reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

@Natqaa u nas się sprawdziła Biogaia krople

Dziś byliśmy na ważeniu mały ma prawie 12 tygodni i waży 6200 [emoji85]
Mam pytanko do dziewczyn które używają chusty do jakiej wagi można nosić dziecko w chuscie i czy przy dużej wadze to jest bardzo odczuwalne.
Mój mały najchętniej tylko na rękach by siedział a mi już zaczyna być ciężko
 
reklama
Ja potwierdzam 😀 z moim pierwszym dzieckiem było jak ręka odjął a teraz mała też skończyła 3 miesiące i jest spokój 🙂 czasem jak coś chyba zjem to poboli ja brzuszek ale odkąd skończyła słynne 3 miesiące problemy z brzuszkiem praktycznie zniknęły 🙂 choć wiadomo pewnie z każdym dzieckiem może być inaczej 🙃
A powiedz mi, jak się u was objawiały problemy brzuszkowe i w jakich porach ?
 
@Natqaa u nas się sprawdziła Biogaia krople

Dziś byliśmy na ważeniu mały ma prawie 12 tygodni i waży 6200 [emoji85]
Mam pytanko do dziewczyn które używają chusty do jakiej wagi można nosić dziecko w chuscie i czy przy dużej wadze to jest bardzo odczuwalne.
Mój mały najchętniej tylko na rękach by siedział a mi już zaczyna być ciężko
@Emxka - u mnie na chuście jest napisane, że niby do 25 kg, choć nie wyobrażam sobie nosić takiego "klocka". Prędzej mąż będzie nosić, bo mi kręgosłup wysiądzie [emoji6] A teraz chusta jest dla mnie zbawieniem. Drugi dzień chustowania, mały waży 6400 i w końcu ręce i część kręgosłupa odpoczywa. Choć czuję, że inne partie mięśni teraz się napinają, ale chyba muszę się po prostu przyzwyczaić. I jeszcze plus taki, że mały po zamotaniu zasypia. Ze swojej strony bardzo polecam [emoji4]
 
A powiedz mi, jak się u was objawiały problemy brzuszkowe i w jakich porach ?
Zawsze wieczorem od ok 19 a czasami
wcześniej nawet od 17,w dzień był spokój a wieczorami płacz i prężenie. I jak spała w nocy to wierciła się bardzo, nóżki w górze, puszczala bąki, machała rączkami jak popadło i wierciła się, ogólnie bardzo niespokojna była, zdarzało się jej nawet wybudzić. Teraz ma 13 tygodni i od jakiegoś tygodnia spokój totalny 🙂 czasami na wieczór jeszcze się pręży ale po jakiejś godzinie przechodzi i co najważniejsze ładnie w nocy sypia, tak spokojnie 🙂
 
Zawsze wieczorem od ok 19 a czasami
wcześniej nawet od 17,w dzień był spokój a wieczorami płacz i prężenie. I jak spała w nocy to wierciła się bardzo, nóżki w górze, puszczala bąki, machała rączkami jak popadło i wierciła się, ogólnie bardzo niespokojna była, zdarzało się jej nawet wybudzić. Teraz ma 13 tygodni i od jakiegoś tygodnia spokój totalny 🙂 czasami na wieczór jeszcze się pręży ale po jakiejś godzinie przechodzi i co najważniejsze ładnie w nocy sypia, tak spokojnie 🙂
O to podobnje jak u mnie.. aczkolwiek wydaje mi ze po prostu uklad nerwowy dojrzal, a dzieje się to podobno kolo 3mies, typowe kolki brzuszne chyba to nie były bo one z kolei tak szybko chyba nie odchodzą.. u mnie tez mala zaczyna marudzić od około 18, rozkręca sie kolo 20 tak, ze nie chce nawet cycka,az wkoncu zasypia- czasami przebudzając się pare razy np do 21. Moja w sobotę skonczy 11tc, wiec mam nadzieje ze jakos za 2-3tyg zauważę, jak ty, roznice 💪😬- cokolwiekby to nie było, czy brzuszek czy nerwy hehe.. a mam pytanie co do twojej diety - stosowałaś jakas ? Czy pozwalasz sobie na słodycze, jesz tzw produkty wzdymajace typu kapusta itd ? Pytam bo niektóre mamy niby diety matki karmiaxej nie maja, a i tak ich dieta zawsze była dosyć zdrowa i np nie jadly slodyczy itd - czyli tych produktów rzekomo problematycznych dla małych dzieci. Pytam zeby znaleźć roznice miedzy nami, bo objawy dzieci maja podobne, ale może się okazać ze ty masz zdrowa diete i przeszlo , a mi np nie przejdzie bo jadam czekolady hehehe 😅
 
O to podobnje jak u mnie.. aczkolwiek wydaje mi ze po prostu uklad nerwowy dojrzal, a dzieje się to podobno kolo 3mies, typowe kolki brzuszne chyba to nie były bo one z kolei tak szybko chyba nie odchodzą.. u mnie tez mala zaczyna marudzić od około 18, rozkręca sie kolo 20 tak, ze nie chce nawet cycka,az wkoncu zasypia- czasami przebudzając się pare razy np do 21. Moja w sobotę skonczy 11tc, wiec mam nadzieje ze jakos za 2-3tyg zauważę, jak ty, roznice 💪😬- cokolwiekby to nie było, czy brzuszek czy nerwy hehe.. a mam pytanie co do twojej diety - stosowałaś jakas ? Czy pozwalasz sobie na słodycze, jesz tzw produkty wzdymajace typu kapusta itd ? Pytam bo niektóre mamy niby diety matki karmiaxej nie maja, a i tak ich dieta zawsze była dosyć zdrowa i np nie jadly slodyczy itd - czyli tych produktów rzekomo problematycznych dla małych dzieci. Pytam zeby znaleźć roznice miedzy nami, bo objawy dzieci maja podobne, ale może się okazać ze ty masz zdrowa diete i przeszlo , a mi np nie przejdzie bo jadam czekolady hehehe 😅
Mam dietę bo zaważyłam że po pewnych produktach typu smażone problem się nasilał i niestety nie jem też nabiału bo mała ma skazę białkową. A na słodycze bez czekolady sobie często pozwalam 😀
 
Dziewczyny od kilku dni boli mnie jedna pierś, nie mam żadnego zgrubienia, nie jest zaczerwieniona, poprostu mnie boli jakby gdzieś w środku... Wiecie od czego tak może być? Lub czym sobie pomoc? Bo już nie wiem czy iść do lekarza czy czekać jak samo przejdzie
 
@Emxka chustę miałam kupioną, bo już wcześniej zagłębiałam się w temat. Dziewczyna przyniosła swoją, więc może można na jej chuście poćwiczyć i dopiero później kupić własną. Musiałabyś się zapytać doradcy.
 
reklama
Dziewczyny od kilku dni boli mnie jedna pierś, nie mam żadnego zgrubienia, nie jest zaczerwieniona, poprostu mnie boli jakby gdzieś w środku... Wiecie od czego tak może być? Lub czym sobie pomoc? Bo już nie wiem czy iść do lekarza czy czekać jak samo przejdzie
Mam to samo . Czuje jakby kłucie w kanalikach itp. Ale mnie boli prawa pierś, ja noszę małego po prawej stronie często. Więc może ma to jakiś związek 🤔

My też mamy biogaia, ale zwykly dicoflor również bedzie dobrą alternatywą. Radze tylko nie podawać od razu 5 kropli . Tylko zaczynać od 1 kropli . Np.
1 kropla przez 7 dni następnie 2 krople przez 7 dni itd. Aż dojdziecie do 5 kropli .

Dziewczyny czy wasze szkraby lubią jezdzic w wózkach? Mój niekoniecznie... myslalam ze to się zmieni ale nie . Dalej jak mu źle było tak jest do tej pory. Po cichu mam nadzieje ze jak przejdziemy na spacerówkę to może się coś zmieni :)
Zaczęliśmy już 15 tydzień :)
 
Do góry