tydz i 3dzien :) Jestem przeszczesliwa bo to nasz pierwszy dzidzius o ktorwgo sie staramy juz okolo 7 lat :)
 
Witam nowe dziewczyny :) super że jest nas coraz więcej :)

A ja dziś znów jak z krzyża zdjęta. Już pomijam mdłości ale męczą mnie straszne wzdęcia... Co bym nie zjadła to brzuch robi mi się taki wielki jak conajmniej 6msc ciąży i twardy... ratuje się espumisanem i dziurawcem ale niewiele pomaga. Do tego od wczoraj katar i zawalone zatoki znowu. Fantastiko! Chyba na następnej wizycie poproszę już o L4 od gina bo ja przy swoim charakterze pracy będę co rusz chora.
 
reklama
Tzn wymazu nie musi pobierać, może stwierdzić na podstawie badania na fotelu. U mnie przy infekcji tak było właśnie (ale to x lat temu jeszcze przed pierwszą ciąża) ale to ja miałam takie pieczenie w pipi że nie mogła mi wziernika nawet wsadzić i zbadać w żaden sposób więc od razu antybiotyk. Ale jak @Millkaa nie masz żadnych dolegliwości bólowych czy świądu czy pieczenia to ja bym nic nie brała. Antybiotyk w ciąży jaki by nie był to zawsze ostateczność. Ewentualnie podmywać się Tantum rosa ale czy to ma sens?
Też uważam, że to ostateczność.. :( na kolejnej wizycie porozmawiam z nią o moich wątpliwościach.
 
Do góry