reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Mi póki co nie puchną nogi jedynie to palce jak jest ciepło. Oby tak było do końca bo po rozwiązaniu te kilka dni wyglądałam jak ogr i teraz też pewnie będę;)

Dziewczyny które mają mieć cesarkę: macie już skierowanie na zabieg i wyznaczony termin? Ja mam dzisiaj wizytę i nie wiem czy już brać skierowanie
Mam wyznaczony termin przez lekarza, ale skierowanie dostanę dopiero na ostatniej wizycie. Mój lekarz pracuje w szpitalu i on ma być przy cesarce, więc raczej skierowanie da mi dopiero na ostatniej wizycie.
@emer185 Robię III prenatalne. Za tydzień mam wizytę i będę się umawiać z moim lekarzem. Moja mała ma zrost na nerce i mocz zatrzymuje się w niej, wolę przed porodem mieć to III prenatalne. Chociaż lekarz uspokaja, że zrosty na nerce często zanikają do porodu, ale i on i ja chce mieć III żeby wiedzieć co i jak :) U mnie koszt 280 zł.
@arica Ja będę na glukozie w czwartek :) Chyba jesteśmy ostatnie :D
 
reklama
Dziewczyny robicie III badanie prenatalne?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Tak, bezwzględnie. To, że NFZowi nie chce się refundować dla mnie nie oznacza, że nie trzeba.
W pierwszej ciazy dopiero na tym USG lekarka zauwazyla wolniejszy przyrost malucha, a znam przypadki, ze dopiero to USG ujawnialo wady, drobne, ale jednak przed narodzinami.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Co lekarz na III robi dodatkowo, czego nie robi Wasz prywatnie/na NFZ, do którego chodzicie regularnie?
Ja ide normalnie do swojego jak co 4 tyg i on tam zrobi badania te, ktore sa niezbędne.
Ma umiejętności, doświadczenie, dobry sprzęt... i tak u niego płacę 120 za wizytę więc dodatkowo 200 zł innemu lekarzowi płacić nie będę, ufam swojemu i tyle:)
Cos nie daj Boże wynajdzie to każe skonsultować na pewno z kim innym:)

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny robicie III badanie prenatalne?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Hej! Ja też robię, lepiej dmuchać na zimne, zapisana jestem na jutro, także dam znać później co i jak. Liczę, że wszystko będzie okey, no i też że dostaniemy jakąś fajną fotkę, że maluszek będzie współpracował [emoji2]

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak, bezwzględnie. To, że NFZowi nie chce się refundować dla mnie nie oznacza, że nie trzeba.
W pierwszej ciazy dopiero na tym USG lekarka zauwazyla wolniejszy przyrost malucha, a znam przypadki, ze dopiero to USG ujawnialo wady, drobne, ale jednak przed narodzinami.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
No dokładnie, bo choć panuje teoria że jak dwa 1sze USG wyszły ok to nie trzeba, to jednak to nie do końca prawda..
Tak jak mówisz często są wady które dopiero wtedy są widoczne.
Dziecko znajomych miało po urodzeniu problem z jelitami, w szpitalu było ok, oddało smółkę itp, poszli do domu, a potem twardy brzuch, placz... Okazało się że to nie potrafi zrobić kupy, mimo tego że smółkę oddało..(Tak w wielkim skrócie to opisuje).
Lekarze w szpitalu powiedzieli że jakby było 3 cie Prenatalne to było by to już widoczne (2 1sze robili i było ok).


Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Co lekarz na III robi dodatkowo, czego nie robi Wasz prywatnie/na NFZ, do którego chodzicie regularnie?
Ja ide normalnie do swojego jak co 4 tyg i on tam zrobi badania te, ktore sa niezbędne.
Ma umiejętności, doświadczenie, dobry sprzęt... i tak u niego płacę 120 za wizytę więc dodatkowo 200 zł innemu lekarzowi płacić nie będę, ufam swojemu i tyle:)
Cos nie daj Boże wynajdzie to każe skonsultować na pewno z kim innym:)

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja akurat swoje USG genetyczne robie u lekarki swojej, ktora prowadzi moja ciaze, bo dodatkowo ma certyfikaty i jest wyspecjalizowana w wykonywaniu tych USG genetycznych. Jednak nie kazdy lekarz jest i jezeli nie ma takich umiejetnosci to wtedy odsyla gdzie indziej do dodatkowego zrobienia.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Co lekarz na III robi dodatkowo, czego nie robi Wasz prywatnie/na NFZ, do którego chodzicie regularnie?
Ja ide normalnie do swojego jak co 4 tyg i on tam zrobi badania te, ktore sa niezbędne.
Ma umiejętności, doświadczenie, dobry sprzęt... i tak u niego płacę 120 za wizytę więc dodatkowo 200 zł innemu lekarzowi płacić nie będę, ufam swojemu i tyle:)
Cos nie daj Boże wynajdzie to każe skonsultować na pewno z kim innym:)

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Wydaje mi się, że na prenatalnych lekarz więcej szczegółów sprawdza. Mierzy narządy, sprawdza wszystko dokładniej.
Mój lekarz na wizycie nie robi mi USG z wyszczególnieniem wszystkich narządów dziecka. Sprawdzi co trzeba i koniec. Po drugie u mnie takie prenatalne trwa do 20min, a na wizycie prywatniej znacznie krócej. Chyba, że masz lekarza, który sprawdza wszystko dokładnie co miesiąc :)
Tak jak mój lekarz powiedzial i dziewczyny powyżej piszą, często trzecie badanie prenatalne wykazać może różne wady, które nie były widoczne na poprzednich badaniach. U mojej kuzynki III prenatalne wykazało, że dziecko ma wadę serduszka czego nie było widać wcześniej, bo było dziecko za małe i podjęto decyzję o zmianie szpitala ze względu na tą wadę.
 
reklama
Ja USG 3 trymestru już robilsn u swojego lekarza prowadzącego. Płaciłam 200 zł. Skierowania na CC jeszcze nie mam bo jeszcze się sprawa nie wyjasnila czy będę mieć. Ale lekarz mi się kazał nastawić na CC na 25 maja bo wtedy on ma dyżur a chce żeby on mi zrobił.
 
Do góry