reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Promyczek ja ta metodę stosuję jak nie ogarniam swojego syna [emoji23] Myślę sobie: gdybym była swoim synem i działo się to i to, to co bym czula/myślała [emoji28]

Powiem Ci, że się często sprawdza [emoji4]

Ja nie miałam krwawien w żadnej ciąży wiec nie pomogę.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Justys21 a Twój syn ile ma lat? Mój dopiero 15 mcy.

Moja mama miała najlepsza metodę [emoji4] Powiedziała, że jak rodziła rok po roku, to żadnego problemu z zazdrością nie było. Roczne dziecko chyba nie ma jeszcze takich odczuć.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
Za miesiąc kończy 6 lat.
To już jednak poważny przedszkolak, mający swoje sprawy i przyzwyczajenia:)
 
Hmmm. Moim zdaniem najgorzej jest jak starsze dziecko jest w wieku 2-5 lat przy urodzeniu młodszego. Później już rozumie różnicę między sobą a nim/nią i chyba potrzebę opieki nad takim małym. Ja miałam 10 lat jak urodziła się najmłodsza siostra. Tez nie było zazdrości, bo mama szła do pracy w sadzie, a my się siostra zajmowalysmy. To już zupełnie coś innego.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kochana ja mam nisko położone, a nawet zakrywa mi ujście szyjki w całości. W naszych terminach czyli przynajmniej do 20TC nie ocenia się położenia łozyska. Jak jest nisko położone to tylko taka informacja żeby się oszczędzac, nie dźwigać i w moim przypadku nie uprawiać sexu. Na połówkowych powiedzą Ci więcej. W większości łożysko się podnosi. Jak się nie podniesie to będiemy się martwić tym ale dopiero w trzecim trymestrze.
Też staram się być dobrej myśli i na razie tym nie przejmować :) Mam dokładnie taki opis jak Ty - "że zakrywa całkowicie ujście szyjki".. obyśmy były wśród tej grupy dziewczyn, którym podnosi się naturalnie :)
 
Ja nie miałam ze skrzepami Ale krwawilam w 14 tc. Lepiej nie lekceważyć bo nie wiadomo co to jest.

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom
Dzwonilam do lekarza prowadzacego może być to związane z krwiakiem albo że teraz powinnam mieć okres , zwiększył mi duphastan i jak by się powtorzylo na pogotowie a w wtorek wizyta :( Ehh teraz jeszcze bardziej się boje jutrzejszych badań prenatalnych
 
Mój młody ma 5 lat,. jak maluch się urodzi będzie miał już 6.
On generalnie nigdy nie pałał radością do maluchów, mojej siostry 3 lata młodszego nie znosi...nie umieją się dogadać. Ostatnio powiedział, że on tylko lubi dzieci, które z nim zamieszkają :)
Generalnie zmieniamy jego nastawienie od początku. Opowiadam mu o tym, jak to moja siostra się urodziła i jak to super mieć brata lub siostrę.
Muszę jedno zmienić on się nastawil na brata i koniec. Bo on z dziewczynami bawić się nie będzie. Ale jak urodzi się siostra, to się zawiedzie, i tlumacze, że na razie to jest dzidziuś i nie wiemy kto mieszka w brzuszku :)
ja mam dwóch chłopaków z różnicą 6 lat i powiem Ci, że dużo zależy od rodziców, ale też charakteru tego starszego dziecka. mój straszy nie chciał rodzeństwa, ewentualnie wtedy dla niego mógłby być brat (chyba większość dzieci chce rodzeństwo tej samej płci) i na szczęście był. dużo mu mówiliśmy jak to będzie, co nas czeka, że będziemy mieć dla niego mniej czasu, zwłaszcza ja na początku, ale że będziemy go tak samo kochać itp. no staraliśmy się go przygotować najlepiej jak potrafiliśmy. jak się młodszy urodził to nie było wielkiego wow, raczej ostrożne przyglądanie się, obserwacja. trochę mu zajęło oswojenie się z nową sytuacją. a zazdrość to coś normalnego przecież, nie wiem czemu wszyscy chcą ją na siłę zwalczać. dzieci nie są zazdrosne o siebie, tylko o nas rodziców, o ten czas który poświęcamy rodzeństwu.
teraz jak spodziewamy się trzeciego, to jest ogromna różnica w reakcji starszego - od początku radość, wszystkim się chwali że będzie miał kolejnego brata. no ewidentnie widać, że się nie boi tej zmiany teraz bo ma to już taką sytuację przepracowaną.
na Twoim miejscu nie pozwoliłabym by inni snuli synkowi jakieś dziwne wizje, co to będzie jak się pojawi rodzeństwo - stanowczo bym takie zapędy ucinały, bo można nimi wiele krzywdy zrobić. to Wasza rola go przygotować, tak jak uznacie za stosowne
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja mam dzisiaj wizytę - proszę o kciuki za nas [emoji173]
18.45 [emoji31]

Wczoraj przywieźlismy choinke- byłam pewna, że się nie zmieści i śmiałam się z własnej głupoty czemu kupiłam taka duża ponad 2m [emoji23]
Na szczęście weszła i jest piękna [emoji7]

Trafiłam u mnie we wiosce na sąsiada, sprzedaje z własnej hodowli - piękne, gęste.
Oto I ona:)
1513249324-b5cd6ed868b2e2b1-aaaaaa.jpeg

1513249309-7b074d9a4d3aa5cd-aaaaaa.jpeg

1513249346-7ed24c696dc77b52-aaaaaa.jpeg

A w Castoramie taka - za 5dych!
Młody dla porównania, na 2 lata [emoji23]
1513249333-19f24b119badd79a-aaaaaa.jpeg

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry