reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

@agnik31 , @Doriis , @sariska , @reja87 ej.... to ja Wam tu zaraz napiszę co wzięłam

Maluch:
Ubranka: 4 pajacyki, 2 bodziaki, 2 półśpiochy, 2 czapeczki, 4 skarpetki, 2 łapki-niedrapki
Rożek i poducha do karmienia
2 kocyki, jeden malutki minky, drugi bambusowy
3 pieluchy tetrowe
2 pieluchy flanelowe
ręcznik kąpielowy dla malucha
otulacz bambusowy
2 paczki chusteczek nawilżanych
32szt. pampersów
aspiratorek do noska
kremik do pupy
emolient do kąpieli
smoczek
szczoteczka do czesania

Mama:
10 podkładów poporodowych na łóżko
20 podkładów poporodowych ( w majtki :D )
majtki siatkowe 6 szt.
3 koszule + 1 do porodu
2 ręczniki kąpielowe + 1 mniejszy
szlafrok cieniutki
skarpetki x3
3 staniki do karmienia
japonki pod prysznic
klapki zamiast kapci
kosmetyki ( szampon, odżywka, żel pod prysznic, mgiełka do twarzy, balsam, płyn do higieny intymnej, szczoteczka, pasta, krem do twarzy, do rąk, pomadka ochronna, krem na sutki itd....ale wszystko poprzelewane do buteleczek podróżnych lub próbki)
nakładki na toaletę
chusteczki antybakteryjne do sprzątania ( żeby po swojemu sobie przetrzeć szafkę itd. :D )
papier toaletowy x2
ręcznik papierowy
chusteczki higieniczne x3
kubek, talerzyk, sztućce
butelka filtrująca do wody 0,5l
sucharki, bake rollsy, słodka chwila ( kisiel, budyń, kaszka 10szt), musy owocowe w saszetkach, migdały, suszone morele, wezmę jeszcze jakieś owoce i kilka wafelków/batoników.
laktator
wkładki laktacyjne x20szt
lewatywa jednorazowa
....no...to tyle :D
Szkoda że nie wpadłam na butelke filtrująca. To dobry pomysł, z kocyków i otulaczy itp. Wzięłam jeden kocyk gdyby było zimno przy wychodzeniu. Ręcznik też jeden wzięłam duży i jeden mały. Zakładam ze bede tam 3 max 4 dni. Lewatywy nie kazali u mnie. Ręcznika papierowego też nie brałam. Z kosmetyków dla dzieci, jeden kremik, chusteczki i tyle. U mnie w szpitalu swoimi myją kosmetykami itp. Dostałaś liste wyprawki ze szpitala w którym chcesz rodzic i to wszystko tam było ?
 
reklama
To naprawdę duużo. Ja też miałam tego sporo, ale ostatecznie zrezygnowałam z oryginalnych opakowań i przełożyłam do woreczków. Bardzo dużo miejsca zajmują kartoniki np. wkładki laktacyjne. Ograniczyłam też ich ilość. W końcu nie potrzebuję 100szt. wkładek😉 Zrezygnowałam też z rożka i poduchy do karmienia. W sumie weszło w średnią walizkę na kółkach, ale u nas nie potrzeba ubrań dla dzieci. Jest też możliwość dostarczenia na oddział paczki z domu i to mnie pociesza🙂32 szt pampersów napewno starczą👍

Ja też kosmetyki mam przelane do pojemniczków podróżnych, albo w ogóle mam próbki. Ciuszki i jakieś higieniczne sprawy mam popakowane w woreczki strunowe z odessanym powietrzem, ale i tak tyle mi się tego nazbierało 😳
 
I to naprawdę wszystko jest na liście 😲 jestem w szoku. Głównie jeśli chodzi o ilość akcesoriów dla dziecka. 2 kocyki, otulacz, rożek i poducha wydaje mi się nieco w nadmiarze. Chusteczki nawilżane też zabrałabym jedne. Ale wiadomo... co szpital to inne wymagania😐
 
I to naprawdę wszystko jest na liście 😲 jestem w szoku. Głównie jeśli chodzi o ilość akcesoriów dla dziecka. 2 kocyki, otulacz, rożek i poducha wydaje mi się nieco w nadmiarze. Chusteczki nawilżane też zabrałabym jedne. Ale wiadomo... co szpital to inne wymagania😐
To moja cała lista, kocyk, ubranka czy jakieś pierdoły sobie dobrałam jeszcze
 

Załączniki

  • 20200514_112416.jpg
    20200514_112416.jpg
    919,5 KB · Wyświetleń: 84
Szkoda że nie wpadłam na butelke filtrująca. To dobry pomysł, z kocyków i otulaczy itp. Wzięłam jeden kocyk gdyby było zimno przy wychodzeniu. Ręcznik też jeden wzięłam duży i jeden mały. Zakładam ze bede tam 3 max 4 dni. Lewatywy nie kazali u mnie. Ręcznika papierowego też nie brałam. Z kosmetyków dla dzieci, jeden kremik, chusteczki i tyle. U mnie w szpitalu swoimi myją kosmetykami itp. Dostałaś liste wyprawki ze szpitala w którym chcesz rodzic i to wszystko tam było ?

Tak, właśnie pakowałam się wg listy. Tak naprawdę, z rzeczy które sama dodałam to rogal do karmienia, butelka filtrujaca i te chusteczki do sprzątania....no cóż. Nawet mój mąż się dziwił, ze kurde, nawet papier toaletowy każą brać swój :/
 
I to naprawdę wszystko jest na liście 😲 jestem w szoku. Głównie jeśli chodzi o ilość akcesoriów dla dziecka. 2 kocyki, otulacz, rożek i poducha wydaje mi się nieco w nadmiarze. Chusteczki nawilżane też zabrałabym jedne. Ale wiadomo... co szpital to inne wymagania😐

ehh...no dokładnie. Może to ze względu na epidemie? w razie ewentualnego, przedłużającego się pobytu....🤔
 
@agnik31 , @Doriis , @sariska , @reja87 ej.... to ja Wam tu zaraz napiszę co wzięłam

Maluch:
Ubranka: 4 pajacyki, 2 bodziaki, 2 półśpiochy, 2 czapeczki, 4 skarpetki, 2 łapki-niedrapki
Rożek i poducha do karmienia
2 kocyki, jeden malutki minky, drugi bambusowy
3 pieluchy tetrowe
2 pieluchy flanelowe
ręcznik kąpielowy dla malucha
otulacz bambusowy
2 paczki chusteczek nawilżanych
32szt. pampersów
aspiratorek do noska
kremik do pupy
emolient do kąpieli
smoczek
szczoteczka do czesania

Mama:
10 podkładów poporodowych na łóżko
20 podkładów poporodowych ( w majtki :D )
majtki siatkowe 6 szt.
3 koszule + 1 do porodu
2 ręczniki kąpielowe + 1 mniejszy
szlafrok cieniutki
skarpetki x3
3 staniki do karmienia
japonki pod prysznic
klapki zamiast kapci
kosmetyki ( szampon, odżywka, żel pod prysznic, mgiełka do twarzy, balsam, płyn do higieny intymnej, szczoteczka, pasta, krem do twarzy, do rąk, pomadka ochronna, krem na sutki itd....ale wszystko poprzelewane do buteleczek podróżnych lub próbki)
nakładki na toaletę
chusteczki antybakteryjne do sprzątania ( żeby po swojemu sobie przetrzeć szafkę itd. :D )
papier toaletowy x2
ręcznik papierowy
chusteczki higieniczne x3
kubek, talerzyk, sztućce
butelka filtrująca do wody 0,5l
sucharki, bake rollsy, słodka chwila ( kisiel, budyń, kaszka 10szt), musy owocowe w saszetkach, migdały, suszone morele, wezmę jeszcze jakieś owoce i kilka wafelków/batoników.
laktator
wkładki laktacyjne x20szt
lewatywa jednorazowa
....no...to tyle :D
Hej . Przeczytałam złapałam sie za głowę. Za dużo niepotrzebnie to bedziesz zabierać. Kocyk minky niepotrzebny bedzie za ciepło. Bamusowy weź i będzie git. Poduszki do karmienia nie bierz, bo raczej siedzieć nie będziesz, a ona jest pomocna jak się siedzi. Recznik dla malucha po co? Nikt teraz dzieci nie kąpie?. Aspirator do nosa? Też nie wiem po co ;). Jedna paczka chusteczek wystarczy :). Papier toaletowy to towar deficytowy to weź ;).
Hihi
 
reklama
Hej . Przeczytałam złapałam sie za głowę. Za dużo niepotrzebnie to bedziesz zabierać. Kocyk minky niepotrzebny bedzie za ciepło. Bamusowy weź i będzie git. Poduszki do karmienia nie bierz, bo raczej siedzieć nie będziesz, a ona jest pomocna jak się siedzi. Recznik dla malucha po co? Nikt teraz dzieci nie kąpie?. Aspirator do nosa? Też nie wiem po co ;). Jedna paczka chusteczek wystarczy :). Papier toaletowy to towar deficytowy to weź ;).
Hihi

Dla mnie to też te wszystkie akcesoria do kąpieli są bez sensu i tyle tych podkładów na łóżko? no ale wiesz, skoro szpital wymaga, to później jak się wytłumaczę? Póki co spierają się, czy można dostarczać coś na oddział w trakcie pobytu, czy nie. Ne ma ostatecznej decyzji, więc może zabezpieczają się na dłuższy pobyt... 🤔
 
Do góry