reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Ja mam test pappa na NFZ. Nie mam 35 l.
Mam test i usg na NFZ dwa razy w czasie ciąży, trzecie dopiero płatne. Upewniałam się u lekarza.
Nifty jest nierefundowane i bardzo drogie.
A masz za sobą poronienie? Albo jakieś choroby w rodzinie?

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dodam jeszcze tyle, że u mnie w pracy jedna z dziewczyn zamiast na zwolnienie 4 tyg poszła na 3 miesiące bo.......nie miała co z dzieckiem zrobić na były wakacje. 2 września cudownie ozdrowiała!a.
Weźmy się najpierw do dupy oszustom z innej półki a kobiety w ciąży zostawmy w spokoju. Nosimy nowe życie w sobie i musimy to przeżyć najlepiej jak się da. Ja mam L4 od początku bo mam powazne problemy ze zdrowiem przez które ciąże mogę stracić i nie mam zamiaru nikomu udowadniać że nie jestem darmozjadem! Wielu pracodawców nie potrafi dostosować warunków pracy do nas tylko zajeżdża kobietę w ciąży do ostateczności.
W poprzedniej ciązy lekarz mi powiedział żebym się uspokoiła i mam iśc na L4 a firma sobie poradzi. Powiedział że jakby mnie samochód zabił to popłakaliby tydzien ale firma z tego powodu by nie upadła.
 
Widziałam te chusty, ale nie znam się za bardzo więc pomyślałam, że jak takie tanie to pewnie jakaś lipa. Wiem, że trochę się orientujesz w tym temacie więc jak mówisz, że dla początkujących będą spoko to może się skusze ;) eh zakupy z Lidla będe musiała chyba schować do szafy, żeby mąż nie widział że zaczęłam szaleć :D
@AgaRS90 też od dłuższego czasu kupuje staniki tylko w esotiq, bardzo dobra jakość, wszystkie rozmiary no i jak jest promocja to nawet po 40 zł mi się zdarzało upolować

Będą dobre dla malutkich dzieci. Nie wiem jak z miękkością, bo jeszcze nie miałam ich w rękach, ale waeto teraz kupić i do czerwca parę razy wyprać, wiązać w warkocze, można nawet kłaść pod prześcieradło, żeby złamać materiał - żeby chusta była miękka i łatwa w dociąganiu.
 
ale u mnie w otoczeniu wlasnie nikt nie korzysta Może z tego wynika mój strach :)

Daj znać skąd jesteś to znajdę Ci grupę mam chustujących lub dobrego doradcę z okolicy. Jest nas noszących mnóstwo w Polsce i poza granicami. Można też posiłkować się filmikami np WrapYouInLove. Są grupy na facebooku. Do wyboru do koloru.
 
Dokładnie.
Nie 500+ w gotówce a ulgi, dofinansowania do szkoły, na kolonie, stypendia dla starszych, ciuszki i pampersy dla mlodszych, obiady dla wszystkuch, opłaty za jedzenie i cała reszte w przedszkolach i szkołach- jakieś fundusze na stroje sportowe, wycieczki, teatr itd.
Dla mnie kobieta w ciąży to świętość i niech wszyscy się ciesza, że jako tako się decydujemy na dzieci bo nie wiem kto na nas w przyszłości miałby pracować.
A pracodawca placi przez 30dni, potem zus więc niech znowu pracodawcy tak nie jecza...

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom

Zgadzam się z Tobą w części, ale widzę duży minus takiego rozwiązania - matki na wsiach nie miałyby takiej możliwości korzystania z tych ulg itd. Tam dzieci nie chodzą do żłobków, rzadko które do przedszkola. Owszem wszyscy korzystaliby np. z braku vatu na ubrania i artykuły dziecięce. I to mogłoby zastąpić 500+.
 
reklama
Do góry