reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Może lepiej popytajcie o ten wiesiołek, szczególnie kobietki z problemami szyjkowymi.

Dobranoc
Może pojadę mocherem ale na wszystkie smutki i obawy polecam zaufać Jezusowi.
IMG_20180104_214511_473.jpg
 

Załączniki

  • IMG_20180104_214511_473.jpg
    IMG_20180104_214511_473.jpg
    287,5 KB · Wyświetleń: 415
reklama
Hej mam pytanie o usg połowkowe jestem 20+3 tygodniu ciąży wczoraj byłam na badaniu i powiedzcie mi czy rozbieżności cereb wskazujący na 19+1 i rad 21+0 są w granicach normy ? I czy normalne jest ze widać nerki i pęcherz a moczowodow juz nie ?
Mysle, ze jezeli lekarz, ktory robil Ci to badanie nie wyrazil zaniepokojenia to wszystko jest OK. Rozpietosc zakresu OK w USG to +/- 2 tc w jedną lub w drugą stronę na ogól.
Czyli jak jestes teraz w 20+3 to robiac usg norma pomiaru dla Ciebie do 18+3-22+3.
Przynajmniej tak mi tlumaczono przy pierwszej ciazy.
Do którego miesiąc je się kwas foliowy ?
Powinno sie ksiazkowo na co najmniej 3 miesiace przed planowaną ciaza (wraz z partnerem, bo jakby nie patrzec to 50% genów) i do konca ciazy co najmniej. Kwas jest w witaminach prenatalnych, ktore powinno sie przyjmowac przez calą ciaze.

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej mam pytanie o usg połowkowe jestem 20+3 tygodniu ciąży wczoraj byłam na badaniu i powiedzcie mi czy rozbieżności cereb wskazujący na 19+1 i rad 21+0 są w granicach normy ? I czy normalne jest ze widać nerki i pęcherz a moczowodow juz nie ?
Jak piszą dziewczyny - spytaj swojego lekarza, jakiekolwiek opinie w internecie są tylko opiniami osób z internetu (jak w tej "reklamie" z pedofilem i dziewczynką - nigdy nie wiesz kto jest po drugiej stronie) :)
Ja osobiście tego typu odchyleniem bym się nie martwiła. Normalne jest, że coś rozwija się szybciej, coś wolniej i póki to nie jest tak, że z pomiaru na pomiar wynik jest coraz gorszy (przy prawidłowych pozostałych) to zazwyczaj nie ma powodów do obaw. I tu pojawia się rola ginekologa, żeby rozwiać wątpliwości ;) Mój synek do 30 tygodnia rósł w miarę równo (USG jak najbardziej prawidłowe), a od tego czasu brzuszek zaczął rosnąć wolniej (do tego stopnia, że na pewnym etapie był o 3,5 tyg za mały, co wypadalo poniżej 3 percentyla) - ale i tak się nie bałam, bo nie dość że obgadałam to z ginekologiem to doszłam sama do wniosku, że skoro narządy jamy brzusznej są ok to nie ma powodów do obaw - no i urodziłam w 100% zdrowego, donoszonego, ale bardzo chudego młodego mężczyznę ;) Czasem nie warto się niepotrzebnie stresować, a wątpliwości zawsze warto omówić z prowadzącym lekarzem :) Co do nerek, pęcherza i moczowodów to standardowo da się ocenić nerki i pęcherz - bo moczowody nie są w usg płodu do zobaczenia. Jeśli nerki są ok i pęcherz jest wypełniony (widoczny) plus są wody płodowe, to znaczy, że moczowody są ok, bo jakoś mocz z nerek dostał się do pęcherza ;)
 
Olasec, narazie mam 37,8 ale wolałam zapytać w razie czego. Strasznie się źle czuje, bolą mnie oczy, głowa, kaszle mnie i ogólnie wszystko boli... Zastanawiam się czy nie lyknac apapu na noc to może prześpię noc i się trochę wypoce. Jak myślicie ? Czy poczekać aż temperatura wzrośnie ?
Co w ogóle na taki suchy meczacy kaszel polecacie ?
Kurować się w domu narazie czy wybrać się jutro do lekarza ?

W ciąży gorączka jest niebezpieczna. Ja bym wzięła ten apap. W ciąży nie można się wypacać, trzeba się chłodzić. Proponuję syrop z cebuli, czosnku, cytryny i wody plus miod. Na katar ja stosuję inhalacje.
 
reklama
Witajcie z rana :)
ja już od 4.30 na nogach, ale jakoś nie mogę zabrać. Przez weekend idzie się rozleniwić- chyba jednak mi odbiło, że chcę do końca marca pracować :confused: Dobrze, że w pracy troszkę luźniej, ale i tak nie idzie wysiedzieć 8h, brzuszek jednak już przeszkadza.

Nixie czekamy na wieści :)
 
Do góry