reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

miałam już nie pisać w temacie palenia, ale muszę bo się uduszę :p dziewczyny, przecież nikt tu nie atakował dziewczyny personalnie, Jasmina skrytykowała (fakt dość dosadnie) samo pytanie, a nie dziewczynę, o której nic przecież nie wiemy i nikt tu nie pisał , że jest głupia czy coś takiego. jej pytanie stało się tylko i wyłącznie podstawą do wyrażenia własnego zdania na temat palenia w ciąży przez wiele dziewczyn i tyle. a do tego przecież służy forum - wyrażamy własne opinie na dany temat, a nie na temat danej osoby.
Dokładnie to miałam kolejny raz napisać, ale już mi witki opadły i zrezygnowałam :D Podpisuje się ;)
 
reklama
Ale jeśli ta dziewczyna poruszyła temat na forum to chyba chciała publicznie poruszyć temat.

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
@DareToBe mi akurat nie chodziło o znieczulenie przy porodzie bo takiego nie miałam. Ale mając nie całe 18 lat miałam operowane kolano i właśnie miałam znieczulenie w kręgosłup. Zawsze miałam problemy bo mnie bolało ale od czasu operacji odczuwam to o wiele bardziej i nie wiem czy to przypadek,czy może wklucie miało na to wpływ.

Dziewczyny nie ma co się wyklucac. Można bylo po prostu delikatnie odpowiedź na pisać, bo nie zabrzmiało to dobrze w caloksztalcie.
Ja sama kiedyś paliłam nie długo bo może jakieś 5 lat. Rzuciłam z dnia na dzień dla swojego partnera bo on tego nie cierpiał. I teraz jestem przeciwbiczka palenia okropnie mi to śmierdzi. A mimo że paliłam a widziałam ciężarne pałace to aż mi się ciśnienie podnośnilo...

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
Ogólnie szansa na to, że ten ból kręgosłupa jest po znieczuleniu jest bardzo mała :) Statystycznie po znieczuleniu podpajęczynówkowym jeszcze mniejsza niż po zewnątrzoponowym (nie wiem jakie miałaś :)).
 
Dajcie znać czy teraz będzie się tu odbywał lincz czy nie. Bo jeśli tak, to się wypisuje.

Dla mnie nie ma usprawiedliwienia na krytykę osoby której się w ogóle nie zna. I nie obchodzi mnie co ta osoba robi. To jej sprawa. Bo przepraszam bardzo dziewczyny, ale nie macie zielonego pojęcia kim ona jest, jakie ma doświadczenia i dlaczego to robi. Nie jesteście nią i nie macie najmniejszego prawa jej osądzać.

Samosądy to się w średniowieczu odbywały.

Zaczyna się od krytyki papierosów, później będzie coraz więcej rzeczy krytykowane.

I żeby było jasne. Jestem najzagorzalszą przeciwniczka palenia. Nie znoszę tego smrodu i nie rozumiem jak można to świństwo włożyć do ust. Ale nie daje mi to najmniejszego prawa mówić innym jak maja żyć.

Mój synek ma liszajec zakaźny. Proszę napiszcie mi teraz że to moja wina, bo nie dbałam o jego higienę. Czekam...

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom

Lincz?!? Bo ktoś wyraził swoje zdanie? Ach ta wszechobecna poprawność polityczna. Jak jest przytakiwanie to wszystko ok. A jak ktoś szczerze napiszę co myśli na dany temat to od razu lincz?
Nie ma usprawediwienia dla picia i palenia w ciąży. Takie postępowanie jest głupie i nieodpowiedzialne. I każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Nawet jeśli będzie "niewygodne".
Te co się tak oburzają, że jedna w nas napisała dosadnie (i dobrze) - ciekawe jak będziecie reagowały jak za kilka miesięcy idąc z wózkiem ktoś będziesz szedł obok i palił a dym będzie leciał do wózka. Wtedy założę się, że będą posty w stylu: a to dziad jeden zatruwa powietrze...
 
Ogólnie szansa na to, że ten ból kręgosłupa jest po znieczuleniu jest bardzo mała :) Statystycznie po znieczuleniu podpajęczynówkowym jeszcze mniejsza niż po zewnątrzoponowym (nie wiem jakie miałaś :)).
Szczerze nie wiem bądź nie pamiętam to było trochę dawno temu :) zapytałam ż ciekawości jak zaczęłaś ten temat bo szczerze nigdy się w to nie zaglebialam

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, pierwszy pomiar szyjki w zeszły wtorek wyszedł mi 32mm. Lekarz robiący usg powiedział, że jeszcze moze być... Wizyta u mojego 20.02, zastanawiam się czy lepiej jej nie przyspieszyć? Boję się, że będzie się skracac, mimo że w sumie nie wiem czy faktycznie tak się dzieje...

Napisane na ASUS_X007D w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny, pierwszy pomiar szyjki w zeszły wtorek wyszedł mi 32mm. Lekarz robiący usg powiedział, że jeszcze moze być... Wizyta u mojego 20.02, zastanawiam się czy lepiej jej nie przyspieszyć? Boję się, że będzie się skracac, mimo że w sumie nie wiem czy faktycznie tak się dzieje...

Napisane na ASUS_X007D w aplikacji Forum BabyBoom
32 mm to nie tak mało, nie można wykluczyć ze od początku była tej długości. W moim szpitalu jakiekolwiek działania podejmuje się jak szyjka ma 25mm. Czujesz skurcze? Dlaczego sadzisz, że może się skracać? Jeśli bardzo Cie to niepokoi to podjedz na IP
 
Moja kumpela nie miała szansy na przygotowanie do ciąży, bo całkowicie ją zaskoczyła. Na początku, kiedy nie wiedziała jeszcze o ciąży paliła jak zwykle, czyli jak smok, w pierwszym trymestrze lekarz zabronił jej rzucić, zalecił ograniczenie, bo odcięcie takiej dawki nikotyny to duży szok dla organizmu mogący skutkować poronieniem. Potem stopniowo ograniczała aż do całkowitego rzucenia palenia. Córka zdrowa!


Wysłane z iPad za pomocą Forum BabyBoom
 
Myślę że trzeba krytykować palenie i picie w ciąży. Krytykowac czyny, nie ludzi . Dziecko nienarodzone traktuję jak człowieka od poczęcia dlatego uważam że należy dbać o niego na każdym etapie. Sama mam ogromne wyrzuty, że wypiłam sobie piwko nie wiedząc o ciąży chociaż lekarz uspokaja że na początku dziecko nie jest jeszcze "podłączone" do matki , nie ma jeszcze wykrztałconego mózgu i wątroby w których ten alkohol się może osadzić lub coś zniszczyć. Mojej bratowej inny lekarz mówił prawie to samo ale czy to prawda? Kto wie.
Co do tego odbijania się rybą o którym jedna z was mówiła to też od razu się zorientowałam, że to mogą być kapsułki z DHA. Ja brałam takie na początku do momentu jak jedna mi nie pękła. Były za twarde, źle się łykalo więc zawsze sobie w ręce trochę gniotłam żeby się zmiękczyła no i przesadziłam. Takiego obrzydliwego smrodu zdechłej ryby nie czułam niegdy w życiu. Rąk nie umiałam domyć cały dzień . W kuchni śmierdziało jeszcze kilka dni. Moja intuicja nie pozwoliła mi już więcej tego tknąć . Na szczęście od początku brałam też wiesiołek i przy tym zostanę + normalne witaminy ciążowe. A tamte nieszczęsne kapsułki to Mama dha premium, obrzydlistwo.
 
reklama
Moja kumpela nie miała szansy na przygotowanie do ciąży, bo całkowicie ją zaskoczyła. Na początku, kiedy nie wiedziała jeszcze o ciąży paliła jak zwykle, czyli jak smok, w pierwszym trymestrze lekarz zabronił jej rzucić, zalecił ograniczenie, bo odcięcie takiej dawki nikotyny to duży szok dla organizmu mogący skutkować poronieniem. Potem stopniowo ograniczała aż do całkowitego rzucenia palenia. Córka zdrowa!


Wysłane z iPad za pomocą Forum BabyBoom
To jest tez cbyba największa głupota.. szok juz dziecko ma, kiedy matka cmi.. nawet w najmniejszych ilościach.
Powinno się bezwzględnie rzucić to świństwo - nie potrafisz? Nie zachodz w ciążę..
Jako matki jesteśmy odpowiedzialne za zdrowie i zycie naszych dzieci.
Ja tez paliłam, bardzo długo i bardzo duzo... nie wyobrażałam sobie zycia bez fajek. Ale sie udało. I jeśli ja potrafiłam, to każdy może.

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
Do góry