reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

Świetna wiadomość. Mam nadzieję, że dzisiaj też uslysze serduszko. Z nerwów mnie ssie. A jeszcze jest opóźnienie i 6 osób przede mną. (nie lubię jak idę prywatnie a muszę czekać jak na NFZ)
Miałam wczoraj to samo, szłam prywatnie A przede mną jeszcze 7 osób było bo lekarka miała godzinne opóźnienie. I to któryś raz mi się już tak zdarza
 
reklama
Hej jestem w pierwszej ciąży w 7 albo 8 tygodniu w piątek idę do ginekologa byłam tydzień temu powiedział że za wcześniej na usg. Zrobił cytologie. Mam nadwagę bardzo się boję, robiłam będę w 5 tygodniu wynosiła 1200 48 godzin po 5400. Z objawów mam tylko bolace piersi I muli mnie Ale bez wymiatow. Do tego choruje na niedoczynność tarczycy. Biorę kwas foliowy I pregne plus. Jakieś rady ?? Dziękuję z góry.

skoro bierzesz pregne to nie potrzebujesz już kwasu foliowego ;)
 
To będziemy razem miały [emoji4]który masz tydzień?
6go września ostatnia miesiączka. Cieżko stwierdzić kiedy mialam owulacje bo to był pierwszy cykl po odstawieniu antykoncepcji którą brałam 4 lata. Wcześniej cykle miałam raczej dłuższe. Według aplikacji jutro zaczynam 7 tydzień ;)
 
6go września ostatnia miesiączka. Cieżko stwierdzić kiedy mialam owulacje bo to był pierwszy cykl po odstawieniu antykoncepcji którą brałam 4 lata. Wcześniej cykle miałam raczej dłuższe. Według aplikacji jutro zaczynam 7 tydzień ;)
to tak jak ja 6 wrzesnia ostatnia miesiaczka. Wg aplikacji jutro 7 tydzien. Ale ja mam krotkie cykle 24-26 dni
 
Nie wiedziałam A jak tak 3 tygodnie prawie to coś nie tak może być?? Internista mi tak wypisal

wypisał Ci branie i pregny i kwasu f? powinnaś to skonfrontować z ginekologiem. W składzie pregny masz bardzo dużą dawkę kwasu, wystarczającą w zupełności dla kobiety w ciąży, dodatkowa suplementacja nie jest konieczna. Organizm nie magazynuje kwasu "na potem" - mówiąc wprost wydalasz to co ponad normę jest dlatego nie ma sensu dodatkowo brać leków które i tak nie są przyswajane bo ich dawka przewyższa Twoje zapotrzebowanie. Najlepiej wybrać właśnie suplement dla kobiet w ciąży jak pregna zamiast zwykłym kwasem f bo tam poza podstawowym kwasem foliowym masz inne witaminy i mikroelementy dedykowane mamusiom :)
 
reklama
A te z do założenia musiałaś robić wszystkie badania krwi czy od razu po potwierdzeniu założył? Pytam bo nie wiem kiedy się zakłada i czy tylko moja lekarka chce przed tym wszystkie badania :)
Byłam na pierwszej wizycie za wcześnie to był początek 4 tyg. Kazał przyjść 12 paź. I wtedy jak było widać serduszko założył kartę i wpisał skierowanie na badania :)
 
Do góry