reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Mój młody ma 5 lat,. jak maluch się urodzi będzie miał już 6.
On generalnie nigdy nie pałał radością do maluchów, mojej siostry 3 lata młodszego nie znosi...nie umieją się dogadać. Ostatnio powiedział, że on tylko lubi dzieci, które z nim zamieszkają :)
Generalnie zmieniamy jego nastawienie od początku. Opowiadam mu o tym, jak to moja siostra się urodziła i jak to super mieć brata lub siostrę.
Muszę jedno zmienić on się nastawil na brata i koniec. Bo on z dziewczynami bawić się nie będzie. Ale jak urodzi się siostra, to się zawiedzie, i tlumacze, że na razie to jest dzidziuś i nie wiemy kto mieszka w brzuszku :)
A lubi książki? Może poszukaj takiej w stylu "jestem starszym bratem", albo jakaś bajka w tej tematyce.
Na pewno nie zaszkodzi :)

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Jest taki filik w sieci jak dzieci się dowiadują czy będzie brat czy siostra. Jedne się cieszą a drugie rozpacz :D śmieszny dla mnie ale rodzice mieli zagdakę niezłą :)

Nie lubie tych filmikow bo dla tych dzieci co placza to sa na prawde trudne emocje I reaguja jak reaguja, a tutaj jeszcze rodzice sie z nich smieja - jak dla mnie masakra. Okropny przyklad zlego wychowania plus niech ten bobas zobaczy ten filmik za 10 lat jak to starszy brat zamiast sie ucieszyc to sie poplakal na wiesc o siostrze... okropne :(


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Na facebook wyświetliły mi się fajne produkty :)
Zobaczcie sobie. Zakochałam się w tych poduszeczkach :)
Chyba kupię :D
Link do: Let Me See OkiemMaluszka.pl
Fajnie że są czarno-białe, bo niemowlaki na początku tylko takie ostre kontrasty widzą... Później dochodzi do tego czerwony i inne mocne barwy.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie lubie tych filmikow bo dla tych dzieci co placza to sa na prawde trudne emocje I reaguja jak reaguja, a tutaj jeszcze rodzice sie z nich smieja - jak dla mnie masakra. Okropny przyklad zlego wychowania plus niech ten bobas zobaczy ten filmik za 10 lat jak to starszy brat zamiast sie ucieszyc to sie poplakal na wiesc o siostrze... okropne :(


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Wiesz w tych filmikach sa różne emocje, te złe ale duzo tych dobrych. Kwestia ile my jako rodzice wyciągniemy z nich nauki
 
Ja się strasznie boję zazdrości starszego. Wydaje mi się, że to jest okropnie trudne. Tak jak z powiedzeniem: "byłam idealna matką, dopóki nie urodziłam". Myślę, że z zazdrością będzie to samo. W głowie zawsze wszystko się udaje.

Moje siostry są w takich sytuacjach. Obie dziewczynki się na początku cieszyły. Pomagały przy maluchach, zabawiały itp. A później pojawiały się sceny typu podchodzi do małego i złowieszczym tonem (i tu nie żartuje ) powtarza słowa matki: "Co tam Marcinku, pobawimy się? ". No nas po prostu wmurowało. Jak scena z horroru.

Ja nic nie czytałam na temat zazdrości, ale plan mam taki, że jak mąż jest w domu, to on się zajmuje noworodkiem. Ja tylko kp. Dzieci będą równe ale starszy syn będzie miał pierwszeństwo przez pierwszy rok. Na zasadzie, że on już jest duży i moja nieobecność może go ranić. No a noworodek czy niemowle w pierwszych m-cach potrzebuje jeść, spać, przewijania i przytulania.

A wy jaki macie plan?

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja się strasznie boję zazdrości starszego. Wydaje mi się, że to jest okropnie trudne. Tak jak z powiedzeniem: "byłam idealna matką, dopóki nie urodziłam". Myślę, że z zazdrością będzie to samo. W głowie zawsze wszystko się udaje.

Moje siostry są w takich sytuacjach. Obie dziewczynki się na początku cieszyły. Pomagały przy maluchach, zabawiały itp. A później pojawiały się sceny typu podchodzi do małego i złowieszczym tonem (i tu nie żartuje ) powtarza słowa matki: "Co tam Marcinku, pobawimy się? ". No nas po prostu wmurowało. Jak scena z horroru.

Ja nic nie czytałam na temat zazdrości, ale plan mam taki, że jak mąż jest w domu, to on się zajmuje noworodkiem. Ja tylko kp. Dzieci będą równe ale starszy syn będzie miał pierwszeństwo przez pierwszy rok. Na zasadzie, że on już jest duży i moja nieobecność może go ranić. No a noworodek czy niemowle w pierwszych m-cach potrzebuje jeść, spać, przewijania i przytulania.

A wy jaki macie plan?

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom

Mój syn jest bardzo zżyty z tatą, o niego może być zazdrosny, ja to czasem mogę nie istnieć :) oni od początku razem, czasem mój syn tęskni za nim jak wyjdzie na godzinę, a mnie czasem nie było cały dzień i nie ważne, bo jest tata :)
Mamy bajkę ulubioną o narodzinach braciszka, często mu ją opowiadam, czy pamięta o tym jak się urodził. Szymon teraz jest bardzo przejęty tym, że będzie rodzeństwo, to on mnie wygadał babci, że będzie dziecko. Często ogląda USG, mówi ze to jego pamiątka, kto nie przyjdzie to pokazuje, że to jego brat, jest taki dumny jak opowiada. W przedszkolu Pani już wygadał, że dzidziusia zdjęcia ma, że zobaczy na badaniu jutro. Fajne to;) nie spodziewałam się takiej reakcji.
Często z nim rozmawiamy jak to będzie potem jak się urodzi, co będę musiała robić itd.
 
Na mojego brata jak był malutki (między nami jest 16lat różnicy) działały tylko przykłady, przełożenie na jego samego np. chciał wychodzić sam na plac zabaw gdzieś dalej. Tłumaczyłam że się boję itp i nic nie działało bo jemu się nic nie stanie, a jak powiedziałam no dobrze a Twój mały siostrzeniec przyszedł by do Ciebie i powiedział, że sam wyjdzie na dwór i że da sobie radę to co mu powiesz? I dopiero zakumał jakie my mamy uczucia strachu o niego jak musiał na to pytanie odpowiedzieć. MOże to jest jakaś metoda? Jeśli nie to myślę że kilka wizyt u psychologa bardzo pomoże
 
Justys21 a Twój syn ile ma lat? Mój dopiero 15 mcy.

Moja mama miała najlepsza metodę [emoji4] Powiedziała, że jak rodziła rok po roku, to żadnego problemu z zazdrością nie było. Roczne dziecko chyba nie ma jeszcze takich odczuć.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Justys21 a Twój syn ile ma lat? Mój dopiero 15 mcy.

Moja mama miała najlepsza metodę [emoji4] Powiedziała, że jak rodziła rok po roku, to żadnego problemu z zazdrością nie było. Roczne dziecko chyba nie ma jeszcze takich odczuć.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
Ja mam siostrę półtora roku młodsza i nie było między nami zazdrości, jak byłyśmy małe to byłyśmy nierozlaczne wszędzie razem za ręce, myślę że dużo daje to jak rodzice wytłumacza dziecku, mamy też 9 lat młodszego brata i pamiętam że płakałysmy że szczęście że będziemy mieć rodzeństwo i do tej pory jest naszym małym ukochanym braviszkiem mimo że ma już prawie 14 lat [emoji14]

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry