reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Przeziębiłam się i teściowa mówi że jeśli mam gorączkę to mój chłopak ma lecieć po mleko modyfikowane.. Bo niby przy gorączce mleko z piersi się waży.. nie wydaje mi się że ma rację... coś mi się nie chce wierzyć
Absolutnie... Jak masz gorączkę to spokojnie możesz karmić bo wytwarzasz przeciwciała dzięki którym Twoje dziecko jest bardziej chronione niż przy mm... Ja ostatnio się strułam i karmiłam małą piersią mimo wszysyko i nic jej nie było oprócz bólu brzuszka a ja myślałam że się wykończę.
 
reklama
Nie tylko ty urodziłaś demona [emoji23] U nas jest tak samo dziś wyszłam z nim w foteliku samochodowym bo tylko to mój syn ostatnio akceptuje. Średnio to zdrowe rozwiązanie ale w gondoli na spokojnie udaje nam się wyjść za dom a później nie jestem w stanie go uspokoić. Próbowałam też nosidełka tu też się nie sprawdziło przez może przez 2 min był spokój [emoji85]. Ostatnim czego jeszcze nie próbowaliśmy to chusta ale zastanawiam się czy jak nosidełko nie daje rady to czy z chustą będzie inaczej.
Już nie mogę się doczekać kiedy zacznie siadać i przerzucimy się na spacerówkę
To mój fotelik akceptuje tylko w samochodzie albo jak go trzymam w rękach i bujam na boki... Nie ma opcji, aby go podpiąć do stelaża wózka - od razu jest płacz [emoji28]
Na wizyty kontrolne chodzę właśnie z fotelikiem i cały czas trzymam go w rękach i bujam. Raz podpięłam fotelik do wózka i poszłam do przychodni - 4 osoby zdążyły po nas wejść do gabinetu zanim udało mi się go trochę uspokoić i wyjść na zewnątrz. Ostatnia babka patrzyła na mnie z politowaniem [emoji28]
 
Jeju dzieeczyny ,moze głupio to zabrzmi . Ale ciesze się ze nie jestem sama 😂😂😂
U nas nosidełko jeszcze względnie jest akceptowane, względnie bo zdążę podjechac po córkę do szkoly i już jest płacz ,wyginanie się jak parasol ... 🤦‍♀️
Najsmieszniejsze jest to ,ze ostatnio przed zasypianiem Oli wpada w płacz ,zamyka oczy i wyje . Trwa to z 5 minut i nagle on śpi 🤦‍♀️😂
Zaczynam bać się wychodzic z nim do ludzi
 
Dziewczyny jak śpią wasze pociechy? Co ile ?
Moj Oli dla przykładu, bo jego pory wstawania są różne (godzima różnicy +/-)
Przykład wstaje o 7°° za godzinę zasypia ,czyli jet godzima 8°° - czasem zasypia o 9°° . Śpi od8°°-10°° lub 11°° nastepna drzemka o 13°°- 15°° ,czasem do 16°° i ostatnia jest o 18°° i trwa do 19°° . O 20 jest kąpiel i 21 juz spi .

Oczywiście te godziny są ruchome ,jednakże czas spania jest taki sam . Zastanawiam się czy dobrze spi ,czy nie za dużo, nie za mało
 
@Doriis to masz super mój wczoraj spał od 10 do 11 i od 18 do 19 i to był lepszy dzień. Ale cóż ja nie byłam podobno lepsza do spania [emoji2356] więc co mam wymagać od syna
 
Dziewczyny jak śpią wasze pociechy? Co ile ?
Moj Oli dla przykładu, bo jego pory wstawania są różne (godzima różnicy +/-)
Przykład wstaje o 7°° za godzinę zasypia ,czyli jet godzima 8°° - czasem zasypia o 9°° . Śpi od8°°-10°° lub 11°° nastepna drzemka o 13°°- 15°° ,czasem do 16°° i ostatnia jest o 18°° i trwa do 19°° . O 20 jest kąpiel i 21 juz spi .

Oczywiście te godziny są ruchome ,jednakże czas spania jest taki sam . Zastanawiam się czy dobrze spi ,czy nie za dużo, nie za mało
Ciesz się i korzystaj z życia 😀 moja do niedawna też tak spala ale niestety jej się poprzestawiało i teraz budzi się o 8, zasypia o 9 i śpi do 10,pozniej zasypia o 12 i śpi do 13, czasami zaśnie jeszcze o 17 i śpi do 18 a po kąpieli zasypia dopiero o 22🙈
 
Cieszyłabym się gdybym mogła spokojnie odejsc od niego na chwilę chociaz do toalety 😅 To dziecko ma chyba czujnik w sobie "uwaga matka daje nogę"😂 i już się budzi ,kręci :D

Córa przeziebiona ... masakra boje się aby mi młodego nie zaraziła .
Mnie chyba coś łapie ,ale nie wiem czy coś moge brac na przeziebienie oprócz czosnku ,*spam*,i wit. C no i malin
 
Cieszyłabym się gdybym mogła spokojnie odejsc od niego na chwilę chociaz do toalety 😅 To dziecko ma chyba czujnik w sobie "uwaga matka daje nogę"😂 i już się budzi ,kręci :D

Córa przeziebiona ... masakra boje się aby mi młodego nie zaraziła .
Mnie chyba coś łapie ,ale nie wiem czy coś moge brac na przeziebienie oprócz czosnku ,*spam*,i wit. C no i malin
Haha u mnie to samo😀 jak się ruszę to po spaniu 🙈
A co do leczenia to też się zastanawiam co można brać w razie czego... Jakieś 2 tyg temu miałam zakażenie palca i lekarz profilaktycznie zapisał mi antybiotyk w razie gdyby się nie cofało. Zapytałam jak to skoro karmię a on mi powiedział że jak się karmi to można brać nawet antybiotyk ale trzeba się liczyć z tym że dziecko wtedy też go bierze i lepiej albo przejść na mm i odciągać pokarm przez jakiś czas albo karmić ale oslabia się wtedy dziecko. Na szczęście obyło się bez antybiotyku, ale tak myślę że pewnie jakieś słabe leki nie zaszkodzą, ale jakoś np gripex gdyby miał się dziecku dostać do pokarmu to już niebwiem czy byłoby to całkiem bezpieczne 🤔
 
reklama
Do góry