reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

ja także nic nie ogarniam - jak wracam z pracy nie mam już siły kompletnie na nic. Ale nas także całe święta nie ma w domu - jedziemy do jednych i drugich rodziców. Ja sobie obiecałam, ze jak już pójdę na zwolnienie to wtedy posprzątam :)
 
reklama
Ja juz mam zrobione i pomrozone uszka, pierogi ruskie, z kapusta i grzybami :) wczoraj zrobilam sledzie w oleju, a dzisiaj rybe w occie :) codziennie coś, bo potem za duzo byłoby mi na raz :)
Sukienke na wigilie mam, kupilam w niedziele w malym sklepiku :)
Dzisiaj mam zamiar jechac do babci z prezentem swiatecznym i przy okazji powiedziec jej o pierwszym prawnuku :) na pewno bedzie zadowolona, bo we wrzesniu na moich urodzinach mowila ze przydalby sie jakis prawnuk albo prawnuczka :)
A jutro w końcu udekoruje dom, bo w cale nie widac w nim swiat.. :) trzeba tylko wybrac ladna choinke :)

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Cześć dziewczyny.

Blubery daj znać jak po prenatalnych..

Co do potraw to u nas oprócz ryb w różnych postaciach są makówki i moczka.
U męża za to kutia, za kt ani ja, ani mąż nie przepadamy..
U męża są uszka i pierogi, u nas nie, więc zawsze takie pomieszane tradycje świąteczne mamy..
Jeśli chodzi o porządki to u mnie bez szaleństw, ogarnę podłogi, kurze, kuchnie, łazienkę w sobotę, razem z mężem czyli jak zawsze.
Okna mam umyte bo już tego wymagały, muszę odświeżyć 2 bo młoda upalcowała, ale to jutro a mąż powiesi firanki.
U córki w szafie robiłam porządek bo tego wymagała, dziś chcę zrobić u nas w garderobie taki delikatny, bo już jest burdel..

Ale wszystko na spokojnie, bez pośpiechu, przymusu i przemęczania się, bo ktosiek w brzuchu jest ważniejszy niż jakiś tam porządek..


Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja do fryzjera wybieram się na wiosnę - zawsze chodzę raz na rok-dwa, a będę chciała przyciąć końcówki. Paznokci od lat nie robię, tylko jak jest jakaś okazja. Ale ja generalnie się nie maluję, czasem rzęsy machnę tuszem, ale to w wyjątkowych sytuacjach, bo mi pomalowane przeszkadzają jak mam okulary.
Co do potraw na wigilii to u mnie są tak:
1. Barszcz czerwony
2. Zupa/Sos Grzybowy (czasem robimy zupę, czasem sos. Sos podajemy z kaszą gryczaną)
3. Uszka
4. Kapusta z grochem
5. Kapusta wigilijna
6. Pierogi z kapustą i grzybami
7. Smażone grzyby
8. Smażona ryba (rzadko karp)
9. Śledzie po kaszubsku
10. Ryba po grecku
11. Makiełki
12. Krokiety
+ Kompot z suszu.

Do tego oczywiście sałatki itp. U teściów podobnie, ale mniej potraw, nie robi się śledzi tylko kupuje, z takich domowych tradycyjnych potraw to barszcz, uszka, pierogi
 
@kasiaa12 smutne to co piszesz, każda kobieta powinna mieć pomoc męża w domu, tym bardziej będąc w ciąży. Święta świętami, ale też mamy w tym czasie szczególnie dbać o siebie, więc wysprzątany na błysk dom to nie wszystko.
Ja po sobie widzę że nie mam tyle siły co wcześniej więc powoli sobie ogarniam. Wczoraj kończyłam kuchnie, dziś łazienka, tylko mi Mężu kibel wyszoruje żebym domestosa nie wąchała :p jutro pewnie kurze i podłogi. A okna i firanki olewka. Na wiosnę sie umyje bo teraz zimno, a na święta i tak jedziemy do rodziców i teściów.
Z potraw nie mam zbyt wiele szykowania, będę robić drożdżowa gwiazde-makowiec, ciasteczka migdałowe, śledzie z suszonymi pomidorami i orzechami i kutię z kaszą pęczak :) jak zawsze z kwesti smaku robię przepisy
 
A naryczałam się jak głupia... Nie wykrył u dzidziusia kości nosowej :sad: według usg jestem w 12t 2d . W czwartek mam jechać zrobić test Papp-a. Mam nadzieję,że będzie wszystko ok :-( :(
 
Czesc
Dziewczyny zycze Wam samych cudownych wieści przed świętami, zdrowych dzieciaczkow.
Ja dopoero co dołączyłam a juz się "odlaczam".
Serduszko mojego malenstwa przestalo bić.
Zgasła jakas czesc mnie :sad::-( :(
 
Czesc
Dziewczyny zycze Wam samych cudownych wieści przed świętami, zdrowych dzieciaczkow.
Ja dopoero co dołączyłam a juz się "odlaczam".
Serduszko mojego malenstwa przestalo bić.
Zgasła jakas czesc mnie :sad::-( :(

Bardzo mi przykro :( trzymaj sie cieplutko!


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Czesc
Dziewczyny zycze Wam samych cudownych wieści przed świętami, zdrowych dzieciaczkow.
Ja dopoero co dołączyłam a juz się "odlaczam".
Serduszko mojego malenstwa przestalo bić.
Zgasła jakas czesc mnie :sad::-( :(
Przykro mi [emoji17]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry