reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

reklama
U mnie ciaza tez jest mlodsza o przynajmniej tydzień, i nie slychac bylo w czwartek nawet serduszka wiec nie denerwuj sie, myślę ze jak bylo by cos nie tak to na pewno lekarz by ci o tym powiedział [emoji6]
Cześć dziewczyny, czytam forum już dosyć długo, ale jakoś nie mogłam się zdecydować czy dołączyć :). Staraliśmy się z partnerem o dziecko już od dłuższego czasu. To moja pierwsza ciąża (mam 36 lat), więc będę dosyć starą pierworódką. We wtorek byliśmy na pierwszym USG. Biło serduszko :). Jednak ciąża jest za mała w stosunku do OM (30.08.2019, termin na 06.06.2020). Według kalendarza na wizycie byłam w 7+4, długość zarodka czyli CRL lekarz wyliczył na tydzień 6+5, a wielkość pęcherzyka ciążowego GS na 8+3. Martwią mnie te rozbieżności, czy któraś z Was tak miała? Dodatkowo mam krwiaka :( i infekcje. Nie mam mdłości ani innych objawów, tylko piersi powiększone i wrażliwe.
 
Cześć dziewczyny, czytam forum już dosyć długo, ale jakoś nie mogłam się zdecydować czy dołączyć :). Staraliśmy się z partnerem o dziecko już od dłuższego czasu. To moja pierwsza ciąża (mam 36 lat), więc będę dosyć starą pierworódką. We wtorek byliśmy na pierwszym USG. Biło serduszko :). Jednak ciąża jest za mała w stosunku do OM (30.08.2019, termin na 06.06.2020). Według kalendarza na wizycie byłam w 7+4, długość zarodka czyli CRL lekarz wyliczył na tydzień 6+5, a wielkość pęcherzyka ciążowego GS na 8+3. Martwią mnie te rozbieżności, czy któraś z Was tak miała? Dodatkowo mam krwiaka :( i infekcje. Nie mam mdłości ani innych objawów, tylko piersi powiększone i wrażliwe.

Kochana to zupełnie normalne :) owu Ci się przesunela stąd rozbieżność. Też mam ciąże młodsza o tydzień w stosunku do om
 
Cześć dziewczyny, czytam forum już dosyć długo, ale jakoś nie mogłam się zdecydować czy dołączyć :). Staraliśmy się z partnerem o dziecko już od dłuższego czasu. To moja pierwsza ciąża (mam 36 lat), więc będę dosyć starą pierworódką. We wtorek byliśmy na pierwszym USG. Biło serduszko :). Jednak ciąża jest za mała w stosunku do OM (30.08.2019, termin na 06.06.2020). Według kalendarza na wizycie byłam w 7+4, długość zarodka czyli CRL lekarz wyliczył na tydzień 6+5, a wielkość pęcherzyka ciążowego GS na 8+3. Martwią mnie te rozbieżności, czy któraś z Was tak miała? Dodatkowo mam krwiaka :( i infekcje. Nie mam mdłości ani innych objawów, tylko piersi powiększone i wrażliwe.
Spokojnie, u mnie na każdym USG (miałam do tej pory 3) wychodzi inny wiek ciąży [emoji3526]
 
Wiek ciąży najbardziej miarodajny to z OM plus z pierwszych prenatalnych. Jeśli nie ma więcej niż tydzień różnicy to wciąż trzyma się tego OM. Jak więcej to się liczy wiek od prenatalnych.
Mi w poprzedniej ciąży cały czas ciąża wychodziła ze jest o 2 tyg starsza ale to tylko świadczyło o tym, ze dziecko z tych większych będzie w centylach a nie ze się szybciej urodzi lub co. I rzeczywiście był 90 centyl :)
 
Kochana to zupełnie normalne :) owu Ci się przesunela stąd rozbieżność. Też mam ciąże młodsza o tydzień w stosunku do om
Lekarz mi też sugerował przesunięcie owulacji, ale ja czułam jajnik dokładnie 2 tyg po miesiączce..a czy wasze pęcherzyki ciążowe w sensie ich wielkość odpowiada wiekowi ciąży?
 
reklama
Do góry