reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe Mamy 2019

reklama
Kurcze biedna :(
Mnie obudzil wymiotujacy synek :(
Wstal rano i nagle...chyba przez kaszel bo cala flegma tez mu sie odrywa. Za chwilę zrobił taka biegunkowata kupke. Bierze teraz antybiotyk ale juz 5 dzień, wiec dziwne jak to od tego. Jeszcze raz cos mu sie zdarzy i skonczymy na pogotowiu.
Wspolczuje ale i pocieszam. Dzieci w tym wieku czesto maja biegunki i wymioty nawet przy niewielkich infekcjach. Ja bylam zielona ze strachu, jak moj zaliczyl dwa razy biegunki z krwia, przy czym jedna trzymala sie dosc dlugo. Nawet pieluchy mu raz przez biegunke musialam nakladac a byl juz wtedy od dawna odpieluchowany ale tak sie z niego lalo (przy kazdym baczku a tych bylo duzo), ze nie nadazalam ze zmiana bielizny. Przeszlo samo. Jesli dziecko chce sie bawic (nawet jesli mniej niz zazwyczaj i duzo wiecej spi), pije i je (nawet jesli to tylko 1/4 normalnej ilosci) to bym go nie pakowala pod szpitalna kroplowke. Lekkostrawna dieta, duzo ryzu, zero nabialu i wszystko sie wyreguluje w przeciagu 2-4 dni. Wazne, zeby w tym czasie nie nastepowalo pogorszenie. Trzymam kciuki za szybka poprawe!

Przed chwilą sprawdzałam i niestety nie mam [emoji52]
Jestes w dobrym towarzystwie! ;-) ;)
Przez appke nie widze wcale fora zamknietego a przez strone wyglada to tak Zobacz załącznik 930463
Dokladnie jak u mnie!

Ja kiedyś mezowi w sklepie pokazalam faceta z tym wózkiem a on mowi " no niewygodne te wozki chyba.
Mowie ej no nie chodzi o to ze on 9 tys kosztuje a maz " o matko to jakos debil chyba to tylko kupi" ;)
Wiec sorki za meza gdyby jednak ktoras dziewczyna planowala zakup :)
Dla mnie 3500zl to juz duzo za wozek a co dopiero 9000
Najlepszy jakosciowo wozek jaki widzialam, z najlepszych materialow, jakie mozna znalezsc wspolczesnie na rynku, kosztowal nowka 4000zl. I jest to i tak cena kosmiczna. Niemniej produkt starannie wyprodukowany, duzo czesci recznie (!) i to w kraju zachodnioeuropejskim o wysokich zarobkach pracownikow (zadna chinszczyzna), wypieszczony i z wszelkimi mozliwymi (kosztownymi) certyfikatami, produkowany na indywidualne zamowienie klienta (!!!). Takze dla mnie wszystko powyzej tej ceny jest czystym zlodziejstwem, zwlaszcza jesli jest chinske i z tasmowej produkcji. A cena okolo 10.000 zl to jest czysty marketingowy chwyt dla snobow. Nie stoi za tym zadna jakosc a i prestiz watpliwy, bo przeciez normalni (a nwet nowobogaccyi) piesi nie zauwaza, ze kosztuje on x razy wiecej od zwyklego wozka. Dla mnie produkt dla zakompleksionych bogaczy.

Ja dostalam w 7tc z powodu krwawien i moj gin powiedzial ze do 16tc musze brac bo wowczas produkcje progestwronu przejmuje juz lozysko. Czyli co lekarz to opinia :) ale troche mnie uspokoilas
Rozne opinie wynikaja z tego, ze lozysko nie dziala jak pilot do telewizora. Ono zaczyna przejmowac funkcje w 12 tc i proces ten konczy sie gdzies po 20tc :tak:
 
Wspolczuje ale i pocieszam. Dzieci w tym wieku czesto maja biegunki i wymioty nawet przy niewielkich infekcjach. Ja bylam zielona ze strachu, jak moj zaliczyl dwa razy biegunki z krwia, przy czym jedna trzymala sie dosc dlugo. Nawet pieluchy mu raz przez biegunke musialam nakladac a byl juz wtedy od dawna odpieluchowany ale tak sie z niego lalo (przy kazdym baczku a tych bylo duzo), ze nie nadazalam ze zmiana bielizny. Przeszlo samo. Jesli dziecko chce sie bawic (nawet jesli mniej niz zazwyczaj i duzo wiecej spi), pije i je (nawet jesli to tylko 1/4 normalnej ilosci) to bym go nie pakowala pod szpitalna kroplowke. Lekkostrawna dieta, duzo ryzu, zero nabialu i wszystko sie wyreguluje w przeciagu 2-4 dni. Wazne, zeby w tym czasie nie nastepowalo pogorszenie. Trzymam kciuki za szybka poprawe!


Jestes w dobrym towarzystwie! ;-) ;)

Dokladnie jak u mnie!


Najlepszy jakosciowo wozek jaki widzialam, z najlepszych materialow, jakie mozna znalezsc wspolczesnie na rynku, kosztowal nowka 4000zl. I jest to i tak cena kosmiczna. Niemniej produkt starannie wyprodukowany, duzo czesci recznie (!) i to w kraju zachodnioeuropejskim o wysokich zarobkach pracownikow (zadna chinszczyzna), wypieszczony i z wszelkimi mozliwymi (kosztownymi) certyfikatami, produkowany na indywidualne zamowienie klienta (!!!). Takze dla mnie wszystko powyzej tej ceny jest czystym zlodziejstwem, zwlaszcza jesli jest chinske i z tasmowej produkcji. A cena okolo 10.000 zl to jest czysty marketingowy chwyt dla snobow. Nie stoi za tym zadna jakosc a i prestiz watpliwy, bo przeciez normalni (a nwet nowobogaccyi) piesi nie zauwaza, ze kosztuje on x razy wiecej od zwyklego wozka. Dla mnie produkt dla zakompleksionych bogaczy.


Rozne opinie wynikaja z tego, ze lozysko nie dziala jak pilot do telewizora. Ono zaczyna przejmowac funkcje w 12 tc i proces ten konczy sie gdzies po 20tc :tak:
Jaki to wózek ten za 4tys?
 
Wspolczuje ale i pocieszam. Dzieci w tym wieku czesto maja biegunki i wymioty nawet przy niewielkich infekcjach. Ja bylam zielona ze strachu, jak moj zaliczyl dwa razy biegunki z krwia, przy czym jedna trzymala sie dosc dlugo. Nawet pieluchy mu raz przez biegunke musialam nakladac a byl juz wtedy od dawna odpieluchowany ale tak sie z niego lalo (przy kazdym baczku a tych bylo duzo), ze nie nadazalam ze zmiana bielizny. Przeszlo samo. Jesli dziecko chce sie bawic (nawet jesli mniej niz zazwyczaj i duzo wiecej spi), pije i je (nawet jesli to tylko 1/4 normalnej ilosci) to bym go nie pakowala pod szpitalna kroplowke. Lekkostrawna dieta, duzo ryzu, zero nabialu i wszystko sie wyreguluje w przeciagu 2-4 dni. Wazne, zeby w tym czasie nie nastepowalo pogorszenie. Trzymam kciuki za szybka poprawe!


Jestes w dobrym towarzystwie! ;-) ;)

Dokladnie jak u mnie!


Najlepszy jakosciowo wozek jaki widzialam, z najlepszych materialow, jakie mozna znalezsc wspolczesnie na rynku, kosztowal nowka 4000zl. I jest to i tak cena kosmiczna. Niemniej produkt starannie wyprodukowany, duzo czesci recznie (!) i to w kraju zachodnioeuropejskim o wysokich zarobkach pracownikow (zadna chinszczyzna), wypieszczony i z wszelkimi mozliwymi (kosztownymi) certyfikatami, produkowany na indywidualne zamowienie klienta (!!!). Takze dla mnie wszystko powyzej tej ceny jest czystym zlodziejstwem, zwlaszcza jesli jest chinske i z tasmowej produkcji. A cena okolo 10.000 zl to jest czysty marketingowy chwyt dla snobow. Nie stoi za tym zadna jakosc a i prestiz watpliwy, bo przeciez normalni (a nwet nowobogaccyi) piesi nie zauwaza, ze kosztuje on x razy wiecej od zwyklego wozka. Dla mnie produkt dla zakompleksionych bogaczy.


Rozne opinie wynikaja z tego, ze lozysko nie dziala jak pilot do telewizora. Ono zaczyna przejmowac funkcje w 12 tc i proces ten konczy sie gdzies po 20tc :tak:
Przyjechaliśmy na dyżur świąteczny, bo bral antybiotyk więc jakoś wole to skontrolować i dowiedzieć się co dalej z tym antybiotykiem. Moj nigdy wczesniej nie wymiotowal :( apetytu nie ma ale w miare pije chociaz duzo mniej niz zawsze przy chorobie
 
Jaki to wózek ten za 4tys?
To wozek austriackiej manufaktury Naturkind. W Polsce malo znany. Plus jest taki, ze jak sie wystawi uzywany na niemieckojezycznym ebayu (mieszkamy niedaleko granicy polsko-niemieckiej, wiec sie czesto rozgladamy po obu stronach Odry) to babki sie o niego bija, wiec mozna sobie duza czesc ceny zakupu nowego zwrocic. Oczywiscie piszac o najlepszych materialach mialam na mysli takie przyjazne dziecku jak czysta bawelna (w dodatku z certyfikatem GOTS), korek, brak chemikaliow. Nie ma tam zlocen czy tytanow :-pTechnicznie i wizualnie zupelnie normalny, nie rzuca sie w oczy na ulicy. Wyposazenie do wyboru: gondola lub nosidelko, ze spacerowka lub bez, kola pompowane lub nie, skretne lub nie.
 
Przyjechaliśmy na dyżur świąteczny, bo bral antybiotyk więc jakoś wole to skontrolować i dowiedzieć się co dalej z tym antybiotykiem. Moj nigdy wczesniej nie wymiotowal :( apetytu nie ma ale w miare pije chociaz duzo mniej niz zawsze przy chorobie
Rozumiem, ze chcesz sie uspokoic, Nasz mial wymioty jak dotad tez raz, biegunke ze 4 moze a jest starszy od Waszego. Piszac, ze dzieci czesto maja nie mialam na mysli, ze kazde dziecko, tylko ze u dzieci wymioty i biegunka zazwyczja oznaczaja niegrozna infekcje. Sprawdzac i pilnowac oczywiscie trzeba ale chcialam Cie pocieszyc, ze to pewnie u Was gorzej wyglada niz jest z medycznego punktu widzenia. Taki stan moze sie utrzymywac bez poprawy 2 (wymioty) do 4 (biegunka) dni. Wazne aby sie nie pogarszal. Na wymioty polecam wode poslodzona glukoza. To jest to samo co w kroplowce a nie bedzie "przywiazany" do szpitalnego lozka.
 
Rozumiem, ze chcesz sie uspokoic, Nasz mial wymioty jak dotad tez raz, biegunke ze 4 moze a jest starszy od Waszego. Piszac, ze dzieci czesto maja nie mialam na mysli, ze kazde dziecko, tylko ze u dzieci wymioty i biegunka zazwyczja oznaczaja niegrozna infekcje. Sprawdzac i pilnowac oczywiscie trzeba ale chcialam Cie pocieszyc, ze to pewnie u Was gorzej wyglada niz jest z medycznego punktu widzenia. Taki stan moze sie utrzymywac bez poprawy 2 (wymioty) do 4 (biegunka) dni. Wazne aby sie nie pogarszal. Na wymioty polecam wode poslodzona glukoza. To jest to samo co w kroplowce a nie bedzie "przywiazany" do szpitalnego lozka.
U nas biegunki sie pojawialy i pewnie gdyby nie te wymioty i to, ze bierze antybiotyk to bym nie przyjeżdżała.
Mam nadzieje ze jakas sensowna lekarka przyjmuje. Do szpitala też bym sie nie pakowala bo jednak tam moze zarazic sie dopiero roznymi chorobami na oddziale
 
Wczoraj wrzucalam na zamkniety dzis dla nieobecnych wrzuce tu [emoji14] chyba zdecydujemy sie na taki wozek 3 w 1 White Lux i kolyske (do kolyski w gratisie monitor oddechu i to mnie przekonalo) cena za wozek 400zl za kolyske+monitor 160zl [emoji57]Zobacz załącznik 930495Zobacz załącznik 930496Zobacz załącznik 930497
Wyglada porzadnie, kolor spokojny, cena bardziej niz przyzwoita :tak:Jestem jak najbardzej zwolenniczka uzywanych wozkow - pierwsze testy przeszly, porzadnie wywietrzone z fabrycznych smrodow (tu sie odzywa moje ciazowe wyczulenie na zapachy :-p). Jesli sie dobrze prowadzi i spelnia wszystkie Twoje potrzeby (waga, funkcjonalnosc itp) to pewnie, ze bierz :)
 
reklama
U nas biegunki sie pojawialy i pewnie gdyby nie te wymioty i to, ze bierze antybiotyk to bym nie przyjeżdżała.
Mam nadzieje ze jakas sensowna lekarka przyjmuje. Do szpitala też bym sie nie pakowala bo jednak tam moze zarazic sie dopiero roznymi chorobami na oddziale
No tak, antybiotyk to chyba tu glowny znak zapytania. Dobrze by bylo, zeby sprawdzic, czy to wirusowe czy bakteryjne, bo jesli wirusowe, to anytbiotyk tylko go oslabia. Zabija wszak tez pozyteczne bakterie, ktore moga pomoc w walce z wirusem. Co do samych wymiotow, to one bardzo lubia wystepowac w parze z biegunka. U mnie w rodzinie wystepowaly wymioty acetonomiczne (to dosc dziwne zjawisko, jesli nie znasz to Ci moge opisac) a i ja w tej ciazy, jak moze pamietasz, tez mialam w tym wzgledzie "ostra jazde bez trzymanki", wiec jestem, ze tak powiem, z nimi "oswojona" ;-) ;) Wymioty u dzieci przy chorobie nie musza miec konkretnej przyczyny, moga byc na przyklad tylko wyrazem temperatury, "bonusem" do biegunki itp. Nasz 2 lata temu zaliczyl bardzo dziwna chorobe: najpierw mial tylko wysoka goraczke (powyzej 40C, zbijalam mu dwie doby, calonocne czuwania itd), zadnych dodatkowych objawow. Kiedy ta sie skonczyla przyszly wymioty, tez na 2 doby, troche biegunki i zadnych innych objawow. A kiedy i to przeszlo to przez 2 dni strasznie kaszlal (po kilkanascie razy na minute) i tez zadnych innych objawow. Pojechalismy z nim na ip w tym trzecim stadium i tam go w 10 minut wyleczyli inhalacja ale po dzis nie wiemy, co to dokladnie bylo. Krew mu brali i stwierdzili "jakis wirus". Po chorobie jeszcze ze 2 dni byl oslabiony. Dziwily mnie te dwudniowe fale, z tylko jednym, ale dosc mocnym, objawem. Wiadomo, ze dla rodzicow to stres ale najwazniejsze, ze okazalo sie niegrozne.
 
Do góry