reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Dziewczyny a co sadzicie o tzw baby shower? Taka Impreza moze pomoc skonpletowac wyprawke?
Ja tez sie obawiam wszystkich tych wydatkow na raz takze juz po malu kilka rzeczy zakupilam. Trzymam spakowane w osobnym pokoju I nawet nie patrze bo tez sie jeszcze troche boje.


Sent from my iPhone using Forum BabyBoom
jak mieszkasz zagranicą, to czemu nie, to normalna tradycja, ale u nas chyba nie bardzo się sprawdzi. ja w każdym razie nie słyszałam i nie byłam na żadnym baby shower w Polsce, a trochę tych ciężarnych koleżanek już się przewinęło:)
 
reklama
Ja na razie mieszczę się jeszcze w dwie pary spodni :) ale z zakupami planuję się wstrzymać do wyprzedaży poświątecznych - mam nadzieję, że uda mi się upolować jakąś fajną kurtkę zimową. Niestety myślałam, że nie będę musiała kupować, ale w jednej już się nie dopinam, a w drugiej ledwo co ;p a tu dopiero 12 tydzień i co najmniej 3 miesiące zimy przed nami :)
Co do wyprawki - zgadzam się z @ZUZA.80 jeśli nie chcecie/boicie się teraz kupować rzeczy to można co miesiąc po prostu jakąś kwotę odłożyć :)
 
Hej, dawno mnie tu nie było. Jakoś miałam doła po info od jednej jak poroniła, do dzisiaj ten opis mam przed oczami i chce mi się płakać, jestem bardzo wrażliwa na tym punkcie niestety.
Odkąd zaczęłam 14 tc czuję się zupełnie inaczej, tak lekko ;) czasami pobolewa brzuch i kość ogonowa i swędza sutki :p poza tym żadnych dolegliwości. aa i często chce mi sie płakać, nawet bez powodu :)

A dzisiaj mam urodziny i popołudniu wpadnie siostra z dzieciakami, zrobiłam sernik bananowy na zimno :)
Pozdrawiam
Wszystkiego najwpanialszego :-D
 
@Pati1112 Wszystkiego co najlepsze :) Przede wszystkim zdrówka dla Ciebie i dzidzi :)

@AgaRS90 mnie również wydatki związane z wyprawką przerażają, też chciałabym już zacząć coś kupować bo potem to masakra. Chociaż i tak sporo nam odchodzi, bo łóżeczko będzie od brata więc tylko materac i pościel zostanie. Nad wózkiem się zastanawiam czy też nie wziąć gondolki od brata na te pierwsze miesiące a potem kupić porządną spacerówkę, a nie 3w1. Fotelik wiadomo do kupienia. Ciuszków będę miała też od brata i od szwagierki ( urodziła kilka dni temu ;)) Ale mam w planach remont pokoju :) i masa rzeczy o których na razie nie mam pojęcia , że będą potrzebne :D
 
Cześć! Nie było mnie cały weekend bo wymyśliłam sobie wycieczkę do Warszawy do znajomych ze studiów i tak spędziliśmy czas, było fajnie no i wszyscy się ucieszyli z nowiny o dziecku :) Na starówce już światełka więc było miło pospacerować, ale powiem wam że tak mnie nogi bolały po tym chodzeniu że masakra. Biodra i kolana, jakbym się normalnie miała rozpaść :errr:Czułam się jak stara baba :p
A dziś też byłam w lidlu, kupiłam te rajstopy ciążowe i fajne są, trochę grubsze. No i tak chodziłam i chodziłam koło tych dziecięcych ciuszków chyba z pół godziny. W końcu kupiłam jeden pajacyk i jedno body rozpinane w dwupaku. No musiałam :D wzięłam takie jasno/beżowe unisexy bo nie wiem kogo tam noszę. Taka byłam podekscytowana bo to pierwsze dziecięce zakupy ;) Ale już się uspokajam i nic nie kupuję chociaż do końca stycznia :p
@Pati1112 Wszystkiego dobrego !
 
@Pati1112 Wszystkiego najlepszego :)

Ja ubrania ciążowe już mam. Dzisiaj jeszcze dokupiłam 2 pary rajstop i jedną koszulkę na ramiączkach w lidlu. Na razie nic więcej mi nie trzeba. Ewentualnie na wiosnę jakąś sukienkę kupię, ale to raczej od koleżanki niż nową.
Co do wyprawki to ja oprócz łóżeczka i pościeli muszę kupić wszystko. Ubranek po córkach mam niewiele, pooddawałam wszystko kuzynkom w gorszej sytuacji finansowej. Mam na liście zakupowej wózek jakiś używany, ale tylko gondola, komodę na ubranka, przewijak, ubranka, akcesoria różne. Kosmetyków nie kupuję. Kupię po porodzie. I tak przez pierwsze tygodnie wystarczy sama woda, a zobaczymy co będzie maluchowi pasowało.
 
