reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Współczuje, sama przeszłam dwa dni takie rewolucje.
Dziewczyny czy nie czujecie mocniejszych skurczy tych przepowiadających? Ja mam wrażenie, ze boli mnie mocniej. Może to przez zrosty po CC odczuwam mocniej..
Ja czuję, częstsze i mocniejsze. Teraz to już tak chyba będzie.

Kilka Majówek się już rozpakowało w kwietniu [emoji44] ciekawe które z nas z czerwca wskoczą na maj [emoji57]
 
reklama
A te skurcze przepowiadające są chyba od góry jakoś? Bo ja nie czuję zupełnie nic, ale dzisiaj w nocy i przedwczoraj pobolewało mnie podbrzusze, trochę jak na okres, to raczej nie skurcze ale trudno mi powiedzieć. Czytałam, że to normalne że podbrzusze boli. Któraś tak ma?
 
@agata.szy ja mam jeszcze większą wadę od Ciebie także rozumiesz o co mi chodzi... Może rzeczywiście poinformuję że mam założone.
@Jasmina88 nikt tego nawet nie słuchał że nie chcę ściągać okularów tylko mi je zabrali i tyle. Podobnie nikt mnie nie słuchał jak przypinali moje ręce pasami żeby czasem nimi nie ruszyć bo trzeba podawać leki i mierzyć ciśnienie... Jedyna życzliwa osoba to pielęgniarka przy anestezjologu, która podawała leki i mnie odpięła żebym mogła utulić córeczkę bo całej reszcie nie było to na rękę. Jako jedyna też prowadziła ze mną normalną rozmowę bez chamstwa
 
Współczuje, sama przeszłam dwa dni takie rewolucje.
Dziewczyny czy nie czujecie mocniejszych skurczy tych przepowiadających? Ja mam wrażenie, ze boli mnie mocniej. Może to przez zrosty po CC odczuwam mocniej..
Ja nie czuję mocniejszych skurczy może inaczej od wczoraj mi się spina brzuch jak zmienila pozycję na główkę w dół.
Nie wiem ale jest mi bardziej niewygodnie bo mi merda coś po zebrach pytkami ale bardziej nieprzyjemne jest to uczucie jakby grzebala mi rękami w kanale...
A i w cale nie czuję ulgi na żołądku...chyba jest jeszcze gorzej jakby na nim siedziala
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny które mają wadę wzroku i były w ciąży u okulisty powiedzcie co tam się bada na wizycie? Ja mam -4,5 do tego w ciąży mi się wzrok pogorszył więc gin zalecił konsultacje przed porodem. Co do soczewek to się nie wypowiem bo nie noszę, ale również bez okularów czuje się jak bez ręki...
U mnie od jakis 2 tyg twardnienie brzucha bez przerwy co bym nie robiła, nawet w nocy, szyjka niby ok ale już miekka więc biorę no spe forte i magnez 3*1 do tego mam dużo odpoczywać żeby jeszcze trochę Mała posiedziała (obecnie 34+2)
Do spania mam dość cienki śpiworek 0-6mc ale myślę że przez pierwszy miesiąc będę Niunie owijać w pieluszkę ew rożek w zależności od temperatury. Mam jeszcze taki śmieszny pajaco-spiworek z cienkiej bawełny który dorwalam w ciuchu więc do wyboru do koloru ;)
 
U mnie skurcze wcale się nie pojawiają. Nawet po większej aktywności, czuję może że trochę ciągnie u dołu brzucha, lekko twardnieje . Ale typowych skurczy brak. Nie wiem czy to dobrze czy źle a to już 35 Tc. Jutro mam wizytę więc zapytam o to. Nie widzę też żeby brzuch się obniżył już, wg mnie jest w tym samym miejscu w jakim był [emoji6]
Ja nie opłacam położnej, douli też nie będzie. Ja i mąż, damy radę. On przynajmniej zawsze tak mówi, więc skoro tak [emoji39]
 
@aga_sz91 do okulisty musisz iść z osobą towarzyszącą bo moja np nie przyjmie ciężarnej bez opieki. Zakrapiany oczy bada dno oka, siatkówkę czy jest ok a wady wzroku wcale bo do zakończenia laktacji przez hormony odkłada się woda w soczewce czy gdzieś tam i stąd pogorszenie wzroku:)
 
Dziewczyny które mają wadę wzroku i były w ciąży u okulisty powiedzcie co tam się bada na wizycie? Ja mam -4,5 do tego w ciąży mi się wzrok pogorszył więc gin zalecił konsultacje przed porodem. Co do soczewek to się nie wypowiem bo nie noszę, ale również bez okularów czuje się jak bez ręki...

Jak pójdziesz na wizytę i powiesz, że chcesz sprawdzić pod kątem porodu to lekarz będzie wiedział o co chodzi :) generalnie najważniejsze jest ciśnienie w galce i stan siatkówki. U mnie nie było problemu, byłam sama, oczy miałam normalnie zakropione i lekarka nawet słowa o osobie towarzyszącej nie mówiła.

Mi też twardnieje brzuch ciagle, też dość paskudnie ciągnie... Ale nie boli. I teraz nie wiem czy się tym przejmować czy nie :/
 
A nie można wpisać w plan porodu, że życzę sobie mieć okulary w czasie zabiegu? Nie działa to tak?
W ogóle robicie plan porodu?
Ja do cc to chyba nie widzę sensu.
 
reklama
A nie można wpisać w plan porodu, że życzę sobie mieć okulary w czasie zabiegu? Nie działa to tak?
W ogóle robicie plan porodu?
Ja do cc to chyba nie widzę sensu.

Ja będę miała CC i będę robiła plan porodu z uwzględnieniem tego co chcę żeby było z dzieckiem po narodzinach. Nie sądzę żeby okulary były uwzględniane przynajmniej w moim szpitalu... Chyba że coś się zmieniło przez te 3,5 roku.
 
Do góry