reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

@JustYs21 teraz będziesz miała pierwsze prenatalne? Kurde ja miałam w połowie listopada, wydaje mi się , że to tak dawno było. A teraz już 15 tydzień idzie. Idę w środę do lekarza, też mam nadzieje że podejrzymy dzidzię. A poza tym kontrola po szpitalu musi być.
Mnie znowuż w krzyżu boli.

Póki co nic nie kupowałam, ale czytam czytam i oszaleć idzie, tu wózki materacyki, kosmetyki, kocyki itp itd. Ale fajne to , szykuje się , to może potem będzie mi łątwiej wybierać :)
Zapamiętam o tych kosmetykach z rossmana.

Tak, dopiero teraz w piątek. Akurat końcowka 12 tc.
boję się -_- stresuję, denerwuje.
 
reklama
Hej, dawno mnie tu nie było. Jakoś miałam doła po info od jednej jak poroniła, do dzisiaj ten opis mam przed oczami i chce mi się płakać, jestem bardzo wrażliwa na tym punkcie niestety.
Odkąd zaczęłam 14 tc czuję się zupełnie inaczej, tak lekko ;) czasami pobolewa brzuch i kość ogonowa i swędza sutki [emoji14] poza tym żadnych dolegliwości. aa i często chce mi sie płakać, nawet bez powodu :)

A dzisiaj mam urodziny i popołudniu wpadnie siostra z dzieciakami, zrobiłam sernik bananowy na zimno :)
Pozdrawiam
Wszystkiego najlepszego!![emoji16]

Spokojnej ciąży i zdrowej dzidzi [emoji4]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja właśnie zaczęłam buszować na allegro, znalazłam fajny zestaw łóżeczko plus komoda z takim samym motywem, w tym samym sklepie można dobrać pościel do łóżeczka. Mąż poinformowany powiedział , że kupi :D
Ale przy tym zaczęłam trochę czytać o materacykach do łóżeczek. Najpierw trafiłam na grykowo-kokosowy z pianką chwalony dosyć, ale potem pojawiły mi się informacje o tym ,że zdarzają się pleśniejące.... Nieciekawie. Następne lateksowo - kokosowe, raczej lepsze wyjście trochę droższe. Najbardziej mnie zdziwiło, że dziecko ma spać do 8-9 m-ca na twardej stronie tej kokosowej.
Jakie doświadczenia macie już posiadające pociechy Mamy? :)
Niech zgadne? Klupś? [emoji16]

Ja kupiłam materac lateksowy Hevea. Wzięłam go ze względu na to, że mamy w domu wilgoć i żadne gryki czy kokosy nie wchodziły w grę, bo właśnie chłoną wilgoć. To taką mam podpowiedź [emoji6]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja dzisiaj w końcu jestem po genetycznym. Wszystko jest ok[emoji16] Chociaż jeśli chodzi o przezierność, to nie jestem w najniższym ryzyku, tylko piętro wyżej. Ale to chyba ze względu na wiek. PAPPA nie robie.

No i dzisiaj w końcu poznaliśmy płeć. Będzie chłopiec [emoji1][emoji1][emoji1]. Tak jak chciałam [emoji16] Pan Dr powiedział ze z b.duzym prawdopodobieństwem, a później pokazał coś, co jego zdaniem jest siusiakiem [emoji23]. Ten syn, w przeciwieństwie do starszego, lubi się pokazać [emoji23]

Mi wychodzi, że jestem 13+4 tyg. CRL - 75.6. Obecny termin na 14.06.

No i przesyłam zdj. Widać, że kolejny przytulas się szykuje [emoji1]

1513020072-0a30eac4fbabe6ba-aaaaaa.jpeg


Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja właśnie zaczęłam buszować na allegro, znalazłam fajny zestaw łóżeczko plus komoda z takim samym motywem, w tym samym sklepie można dobrać pościel do łóżeczka. Mąż poinformowany powiedział , że kupi :D
Ale przy tym zaczęłam trochę czytać o materacykach do łóżeczek. Najpierw trafiłam na grykowo-kokosowy z pianką chwalony dosyć, ale potem pojawiły mi się informacje o tym ,że zdarzają się pleśniejące.... Nieciekawie. Następne lateksowo - kokosowe, raczej lepsze wyjście trochę droższe. Najbardziej mnie zdziwiło, że dziecko ma spać do 8-9 m-ca na twardej stronie tej kokosowej.
Jakie doświadczenia macie już posiadające pociechy Mamy? :)
My mieliśmy gryka kokos i nic się nie stało. Mieliśmy też ochraniacz na to, bo w komplecie był i nigdy nie przemókł.
A co do strony to od narodzin do co najmniej pół roku kokos, dla kręgosłupa, potem gryka- żeby lepiej rozwijały się mięśnie, później dziecko wstaje, ta gryka też na stopki "masuje".

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja małego kapalam w oilatum. I było ok.
W szpitalu nie wiem dlaczego bo przecież każdy kosmetyk może uczynić dziecko-dziewczyna dostała ochrzan bo kupiła Johnsona.


Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom
Kosmetyki Johnsona mają fatalny skład (nie tylko one).
Radzę się zapoznać z blogiem sroki w tej kwestii.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja dzisiaj w końcu jestem po genetycznym. Wszystko jest ok[emoji16] Chociaż jeśli chodzi o przezierność, to nie jestem w najniższym ryzyku, tylko piętro wyżej. Ale to chyba ze względu na wiek. PAPPA nie robie.

No i dzisiaj w końcu poznaliśmy płeć. Będzie chłopiec [emoji1][emoji1][emoji1]. Tak jak chciałam [emoji16] Pan Dr powiedział ze z b.duzym prawdopodobieństwem, a później pokazał coś, co jego zdaniem jest siusiakiem [emoji23]. Ten syn, w przeciwieństwie do starszego, lubi się pokazać [emoji23]

Mi wychodzi, że jestem 13+4 tyg. CRL - 75.6. Obecny termin na 14.06.

No i przesyłam zdj. Widać, że kolejny przytulas się szykuje [emoji1]

1513020072-0a30eac4fbabe6ba-aaaaaa.jpeg


Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
Chłopak jak byk![emoji16]
Gratuluję [emoji173]
Ja w czw zaczynam 14tydz ale ciąża młodsza więc wątpię żebym coś wiedziała... byłam 3tyg temu to maleństwo miało 2.5cm i dr powiedział "za 3tyg będzie miał z 5cm).
W czwartek się przekonamy co i jak :)
Termin wg om na 21.06 ale myślę że koniec czerwca nawet początek lipca będę rodzic.:)

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mojemu nie zaszkodziły. Ja też czasami stosuje szampon Johnsona jak od zwykłego mam wysypke.

Napisane na SM-G360F w aplikacji Forum BabyBoom
Można nie mieć objawów alergii ale chodzi też o substancje przenikające, szkodliwe dla nas na dłuższą metę...
Tu są fajnie opisane te składniki, na sroce też znajdziecie..
Link do: Czarna lista składników w kosmetykach

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry