reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Mam tylko pęcherzyk jedziemy na tym samym wózku po prostu wczesna ciąża ja mam termin na 25.06 ale do tego lekarza nie wrócę wkurza mnie ta położna tam u niego w rejestracji przed wejściem do gabinetu a on mi dziś poświęcił 3min zdawkowe: jest pęcherzyk i nic więcej nie powiem na ten moment ...i prosze iść do położnej ....taki gburowaty za język trzeba ciągnąć to nie na moje nerwy. A ta położna opryskliwa wrzeszcząca roszczeniową okropne babsko .... i miała okropnie zaniedbane ( brudne ) dłonie a pierdylion pierścionków na nich ....bryyy. na szczęście zapobiegawczo mam wizytę u swojego gina w czwartek !!!!

Mnie tez korci żeby jeszcze gdzieś iść do lekarza prywatnie może. Bo jeszcze tydzień czekania do wizyty [emoji85] chciało by się już wiedzieć czy jest dzidziuś i było by już mniej stresowo. Mój ginekolog stwierdził że za wcześnie przyszłam żeby coś było widać.
No nic pośpiech tu nic nie zdziała czekamy do czwartku na twoja wizyty a ja do wtorku za tydzień [emoji85]
Będzie dobrze bo czemu miało by być inaczej [emoji846]
 
reklama
Aaaaaaa mąż chciał mi zrobić niespodziankę i kupił ogromny kawałek tiramisu.... Zapomniał tylko, że w składzie 2.8% to wino [emoji3525] nie dość że takie pyszne ciasto musi zjeść sam to jeszcze narobił mi smaka
 
ja bylam w 5+1 w czwartek, zarodek 1,9mm i brak bicia serca.
Lekarz mnie straszyl, ze ciaza o tydzien mlodsza. Własnie wracam po kolejnym usg od innego ginekologa i mowi, ze wszystko dobrze, zarodek 6mm w tym dniu ciazy to ok i widac bicie serca, ale "dopiero bije od ok. 2 dni, bo tetno jeszcze powolne". Jestem spokojniejsza, mąż tym bardziej :)

Jej ale zazdroszczę takiego widoku [emoji846] tym bardziej mnie ciągnie do wcześniejszej wizyty bo jak mam jeszcze czekać tydzień to oszaleje
 
Ja idę na NFZ ale chyba mimo założenia książeczki ciążowej mam prawo zmienić lekarza teraz na początku zadzwonię w czwartek i w tamtej przychodni powiem że rezygnuje z wizyt u tego lekarza i że zmieniam.
 
Dziewczyny, czy Wy też macie nieodparta potrzebę drzemki w ciągu dnia? Mnie dopada zazwyczaj około 17 i rzadko kiedy to przezwyciężam i się kładę na drzemkę. Za to w nocy często się budzę i ciężko mi zasnąć z powrotem.

Ja mam tak od 12:00 ale przy 2-latku nie ma opcji na spanie. Wstajemy o 6 wiec dlatego pewnie tak wcześnie mnie zbiera. W pierwszej ciąży tez tak miałam pierwszy trymestr później nie było to już tak uciążliwe.
 
w ktorym tygodniu u was zaczely sie puerwsze nudnosci? u mnie jak narazie nic a nic. ani zmeczenia ani nic ;) tylko puersi bolace i ciezkie ;) wiem ze u mnie to poczatek dopiero ale chcialabym sie dowiedziec kiedy u was sie zaczynalo :)
W pierwszej ciąży dokładnie 5 tc. A w tej ciąży 5tc + 3d. Ale takie delikatne, z dnia na dzień coraz silniejsze. Teraz 7tc + 5d i już wymiotuję
 
@Lilimania a u mnie mdłości były około 5tygodnia, a jakoś od 7+6d zniknęły...tylko chwilami gorzej się czuje. Natomiast jestem bardzo senna. Trochę mnie niepokoi zanik tych mdłości bo ostatnio to się dobrze nie skończyło ale mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.
 
@Lilimania a u mnie mdłości były około 5tygodnia, a jakoś od 7+6d zniknęły...tylko chwilami gorzej się czuje. Natomiast jestem bardzo senna. Trochę mnie niepokoi zanik tych mdłości bo ostatnio to się dobrze nie skończyło ale mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.
Mi jak czasem znikną to też się stresuję, ale potem wracają 2 razy gorsze :baffled:
 
Aaaaaaa mąż chciał mi zrobić niespodziankę i kupił ogromny kawałek tiramisu.... Zapomniał tylko, że w składzie 2.8% to wino [emoji3525] nie dość że takie pyszne ciasto musi zjeść sam to jeszcze narobił mi smaka
Myślę że taka ilość jest praktycznie nie odczuwalna dla organizmu. Ja bym się nie oparła. Mniam piwo bezalkoholowe też ma do 0.5 % alko a nie pijesz go mini łyczka tylko cała puszkę. Myślę że ilość alkoholu porównywalna w obu przypadkach lub nawet wyższa w piwie ;)
 
reklama
Myślę że taka ilość jest praktycznie nie odczuwalna dla organizmu. Ja bym się nie oparła. Mniam piwo bezalkoholowe też ma do 0.5 % alko a nie pijesz go mini łyczka tylko cała puszkę. Myślę że ilość alkoholu porównywalna w obu przypadkach lub nawet wyższa w piwie ;)
Kiedyś czytałam artykuł, że nawet 0.01% alkoholu może zaszkodzić. Niestety nie ma dokładnie przebadane jaka ilość i od czego to zależy ma wpływ na płód. Więc ja bym nie ryzykowala..
 
Do góry