reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Widzialam, że pojawił się temat aliexpress. Mam stamtąd paletkę cieni i żyję :p. A cudowna maść wyleczyła egzemę mi i 2 innym osobom, którym tą maść poleciłam. Co do rzeczy dla dzieci to o ile ubranka bym kupiła, tak zabawki już niekoniecznie, zwlaszcza te z plastiku. Wiadomo, że dziecko wszystko bierze do buzi i jakoś bym się bała tego, co tam może być...
 
reklama
Mam pytanie, konsultowałaś z lekarzem branie oleju z wiesiołka? Bo ja zaczęłam brać go przed ciążą, ale jak zaszłam w ciążę to przerwałam, bo wyczytałam, że bierze się go dopiero po 36 tygodniu na zmiękczenie szyjki. Ale muszę przyznać, że nie trafiłam na jakieś szczególnie wiarygodne źródła na ten temat, więc ciekawe co sądzą o tym lekarze. No i na moich kapsułkach nie ma nic o zawartości DHA, więc to go chyba nie zastąpi. Ja ryb jem mało, więc biorę 600 DHA z prenatalu. I na szczęście rybą mi się nie odbija ;)

Czytałam że można całą ciążę a pod koniec zwiększyć dawkę. Ja łykałam w poprzedniej ciąży i co jakiś czas do tego wracam więc mój organizm jest do tego przyzwyczajony.
Co do tych kapsułek dha to mi się nie odbijało ale jedna mi pękła w ręce. Smród obrzydliwy. Może są lepsze firmy.

Zalecany dla kobiet w ciąży

"Spożywanie oleju z wiesiołka podczas ciąży korzystnie wpływa, już w okresie płodowym, na prawidłowe funkcjonowanie mózgu dziecka oraz zapobiega późniejszym alergiom dziecka. Mleko matki stosującej olej wisiołkowy w ciąży jest bogatsze w nienasycone kwasy tłuszczowe co wpływa na ogólne rozwój dziecka, zdolność zapamiętywania, koncentracji, zmniejszenie podatności na agresję i nerwicę"

A tu znalazłam wypowiedzi lekarzy :

Screenshot_20180211-202115.png
Screenshot_20180211-202020.png
 

Załączniki

  • Screenshot_20180211-202115.png
    Screenshot_20180211-202115.png
    55,3 KB · Wyświetleń: 350
  • Screenshot_20180211-202020.png
    Screenshot_20180211-202020.png
    46,9 KB · Wyświetleń: 348
Ja bym z ali nie zamwiala. Nigdy nie wiadomo co przyjdzie jak zawsze to loteria. Lepiej iść na używane ciuchy i chociaż pomacasz co to jest jaki materiał bo niestety metki kłamią;( no i rozmiarów jest inna. Np. Ubrania 86ze smyka na moją lale są akurat. A z h&m za duże więc trzeba wzrokowo dużo rzeczy patrzeć
 
Dziewczyny uważajcie na ten olej z wiesiołka, stosuje się go raczej pod koniec ciąży...

"Olej z wiesiołka warto przyjmować także w ciąży – przyjmowany przed porodem, począwszy od 36. tygodnia ciąży działa zmiękczająca na szyjkę macicy. Dzięki temu podczas porodu będzie ona bardziej elastyczna i podatna na rozwieranie. Od 37. tygodnia ciąży można używać oleju bezpośrednio do masażu krocza – dzięki temu dodatkowo można uelastycznić ten obszar przed porodem."
 
Dziewczyny uważajcie na ten olej z wiesiołka, stosuje się go raczej pod koniec ciąży...

"Olej z wiesiołka warto przyjmować także w ciąży – przyjmowany przed porodem, począwszy od 36. tygodnia ciąży działa zmiękczająca na szyjkę macicy. Dzięki temu podczas porodu będzie ona bardziej elastyczna i podatna na rozwieranie. Od 37. tygodnia ciąży można używać oleju bezpośrednio do masażu krocza – dzięki temu dodatkowo można uelastycznić ten obszar przed porodem."
Choć w sumie gdzie indziej jest napisane że można... [emoji55]
 
reklama
Ja piję olej lniany, położna mi poleciła więc myślę że jest 100% bezpieczny. Jest raczej niesmaczny więc staram się go przemycać w np. koktajlach ale jak się nie uda to pije go normalnie, łyżkę lub dwie dziennie. Poza tym używam na codzień oleju z pestek winogron, awokado, oliwy z oliwek i mojego ukochanego kokosowego (do ciała i włosów też!)

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry