reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Pati wszystkiego najlepszego dużo zdrówka dla Was !

Aga,Pati trzymam kciuki za czwartek może już zobaczcie kto tam się ukrywa [emoji1]

Ja dziś 16t3d słuchałam serduszko 150 i widziałam dzidzie o płci nic nie mówił więc nie mam potwierdzonej drugi raz ale wierzę że to dziewczynka [emoji7] już był pęcherz i żołądek ale resztę dokładnie zobaczymy 8 stycznia bo to będzie moje polowkowe.

Też jak pisałam dopiero wszystko oglądam...boję się jeszcze kupowac...trudno od lutego do maja zdążę kupić ale tak jak niektóre z Was nie mam zielonego pojęcia co....boże i jeszcze są rodzaje materacy....kołdry też pewnie...



Napisane na HUAWEI P7 mini w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witam się po weekendzie :)

@Pati1112 wszystkiego najlepszego i szybkich 6 miesięcy ;)

Któraś z dziewczyn napisała, że coś nas tutaj mało. faktycznie patrząc na posty lipcówek to czerwcowe mamy zostają w tyle. W ogóle jakoś tam bardziej to wszystko zaawansowane, tabelki z listą mam, terminami wizyt, porodów ;)

Co do zakupów to ja w pierwszej ciąży zaczęłam robić zakupy dopiero w październiku, a termin miałam na grudzień. Bardzo bałam się zapeszyć, szczególnie, że wtedy grupa grudniówek była wyjątkowo pechowa :( Teraz za to mam już chyba wszystko, łącznie z gadżetami typu monitor oddechu, niania czy łożeczko chicco next2me. Właściwie do kupienia została mi tylko gondola do wózka dla dzieci rok po roku.

Co do materaca to ja w pierwszej ciąży kupiłam gryka, pianka kokos, ale naczytałam się o przypadkach rabali w gryce i przy drugim dziecku zmieniłam na piankowy. Jakoś nie mogłam przestać o tym myśleć, że dziecko mogłoby spać na robakach, a ja bym to przeoczyła :p

Ja mam kilka ciuchów ciążowych, ale podejrzewam, że podobnie jak w poprzednich ciążach nie będą mi potrzebne wcześniej niż w 6 miesiącu. Ja niewiele tyłam, miałam raczej niewielki brzuch. Na połówkowych badaniach mój brzuch właściwie nie różnił się od tego sprzed ciąży. strasznie ubolewałam nad tym bo w kolejkach zaczęli mnie przepuszczać niedługo przed rozwiązaniem ;)

A i zapomniałam się pochwalić, że dzisiaj rano poczułam ruchy. Takie prawdziwe delikatne rozpychanie wyczuwalne pod dłonią, więc już mam pewność, że to maluch a nie jelita :D
 
No jest nas mało to fakt...dużo odeszło...My sobie też możemy stworzyć jakiś spis np począwszy od usg polowkowego...I np.wstępnie spodziewana płeć

Napisane na HUAWEI P7 mini w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja właśnie zaczęłam buszować na allegro, znalazłam fajny zestaw łóżeczko plus komoda z takim samym motywem, w tym samym sklepie można dobrać pościel do łóżeczka. Mąż poinformowany powiedział , że kupi :D
Ale przy tym zaczęłam trochę czytać o materacykach do łóżeczek. Najpierw trafiłam na grykowo-kokosowy z pianką chwalony dosyć, ale potem pojawiły mi się informacje o tym ,że zdarzają się pleśniejące.... Nieciekawie. Następne lateksowo - kokosowe, raczej lepsze wyjście trochę droższe. Najbardziej mnie zdziwiło, że dziecko ma spać do 8-9 m-ca na twardej stronie tej kokosowej.
Jakie doświadczenia macie już posiadające pociechy Mamy? :)[/QUOT
poprzednia dwójka niemowlaków spała na dobrym materacu piankowym i trzeci też będzie :)
 
xnw4pc0zt1lx9mia.png

I co z tym suwaczkiem...gdzie mam go wkleić zapisać żeby się zawsze wyświetlał

Napisane na HUAWEI P7 mini w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Asia2104 mnie może okresowo już nie boli ale kłuje i ciągnie. Do tego mam ból spojenia i już się umówiłam do rehabilitanta bo to zdecydowanie za wcześnie.
O! Z nieba mi spadłaś! Napisz mi proszę jak boli spokenie łonowe? Bo chyba to mam (sądząc po lokalizacji), nawet jak leżę inaczej niż na boku to mnie boli :( Pierwszą ciążę przeżyłam bez tego, a tu nawet nie druga połowa, a taka atrakcja ;)
Mnie też zdrowy rozsądek podpowiada, żeby jeszxze poczekać.. ale budżet i głowa podpowiadają, żeby już coś zacząć kupować bo potem nie damy rady. To nasze 1 dziecko, musimy kupić wszystko - termin na koniec czerwca więc w czerwcu chciałabym już mieć wszystko ..
Jak zacznę w kwietniu np to nie dam rady kupić na raz wózka, łóżeczka, fotelika, wyprawki, przewijaka itd... To jest przecież kilka tysiecy! Sam fotelik do auta to kupa kasy i to musi być nowe i porządne.
Mnie te wydatki przerażają i nie wiem jak to wszystko kupimy naraz
Rozumiem rozterki - ja już zaczęłam kupować to co potrzebne, bo łatwiej jest rozłożyć wydatki na 9 miesięcy niż np. na 3 ;) I powolutku, powolutku kupuję wszystko - no, może poza ubrankami, bo te najfajniejsze po Stasiu zostawiliśmy :D
Hej, dawno mnie tu nie było. Jakoś miałam doła po info od jednej jak poroniła, do dzisiaj ten opis mam przed oczami i chce mi się płakać, jestem bardzo wrażliwa na tym punkcie niestety.
Odkąd zaczęłam 14 tc czuję się zupełnie inaczej, tak lekko ;) czasami pobolewa brzuch i kość ogonowa i swędza sutki :p poza tym żadnych dolegliwości. aa i często chce mi sie płakać, nawet bez powodu :)
A dzisiaj mam urodziny i popołudniu wpadnie siostra z dzieciakami, zrobiłam sernik bananowy na zimno :)
Pozdrawiam
100 lat! I nich ciąża upływa miło, łatwo i przyjemnie :D
 
@Pati1112 wszystkiego najlepszego, dużo zdrówka:)

@DareToBe to jest dziwny jakby kłujący ból, mi się nasila przy chodzeniu. Boli tak jakby wzgórek łonowy. Dziś byłam u rehabilitanta z bólem pośladka i powiedziałam o tym spojeniu to mnie macała i mam przerwę niestety. Teraz pójdę do laski od właśnie tych przypadłości i od rozejścia mięśni brzucha co też mnie dotyczy niestety.

Co do wyprawki to rzeczy, które są na gwarancji to lepiej kupić później bo szkoda czas, który ubiega a nie korzysta się z tego. Ale meble polecam kupić wcześniej żeby wywietrzały.

Materac polecam lateksowy, kosmetyki to najgorsze pod względem składu są Nivea. Dobre są rossmanowskie babydream. Skład bardzo dobry. Ubranka koniecznie 100% bawełna. Oliwek nie polecam bo skóra wtedy nie oddycha i oliwka zostawia ślady na ubraniach, które ciężko sprać. Chusteczki nawilżające też najlepiej jakby w składzie była sama woda czyli z Rossmana. Polecam stronę sroka o... Tam dziewczyna super analizuje produkty m.in. dla dzieci.
 
Ostatnia edycja:
To zależy jak się czuje ...firanki to faktycznie odpuść ale z myciem uważaj nie przemeczaj się...Ja mylam niedawno ale uważałam przy tym i jedno okno co dwa dni z przerwa w trakcie robilam

Napisane na HUAWEI P7 mini w aplikacji Forum BabyBoom

Spoko jedno okno umyłam :D Brawo ja ! Codziennie po jednym :) A do firanek mam męża :) Ja koordynuje.
Dziewczyny ja w pierwszej ciąży robiłam wszystko. Miesiąc przed porodem szorowałam wykładzinę na kolanach. Wszystko z umiarem, ja nie robię nic, żeby paść z sił, po prostu wolno, powoli i na spokojnie. Dzisiaj robiłam przerwy, po oknie położyłam się, potem umyłam szafkę znowu leżałam :) Wszystko zależy jak się czujesz i żeby nie przesadzić.
 
Ja niestety nie mam nic po synku, więc muszę kupić od początku wszystko. Ja kupuję powoli, jak trafie na okazję to biorę, czemu nie ?:) Wolę teraz wydać na jakieś ubranka, body etc. a potem mieć kasę na kocyki, ręczniki itd :) Grubsze zakupy, wózek, łóżeczko planuje w maju.

Mnie dopadły bóle już w nocy, jak przy synku ( tylko teraz jakoś szybko) prosto spać nie mogę, na prawym boku tez nie, czuję jak ciągnie mnie brzuch. Kolejna noc na lewym boku- przypomniała mi długie miesiące w jednej pozycji, bo skurcze chwytały o matko ! -_-
Za dnia czasem coś mnie zakłuje już mniej.
Ja mam prenatalne w piątek, już 3tyg nie widziałam dzidzi, że aż człowiek się martwi. Może dowiem się kto mieszka w brzuszku:)
Czuję przez brzuch, że czeka mnie drugi synek :)
 
reklama
@JustYs21 teraz będziesz miała pierwsze prenatalne? Kurde ja miałam w połowie listopada, wydaje mi się , że to tak dawno było. A teraz już 15 tydzień idzie. Idę w środę do lekarza, też mam nadzieje że podejrzymy dzidzię. A poza tym kontrola po szpitalu musi być.
Mnie znowuż w krzyżu boli.

Póki co nic nie kupowałam, ale czytam czytam i oszaleć idzie, tu wózki materacyki, kosmetyki, kocyki itp itd. Ale fajne to , szykuje się , to może potem będzie mi łątwiej wybierać :)
Zapamiętam o tych kosmetykach z rossmana.
 
Do góry