reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Co lekarz na III robi dodatkowo, czego nie robi Wasz prywatnie/na NFZ, do którego chodzicie regularnie?
Ja ide normalnie do swojego jak co 4 tyg i on tam zrobi badania te, ktore sa niezbędne.
Ma umiejętności, doświadczenie, dobry sprzęt... i tak u niego płacę 120 za wizytę więc dodatkowo 200 zł innemu lekarzowi płacić nie będę, ufam swojemu i tyle:)
Cos nie daj Boże wynajdzie to każe skonsultować na pewno z kim innym:)

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja też robię u swojego, tylko u mnie wygląda to tak, że normalnie płacę 130 za wizytę, a gdy mam te 3 prenatalne to dodatkowo płacę 150 zł więcej i jest więcej czasu na wizytę wtedy zarezerwowane.
 
reklama
O ludzie ale se pojadłam w święta. Gapcio bardzo aktywny bo to jeszcze taki czas że ma sporo miejsca. Czuje że to będzie kolejny nadpobudliwy chłopak. Przy dziewczynce to po porodzie miałam istne wczasy wypoczynkowe bo to tylko dostało cyca i spało nawet całą noc a z chłopakami to co innego :) będzie wesoło
 
Wydaje mi się, że na prenatalnych lekarz więcej szczegółów sprawdza. Mierzy narządy, sprawdza wszystko dokładniej.
Mój lekarz na wizycie nie robi mi USG z wyszczególnieniem wszystkich narządów dziecka. Sprawdzi co trzeba i koniec. Po drugie u mnie takie prenatalne trwa do 20min, a na wizycie prywatniej znacznie krócej. Chyba, że masz lekarza, który sprawdza wszystko dokładnie co miesiąc :)
Tak jak mój lekarz powiedzial i dziewczyny powyżej piszą, często trzecie badanie prenatalne wykazać może różne wady, które nie były widoczne na poprzednich badaniach. U mojej kuzynki III prenatalne wykazało, że dziecko ma wadę serduszka czego nie było widać wcześniej, bo było dziecko za małe i podjęto decyzję o zmianie szpitala ze względu na tą wadę.
U mnie zawsze mierzy wszystko, od głowy do stopki, sprawdza itd stad moje pytania bo u mnie takie pomiary to norma
Do tego podczas I i tego II mówił, ze tez to bada u gdy cos go zaniepokoi wysle na dodatkowe zeby sie skonsultować z kim innym

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie wiem, czy to po krzywej cukrowej, czy z innego powodu, ale wróciłam przed południem z badania i siedzę, a w zasadzie leżę na kanapie, bo mam cały czas twardy i napięty brzuch. Miewałam takie, ale przez chwilę, a nie cały czas.. Nie wiem, co ten synek mój wyprawia :/
 
Nie wiem, czy to po krzywej cukrowej, czy z innego powodu, ale wróciłam przed południem z badania i siedzę, a w zasadzie leżę na kanapie, bo mam cały czas twardy i napięty brzuch. Miewałam takie, ale przez chwilę, a nie cały czas.. Nie wiem, co ten synek mój wyprawia :/
Mialam podobnie wieczorem w dniu badania krzywej, raczej nie miewam jakiś większych skurczy a tamtego dnia wyjątkowo dużo.

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja niewiem czy pójdę na te trzecie prenatalne. Zobaczę co lekarz mi doradzi. Puki co jest dobrze, żadnych dolegliwości. Wreszcie wiosna, aż mi wena twórcza wróciła :)
IMG_20180403_161835_20180403174746724.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20180403_161835_20180403174746724.jpg
    IMG_20180403_161835_20180403174746724.jpg
    141,4 KB · Wyświetleń: 422
reklama
Wziełam nospe na razie i leżę na kanapie i odpoczywam.. Zobaczymy, czy po nospie bedzie lepiej...
Może to przez ruchy malucha? Ja z tym moim twardnieniem mam skaranie boskie a ostatnio jak mała spokojniejsza to mam luz, prawie w ogóle się brzuch nie napina w porównaniu do tego co było wcześniej. Dzidziuś po glukozie może bardziej aktywny to i macica się stawia.

Ja dziś też miałam glukozę ale całkiem inaczej tutaj to badaja. Normalnym papierkiem do glukometru przed wypiciem glukozy i tak samo 2 godziny po. Nie wiem na ile to wiarygodne ale wyniki miałam książkowe [emoji2]

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry