reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czerwcowe mamy 2018

Ja też nie mam mierzonej długości szyjki przez USG, zawsze bada mnie "ręcznie".. I mówi, że z szyjka wszystko prawidłowo. Trochę mnie przestraszylyscie z tym.. Zobaczymy, co powiedzą na połówkowym, które już w piątek :)

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Co do położnej to byłam na spotkaniu ze swoją tydzień temu, zmierzyła mi ciśnienie, słuchałyśmy bicia serduszka małego, sprawdziła wyniki badań, porozmawiałyśmy na temat rodzenia sn i kp. Kazała się zgłosić ponownie około 30tc.
Szyjkę mam sprawdzaną co drugą wizytę,być może dlatego,że niby wszystko jest w normie (nie wiem).
A co do wózka to jestem totalnie zielona, wybór pozostawię chyba mojemu R. :)
 
A czy któraś z dziewczyn jest z opieki prywatnej, tj. Luxmed, Medicover i orientuje się jak wtedy wygląda kwestia położnej? Czy muszę zapisać się do przychodni na NFZ, żeby takową opiekę mieć? Już nawet nie pamiętam w jakiej przychodni jestem zapisana :)

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Podobno na Gromadzkiej jest dobra hurtownia ze wszystkim - maja i wózki i foteleliki. My się tam wybieramy, ale dopiero za jakiś czas.. Wózek i fotelik i tak będziemy kupować pewnie w okolicach kwietnia/maja... I na Mogilskiej jest jeszcze sklep Bobowozki, tam na wysokości Parku Lotników w takich nowych blokach przy ulicy na parterze. W Entliczkach ponoć jest bardzo kiepska obsługa, więc nawet się tam nie wybieraj po doradztwo, bo raczej go nie dostaniesz :)
Bobowozki bardzo fajne sklepy, można na ich stronę wejść, jak szukaliśmy następnego fotelika dla córki to te sklepy najlepsze ceny miały, nawet jak się ceny w sklepach internetowych porównywało.
Mają sklepy w kilku dużych miastach w Polsce i niedaleko mnie w Raciborzu[emoji5]
 
Lap_ciuch, do mnie położna po porodach przychodziła tak ze 4 razy i tyle. A słyszałam, że przed porodem też się nam należy, żeby przyszła. Nie wiem w sumie po co !? Zbada np. tętno dzidziusia ? I gdzie to się załatwia !?
podpytałam jeszcze siostrę - przed porodem położna sprawdzała bicie serduszka dziecka, zostawiła jakieś broszury, ulotki, doradztwo w zakresie diety, higieny, wywiad środowiskowy, opieka położnicza w sensie, że jak coś tam się działo to mogła do niej zawsze zadzwonić zamiast od razu do lekarza i upewnić się czy położna pomoże czy konieczna jest wizyta u jej gina ;) położna opiekowała się nią po 22 tygodniu do końca ciąży, a potem do ukończenia 2 miesiąca przez maluszka - była przy pierwszej kąpieli, udzielała rad dot odżywiania przy karmieniu, pomagała z problemami przy karmieniu, dostawianiem piersi, prawidłowym przewijaniem, noszeniem itd.
wychodzi na to, że to fajna opcja; u mnie położna środowiskowa jest w przychodni, w której mam lekarza rodzinnego, właśnie sobie wynalazłam na internecie gdzie dokładnie i jutro się wybiorę podpytać co i jak to dam znać :)
 
Arica, dzięki za info :)
A to na połówkowym też badają czy tylko USG jest ?
Kurde to moja trzecia ciąża, a zielona jestem. Przy poprzednich ciazach nie miałam mierzonej przezierności ani USG połówkowego i badań takich jak teraz...o_O
 
Jestem po mojej wizycie u gina. Wszystko ok.
Ja mam chwilę z położna przed każdą wizytą, zawsze mierzy ciśnienie, bada tętno dzidzi, ważymy się i wiem że to ona po porodzie będzie do mnie przychodzić z czego bardzo się cieszę , bo to taka fajna kobieta :)
Mój gin zawsze bada mnie 'ręcznie', ale na przedostatniej wizycie było usg dopochwowo i szyjka miała ok 4 cm, teraz sprawdził ręcznie i powiedział,że jest ok i że na kolejnej wizycie zrobimy usg.
 
@pea dzięki za odp. w sprawie szyjki. Oby się utrzymała tą ciąża do 39 tc. To moja pierwsza a ponieważ moja mama urodziła mnie 2 miesiące przed czasem a brata 1mc wcześniej to cholerka boję się tej szyjki.

Dziewczyny i mnie po polowkowym nie miałam opisu o stanie szyjki ale moja ginka raz w miesiącu bada mi ginekologicznie a potem usg dopochwowo jak sprawa się ma. Niestety skracajaca się szyjka nie daje objawów zazwyczaj dlatego uważam, że powinno się ja sprawdzać.
 
reklama
Do góry