reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2019

reklama
Gosia uspokoilas mnie! Dobra to biore zwolnienie trudno najwyżej spale most za sobą :(
Ale poczekaj jutro zapytam ksiegowa jak to dokladnie jest bo to umowa na czas okreslony jak wroci maz to zapytam cos wiecej ale na ta chwile wydaje mi sie ze pierwsze 30 dni placi pracodawca a pozniej do Zusu wozi sie L4 a co dalej nie jestem pewna ale zapytam meza jak wroci
 
Ale poczekaj jutro zapytam ksiegowa jak to dokladnie jest bo to umowa na czas okreslony jak wroci maz to zapytam cos wiecej ale na ta chwile wydaje mi sie ze pierwsze 30 dni placi pracodawca a pozniej do Zusu wozi sie L4 a co dalej nie jestem pewna ale zapytam meza jak wroci
Do czasu porodu bedziesz chroniona ale nie przysluguje macierzynski i wychowawczy a tak wogole to myslisz ze dostaniesz nastepna czy nie bo to tez wazne moze warto poczekac az przedluza ci umowe w sumie grudzien nie az tak daleko . Bo jak wiesz ze raczej nic z tego to uciekaj i do czerwca masz ochrone
 
Laski rozklada mnie chorobsko jakieś [emoji58] pięknie... jutro musze odwołać operacje mlodego bo nie pojde tam chora ani tuz po chorobie zeby nikogo nie zarazic tym bardziej ze tam same male dzieciaki [emoji20]

I... zaliczylam pierwsze przytulanie z wc, wreszcie ! [emoji1]
Kaamilaaa ty cieszysz sie ze zaliczylas wc a ja modle sie zeby sie uspokoilo ale to podobno dobrze jak tak wyrzuca :) nie wiem na ile prawdziwie
 
Jezeli masz umowe na okres probny to w sytuacji jak jestes w ciąży pracodawca przedluza Ci ja do dnia porodu nastepnie macierzynskie wyplaca zus. Jeżeli pracujesz mniej niz miesiąc to pracodawca moze ale nie musi dac Ci wypowiedzenia jezeli pracujesz juz 31 dni jestes chroniona.
 
Dobra jestem dziołchy. Jak się dziś czujemy? Ja wyjatkowo wyśmienicie. Ogarnelam pomoc dla znajomej, ugotowalam, posprzatalam, z dziećmi spędziłam popołudnie i teraz jeszcze mam ochotę na spacer. Coś czuję że to cisza przed burzą.
Aj ale bym śledzia zjadla[emoji26][emoji26]
 
Laski rozklada mnie chorobsko jakieś [emoji58] pięknie... jutro musze odwołać operacje mlodego bo nie pojde tam chora ani tuz po chorobie zeby nikogo nie zarazic tym bardziej ze tam same male dzieciaki [emoji20]

I... zaliczylam pierwsze przytulanie z wc, wreszcie ! [emoji1]
No i super, doczekałas się uprawnionych objawów [emoji3] ja jak na razie tylko pobolewanie w brzuchu odczuwam. Powiedzcie mi czy pijecie kawę?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kaamilaaa ty cieszysz sie ze zaliczylas wc a ja modle sie zeby sie uspokoilo ale to podobno dobrze jak tak wyrzuca :) nie wiem na ile prawdziwie
Ja sie bardzo cieszylam z tego pawia[emoji40] bo to juz 7tc a ja wcześniej zadnych objawów [emoji57] mam nadzieje ze to nie bylo jednorazowe bo tym bardziej bede sie martwic ze sie zaczelo i ucichlo...
 
Do góry