Ja od kiedy dowiedzialam sie ze jestem w ciazy to schudlam 10 kg wiec nie mam problemu z za małymi ciuchami a raczej z tym ze spodnie zjeżdżają mi z tylka :) kurtke mam trapezowa, szeroka wiec powinnam w niej przechodzić zime ;)
A co do wyprawki do ostatnio kupilismy kilka rzeczy takich drobnych typu skarpetki itd :) duzo rzeczy bede miala po kuzynce, ktora wczoraj urodziła drugie dziecko :) juz zapowiedziała, ze więcej nie planuje i oddaje mi, jakos sie dogadamy :) wózek, fotelik chcemy nowy :) tesciowie sie uparli, ze wozek kupia oni.. :) zobaczymy ;) na razie czekamy do konca stycznia z reszta wyprawki :)

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
widzę, że rajstopy ciążowe z lidla dziś rządzą :D też kupiłam, nawet 2 pary :) i koszulki na ramiączkach.
na dziecięce nie patrzyłam, bo mam schowane rzeczy po synkach, będę dokupować na bieżąco
 
A ja właśnie zaczęłam buszować na allegro, znalazłam fajny zestaw łóżeczko plus komoda z takim samym motywem, w tym samym sklepie można dobrać pościel do łóżeczka. Mąż poinformowany powiedział , że kupi :D
Ale przy tym zaczęłam trochę czytać o materacykach do łóżeczek. Najpierw trafiłam na grykowo-kokosowy z pianką chwalony dosyć, ale potem pojawiły mi się informacje o tym ,że zdarzają się pleśniejące.... Nieciekawie. Następne lateksowo - kokosowe, raczej lepsze wyjście trochę droższe. Najbardziej mnie zdziwiło, że dziecko ma spać do 8-9 m-ca na twardej stronie tej kokosowej.
Jakie doświadczenia macie już posiadające pociechy Mamy? :)
 
reklama
@Pati1112 wszystkiego najlepszego :)

Fakt spory jest wybór wszystkiego dla dzieci. Ja mam materac kokos-pianka-gryka juz 2 lata i kompletnie nic się z nim nie dieje. Tez słyszałam że robaki się w tym robią czy plesnieja . Wystarczy nie pozwolić żeby dziecko na sikalo na taki materac bądź po brudzil jedzeniem czy piciem.
Nas przy pierwszym dziecku najdrożej przyszły meble. Kupowalismy duża szafę, łóżeczko i komoda z przewiajkiem. A wózek dostaliśmy w prezencie od moich rodziców jedynie musieliśmy wybrać jaki chcemy.
Ja nie muszę kupić nic oprucz paru letnich ciuszków 2 smoczki i chuste, chodz chuste jiz siostra moja sie zaoferowala ze mu kipic jako orezent na narodziny tak mam dosłownie wszystko. I aż wam zazdroszczę kompletowania wyprawki... ja wszystko kupowałam w Polsce bo wychodziło mnie to o wiele taniej jedynie meble tu kupiliśmy. I tak jeździłam do Pl wiec mogłam skorzystać.

Zrobiłam dzisiaj na obiad genialna sałatkę bo mój mąż po prosił o coś w tym stylu i dałam tam:sałata, ogórek,pomidorki koktajlowe, jajko, ser żółty w kostkach , pierś z kurczaka, szczypiorek, zodkiewka i makaron. Pierwszy raz tak robiłam ale rewelacja [emoji39] nawet synek się zajadal. U nas śnieg spadł i Belgia sparaliżowana [emoji23] mąż specjalnie zwolnil się wcześniej z pracy jak skończył o 14 tak dojechał do 15.30... to nie chce wiedzieć co będzie się działo o 17 jak wszyscy z pracy wyjadą.. tylko tutaj oczywiście 85% ludzi jeździ na letnich oponach.. my z synkiem wzięliśmy psa na spacer to mieli oboje radoche [emoji23] jedynie mąż mnie za to opierdzielil bo nie pozwala mi z nią wychodzić bo to demon wcielony na spacerach a siły to bydle tez ma..

Pisalyscie o myciu okien. To wcale zakazane nie jest o ile nie trzeba skakać po drabinach czy parapetach. Jedynie firanki sobie odpuścić. Ja robie na raty okna puki co utknelam w miejscu bo pogoda nie pozwala na mycie. Firanki po piore ale mąż mi je ściąga i zakłada. Tak samo pranie mąż wiesz bo ja mam wysoko sznurki powieszone ze musze na palcach stawać żeby coś powiesić

Napisane na SM-G900F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry