reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Ja piję olej lniany, położna mi poleciła więc myślę że jest 100% bezpieczny. Jest raczej niesmaczny więc staram się go przemycać w np. koktajlach ale jak się nie uda to pije go normalnie, łyżkę lub dwie dziennie. Poza tym używam na codzień oleju z pestek winogron, awokado, oliwy z oliwek i mojego ukochanego kokosowego (do ciała i włosów też!)

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
Też właśnie mi się wydaje że lniany będzie najlepszym wyjściem [emoji4]
 
reklama
No właśnie też widzę, że są sprzeczne opinie co do tego wiesiołka, więc wydaje mi się, że jak ktoś chce brać to lepiej spytać lekarza. Ja jak zaszłam w ciążę, to odstawiłam wszystkie suplementy oprócz tranu., bo wydawało mi się, że jest bezpieczny. A mąż chciał mi kupić tran w kapsułkach w aptece, ale kupowal też luteinę i magne b6 i aptekarka zapytała czy to dla kobiety w ciąży, bo powiedziała, że tran w kapsułkach jest niezalecany, bo ma jakieś substancje dodatkowe, które mogą być szkodliwe. Więc nie biorę już nic czego mi nie zaleci lekarz ;)
 
Olasec, narazie mam 37,8 ale wolałam zapytać w razie czego. Strasznie się źle czuje, bolą mnie oczy, głowa, kaszle mnie i ogólnie wszystko boli... Zastanawiam się czy nie lyknac apapu na noc to może prześpię noc i się trochę wypoce. Jak myślicie ? Czy poczekać aż temperatura wzrośnie ?
Co w ogóle na taki suchy meczacy kaszel polecacie ?
Kurować się w domu narazie czy wybrać się jutro do lekarza ?
 
Hej mam pytanie o usg połowkowe jestem 20+3 tygodniu ciąży wczoraj byłam na badaniu i powiedzcie mi czy rozbieżności cereb wskazujący na 19+1 i rad 21+0 są w granicach normy ? I czy normalne jest ze widać nerki i pęcherz a moczowodow juz nie ?
 
Olasec, narazie mam 37,8 ale wolałam zapytać w razie czego. Strasznie się źle czuje, bolą mnie oczy, głowa, kaszle mnie i ogólnie wszystko boli... Zastanawiam się czy nie lyknac apapu na noc to może prześpię noc i się trochę wypoce. Jak myślicie ? Czy poczekać aż temperatura wzrośnie ?
Co w ogóle na taki suchy meczacy kaszel polecacie ?
Kurować się w domu narazie czy wybrać się jutro do lekarza ?
Zjedz kanpke z czosnkiem gorącą herbata opcjonalnie wyparz nogi apap na noc i do łóŻka w skarpetkach
 
Hej mam pytanie o usg połowkowe jestem 20+3 tygodniu ciąży wczoraj byłam na badaniu i powiedzcie mi czy rozbieżności cereb wskazujący na 19+1 i rad 21+0 są w granicach normy ? I czy normalne jest ze widać nerki i pęcherz a moczowodow juz nie ?
Zadzwon jutro do gin i zapytaj. Bo to zawile strasznie
 
Olasec, narazie mam 37,8 ale wolałam zapytać w razie czego. Strasznie się źle czuje, bolą mnie oczy, głowa, kaszle mnie i ogólnie wszystko boli... Zastanawiam się czy nie lyknac apapu na noc to może prześpię noc i się trochę wypoce. Jak myślicie ? Czy poczekać aż temperatura wzrośnie ?
Co w ogóle na taki suchy meczacy kaszel polecacie ?
Kurować się w domu narazie czy wybrać się jutro do lekarza ?
Ja świeżo po chorobie, więc powiem Ci co mi pomogło:)

Po pierwsze nie zbijaj gorączki dopóki masz poniżej 38st. Ale też nie przegrzewaj się, nie jest dobrze wcale się wypocić w ciąży, wręcz przeciwnie jak gorączka dopadnie Cię na dobre to się ochładzaj delikatnie, okłady plus chłodna kąpiel.
Na kaszel- inhalacje z rumianku/rozmarynu/tymianku- możesz zrobić sobie mieszankę, ja robiłam z rozmarynu i tymianku i pomogło. Później przyjdzie mokry kaszel prawdopodobnie więc syrop z cebuli sobie zrób, działa cuda. Poza tym nawilżaj powietrze tam gdzie śpisz i dużo pij.
Osobiście jestem wielką fanką mleka z miodem i czosnkiem. Pij 2-3 kubki dziennie. Nie ma bata żeby nie pomogło, a do smaku można się przyzwyczaić. Do picia napar z imbiru, jak dodasz miód i cytrynę to będzie w dodatku bardzo smaczne [emoji2]
Generalnie to ja jestem za naturalnymi sposobami na przeziębienie, niczym nie ustępują preparatom aptecznym, o ile to faktycznie przeziębienie [emoji5] Duzo odpoczywaj, uproś kogoś o ugotowanie rosołku, kilka dni i bedzie po krzyku. Powodzenia, łącze się w bólu [emoji6]

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej mam pytanie o usg połowkowe jestem 20+3 tygodniu ciąży wczoraj byłam na badaniu i powiedzcie mi czy rozbieżności cereb wskazujący na 19+1 i rad 21+0 są w granicach normy ? I czy normalne jest ze widać nerki i pęcherz a moczowodow juz nie ?
raczej nikt nie zaryzukuje oceny, czy to dopuszczalne rozbiezności. jedynie co mogę C powiedzieć jak było u mnie. Różnica między głową, a móżdżkiem wynosiła 5 dni. Byłaś u dobrego specjalisty? Jeśli nie to skonsultuj z kimś kto się zna na rzeczy.
 
reklama
Ja bym z ali nie zamwiala. Nigdy nie wiadomo co przyjdzie jak zawsze to loteria. Lepiej iść na używane ciuchy i chociaż pomacasz co to jest jaki materiał bo niestety metki kłamią;( no i rozmiarów jest inna. Np. Ubrania 86ze smyka na moją lale są akurat. A z h&m za duże więc trzeba wzrokowo dużo rzeczy patrzeć
Z jednej strony tak, a z drugiej rzeczy w lumpie również mogą pochodzić z Chin, natomiast hm szyje np. w Bangladeszu ;) wydaje mi się, że w tym kontekście jedynym bezpiecznym wyjściem jest kupowanie ubranek z materiałów bio szytych w PL, ale takie kosztują krocie za całą wyprawkę.

Co do rozmiarów to są grupy na fb ludzi kupujących na Ali, którzy dzielą się recenzjami, więc można korzystać ze sprawdzonych linków. Wciąż jednak mam wątpliwości co można a czego nie - ubranka skladaniam się na tak ale np z elektroniką i zabawkami już mam obawy.
Napisane na ASUS_X007D w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry