reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Ja też nie mam mierzonej długości szyjki przez USG, zawsze bada mnie "ręcznie".. I mówi, że z szyjka wszystko prawidłowo. Trochę mnie przestraszylyscie z tym.. Zobaczymy, co powiedzą na połówkowym, które już w piątek :)

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Co do położnej to byłam na spotkaniu ze swoją tydzień temu, zmierzyła mi ciśnienie, słuchałyśmy bicia serduszka małego, sprawdziła wyniki badań, porozmawiałyśmy na temat rodzenia sn i kp. Kazała się zgłosić ponownie około 30tc.
Szyjkę mam sprawdzaną co drugą wizytę,być może dlatego,że niby wszystko jest w normie (nie wiem).
A co do wózka to jestem totalnie zielona, wybór pozostawię chyba mojemu R. :)
 
A czy któraś z dziewczyn jest z opieki prywatnej, tj. Luxmed, Medicover i orientuje się jak wtedy wygląda kwestia położnej? Czy muszę zapisać się do przychodni na NFZ, żeby takową opiekę mieć? Już nawet nie pamiętam w jakiej przychodni jestem zapisana :)

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Podobno na Gromadzkiej jest dobra hurtownia ze wszystkim - maja i wózki i foteleliki. My się tam wybieramy, ale dopiero za jakiś czas.. Wózek i fotelik i tak będziemy kupować pewnie w okolicach kwietnia/maja... I na Mogilskiej jest jeszcze sklep Bobowozki, tam na wysokości Parku Lotników w takich nowych blokach przy ulicy na parterze. W Entliczkach ponoć jest bardzo kiepska obsługa, więc nawet się tam nie wybieraj po doradztwo, bo raczej go nie dostaniesz :)
Bobowozki bardzo fajne sklepy, można na ich stronę wejść, jak szukaliśmy następnego fotelika dla córki to te sklepy najlepsze ceny miały, nawet jak się ceny w sklepach internetowych porównywało.
Mają sklepy w kilku dużych miastach w Polsce i niedaleko mnie w Raciborzu[emoji5]
 
Lap_ciuch, do mnie położna po porodach przychodziła tak ze 4 razy i tyle. A słyszałam, że przed porodem też się nam należy, żeby przyszła. Nie wiem w sumie po co !? Zbada np. tętno dzidziusia ? I gdzie to się załatwia !?
podpytałam jeszcze siostrę - przed porodem położna sprawdzała bicie serduszka dziecka, zostawiła jakieś broszury, ulotki, doradztwo w zakresie diety, higieny, wywiad środowiskowy, opieka położnicza w sensie, że jak coś tam się działo to mogła do niej zawsze zadzwonić zamiast od razu do lekarza i upewnić się czy położna pomoże czy konieczna jest wizyta u jej gina ;) położna opiekowała się nią po 22 tygodniu do końca ciąży, a potem do ukończenia 2 miesiąca przez maluszka - była przy pierwszej kąpieli, udzielała rad dot odżywiania przy karmieniu, pomagała z problemami przy karmieniu, dostawianiem piersi, prawidłowym przewijaniem, noszeniem itd.
wychodzi na to, że to fajna opcja; u mnie położna środowiskowa jest w przychodni, w której mam lekarza rodzinnego, właśnie sobie wynalazłam na internecie gdzie dokładnie i jutro się wybiorę podpytać co i jak to dam znać :)
 
Arica, dzięki za info :)
A to na połówkowym też badają czy tylko USG jest ?
Kurde to moja trzecia ciąża, a zielona jestem. Przy poprzednich ciazach nie miałam mierzonej przezierności ani USG połówkowego i badań takich jak teraz...o_O
 
Jestem po mojej wizycie u gina. Wszystko ok.
Ja mam chwilę z położna przed każdą wizytą, zawsze mierzy ciśnienie, bada tętno dzidzi, ważymy się i wiem że to ona po porodzie będzie do mnie przychodzić z czego bardzo się cieszę , bo to taka fajna kobieta :)
Mój gin zawsze bada mnie 'ręcznie', ale na przedostatniej wizycie było usg dopochwowo i szyjka miała ok 4 cm, teraz sprawdził ręcznie i powiedział,że jest ok i że na kolejnej wizycie zrobimy usg.
 
@pea dzięki za odp. w sprawie szyjki. Oby się utrzymała tą ciąża do 39 tc. To moja pierwsza a ponieważ moja mama urodziła mnie 2 miesiące przed czasem a brata 1mc wcześniej to cholerka boję się tej szyjki.

Dziewczyny i mnie po polowkowym nie miałam opisu o stanie szyjki ale moja ginka raz w miesiącu bada mi ginekologicznie a potem usg dopochwowo jak sprawa się ma. Niestety skracajaca się szyjka nie daje objawów zazwyczaj dlatego uważam, że powinno się ja sprawdzać.
 
reklama
Do góry