reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Mój synek akurat jest mało aktywny, miał taki okres z tydzień może gdzie faktycznie często i mocno kopał, teraz tylko wieczorami i czasami delikatnie mnie pogilga w ciągu dnia.
Ja siarę zauważyłam ok 21 tc przez kilka dni tylko, czasami mam jakiś ślad na biustonoszu ale raczej spokojnie.
 
reklama
Hej dziewczyny :)
U nas w szpitalu też masakra z jedzeniem. Od kolacji do śniadania można paść, bo przerwa od ok. 17 do 9 rano ...
Jak leżałam po zabiegu usuwania kamienia to schudłam prawie 3kg w tydzień, bo niestety nie miał mi kto przynosić jedzenia dodatkowego, a nie mogłam chodzić :baffled:

Jak u Was z siara ? Ja wczoraj zauważyłam, że już mi się pojawiła i kupiłam dziś wkładki laktacyjne Canpol babies. Mam nadzieję, że będą dobre, bo poprzednio innej firmy kupowałam ;)
Mnie od jakichs 2 tygodni leci, w nocy jak leze na piersi to jestem w stanie zalać koldre i koszulke, wielkie mokre plamy. Na codzień wkladam do stanika platki kosmetyczne, na noc laktacyjne bo juz tego jest dosc sporo.

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
U mnie sucho zupełnie, ale bolą i swędzą mnie sutki okropnie :/

Byłam u położnej, mała rośnie zdrowo, nawet dała pokaz kopniaków przy badaniu tętna Mam bardzo niskie żelazo więc przepisała jakieś tabletki. Mówiła że bardzo często żołądek źle toleruje żelazo, są wymioty, biegunki i inne cuda. Pierwsze słyszę... miała któraś takie przygody?
Aaaa... będę miała robioną krzywą cukrową! Chwała panu! Moja położna zleciła JAKIEŚ badanie! [emoji134]‍♀️ [emoji1] Mam przyjść w 29 tygodniu.

Poza tym, dowiedziałam się już na pewno że nie będę miała żadnego usg do końca. Jak inaczej można sprawdzić czy mała jest dobrze ułożona do porodu?

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie sucho zupełnie, ale bolą i swędzą mnie sutki okropnie :/

Byłam u położnej, mała rośnie zdrowo, nawet dała pokaz kopniaków przy badaniu tętna Mam bardzo niskie żelazo więc przepisała jakieś tabletki. Mówiła że bardzo często żołądek źle toleruje żelazo, są wymioty, biegunki i inne cuda. Pierwsze słyszę... miała któraś takie przygody?
Aaaa... będę miała robioną krzywą cukrową! Chwała panu! Moja położna zleciła JAKIEŚ badanie! [emoji134]‍♀️ [emoji1] Mam przyjść w 29 tygodniu.

Poza tym, dowiedziałam się już na pewno że nie będę miała żadnego usg do końca. Jak inaczej można sprawdzić czy mała jest dobrze ułożona do porodu?

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
Z tym żelazne to faktycznie coś jest bo odkąd biorę to znowu mam częściej wzdęcia i żołądek mnie boli....A tu już dostałam drugą receptę....[emoji30]

 
No ja też nie zaobserwowałam żadnej siary, a piersi zwłaszcza sutki mam wrażliwe i bolesne praktycznie od samego początku ciąży, no i nieco większe [emoji4]

Napisane na SM-A520F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Co do żelaza to polecam Actiferol Fe. Po nim nie ma żadnych rewolucji żołądkowych bo rozpuszcza się w jelitach a nie w żołądku. Przez co jest też lepiej przyswajalne. Coś jak magnez SlowMag, który też jest lekiem dojelitowym.
 
Przeglądałam sobie dziś internety i natknęłam się na bezpłatne warsztaty dla kobiet w ciąży oraz dla mam. Program wydaje się fajny, w każdym razie ja już się zapisałam na jedne z 'bezpiecznego malucha', opinie są pozytywne, a zawsze warto wybrać się i posłuchać, poznać nowych ludzi. Niestety dużo z nich już się odbyło, ale jeśli w Waszej okolicy jest wolny termin, a któraś z Was byłaby zainteresowana to przesyłam linki, do tych, które znalazłam:)

Link do: Bezpieczny Maluch

Link do: Warsztaty Mamo to Ja - Mamotoja.pl
 
Ostatnia edycja:
Ja dostałam receptę na konkretny lek z żelazem. Ciezko tu z jakimiś konkretnymi suplementami. I kurczę jak przeczytałam skutki uboczne to się przeraziłam. Oprócz dolegliwości zoladkowych mogę dostać czarnych przebarwień na zębach które znikną po zaprzestaniu zażywania preparatu lub konieczne będzie profesjonalne czyszczenie zębów. COOO??? [emoji32][emoji32][emoji32][emoji32]

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie sucho zupełnie, ale bolą i swędzą mnie sutki okropnie :/

Byłam u położnej, mała rośnie zdrowo, nawet dała pokaz kopniaków przy badaniu tętna Mam bardzo niskie żelazo więc przepisała jakieś tabletki. Mówiła że bardzo często żołądek źle toleruje żelazo, są wymioty, biegunki i inne cuda. Pierwsze słyszę... miała któraś takie przygody?
Aaaa... będę miała robioną krzywą cukrową! Chwała panu! Moja położna zleciła JAKIEŚ badanie! [emoji134]‍♀️ [emoji1] Mam przyjść w 29 tygodniu.

Poza tym, dowiedziałam się już na pewno że nie będę miała żadnego usg do końca. Jak inaczej można sprawdzić czy mała jest dobrze ułożona do porodu?

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom

U nas przy przyjęciu na poród robią USG i mierza pozycje dziecka i poziom wód. Wiem, ze w kilku innych szpitalach tez tak robią.

Mi dzisiaj na morfologii wyszlo, ze mam niski hematokryt, erytrocyty i hemoglobine na granicy, wiec pewno na wizycie w srode dostanę żelazo.
Przyjmowalam tez w pierwszej ciazy. Ja nie zauwazylam u siebie skutkow ubocznych przyjmowania, ale kolezanki, ktore zazywaly wnarzekaly na zaparcia.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja dostałam receptę na konkretny lek z żelazem. Ciezko tu z jakimiś konkretnymi suplementami. I kurczę jak przeczytałam skutki uboczne to się przeraziłam. Oprócz dolegliwości zoladkowych mogę dostać czarnych przebarwień na zębach które znikną po zaprzestaniu zażywania preparatu lub konieczne będzie profesjonalne czyszczenie zębów. COOO??? [emoji32][emoji32][emoji32][emoji32]

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom

Po żelazie często tak jest o_O
A po tym Actiferolu nie ma takich "dodatków".:)
 
Do góry