reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2019

Nie moga dac ci wypowiedzenia wiem bo prowadzimy firme z mezem ale najlepiej dac od razu zwolnienie i czesc
Nie mogą, ale jeśli nie dostarczysz zwolnienia na czas mogą Ci jej nie przedłużyć. Jeśli ciężko Ci się pracuje i warunki są szkodliwe to jak najbardziej na zwolnienie można pójść. Chociaż osobiście wole pracować jak najdłużej:)
 
reklama
2 kg a ktory tc u ciebie ?
Siódmy się zaczął. Ale wcześniej byłam na diecie bezwęglowodanowej, to jak teraz jem wyłącznie owoce, jogurty i owsianke, to nic dziwnego że poszło do góry.
U mnie narazie też waga bez zmian, apetytu brak. Chociaż czuje się opuchnięta. Cieszę się że nie mam zachcianek, całe życie jestem na zdrowej diecie, nie jem glutenu i słodyczy na codzień i liczę, że tak zostanie. Są tu jakieś freaki jedzeniowe jak ja?

A przepraszam mam zachcianki śledzie. ;)
Ja też dziwnie jem normalnie, keto dieta. Teraz tylko zmieniłam i jem same owoce i ziarna :p
 
Ja pije normalnie kawe. Moja gin nie dała żadnych przeciwwskazań jak ja pytałam. Dopóki wyniki są ok to czemu nie.
 
Do czasu porodu bedziesz chroniona ale nie przysluguje macierzynski i wychowawczy a tak wogole to myslisz ze dostaniesz nastepna czy nie bo to tez wazne moze warto poczekac az przedluza ci umowe w sumie grudzien nie az tak daleko . Bo jak wiesz ze raczej nic z tego to uciekaj i do czerwca masz ochrone

Kochana masz błędne informacje. Po 12 tygodniu maja obowiązek przedłużyć mi umowę do dnia porodu - będąc na zwolnieniu płaci mi ZUS powyżej 30dni natomiast później dostaje normalnie macierzyński z Zusu przez rok
 
Jezeli masz umowe na okres probny to w sytuacji jak jestes w ciąży pracodawca przedluza Ci ja do dnia porodu nastepnie macierzynskie wyplaca zus. Jeżeli pracujesz mniej niz miesiąc to pracodawca moze ale nie musi dac Ci wypowiedzenia jezeli pracujesz juz 31 dni jestes chroniona.

Pracuje zaledwie drugi tydzień. Na zwolnieniu nie może dać mi wypowiedzenia. Obecne zwolnienie mam do 8.11 a później będzie kolejne bo są do tego wskazania wiec jestem spokojna
 
reklama
Nie mogą, ale jeśli nie dostarczysz zwolnienia na czas mogą Ci jej nie przedłużyć. Jeśli ciężko Ci się pracuje i warunki są szkodliwe to jak najbardziej na zwolnienie można pójść. Chociaż osobiście wole pracować jak najdłużej:)

Zwolnienie od razu wysłałam jej mmsem rano jeszcze wysle mailem. Do Zusu poszło a na razie nie mam jak isc do niej i jej dać :/ lekarz powiedział ze są wskazania do zwolnienia lekarskiego. Dostałam dodatkowe leki wiec nie będę ryzykować
 
Do góry