reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
W końcu nadrobilam czytanie ...kilka stron i przez te przygody z wynikami ...zastanawiam się czy ja miałam ospe albo rozyczke? Hm... któraś z was też nie robiła wynikow na rozyczke i cytomegalie lub ospe?

Napisane na HUAWEI P7 mini w aplikacji Forum BabyBoom
Ja nie miałam zleconych tych badań. ospa przechorowana, na rozyczke byłam szczepiona a cytomegalii też nie kojarzę więc chyba nie są obowiązkowe..?

Płynu do higieny używam takiego rossmanowego, ma bardzo dobry skład ( też wyczytane na blogu sroki), a wcześniej zawsze używałam ziaji, ale skład ma gorszy.
Był post o nutelli, wczoraj też kazałam Staremu kupić słoik bo mnie naszło, mmmm :p
 
Samo USG ok 250zl test Pappa ok 200, zależy gdzie.
Sprawdź czy dany lekarz do którego się będziesz wybierał ma odpowiednie kwalifikacjr.
Któraś z dziewczyn podawała kilka razy link, gdzie idzie to sprawdzić..

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
Ja płaciłam 380. Lekarz nie ma certyfikatu wg tej strony co mówisz ale ja byłam bardzo zadowolona z przebiegu wizyty bo wszystko po kolei mierzył sprawdzał i tłumaczył mi. Podobno taki sprzęt co ma on to w Polsce jeszcze jest może z 5 i badania są droższe bo koło tysiąca a on dla swoich pacjentek ma mniejsza cenę. Jaka prawda nie wiem może tylko się przechwalal. :-) ale dzidziusia zbadal pod każdym możliwym kątem tętnice zastawki plac mózg brzuszek kości wszystkie. Dosłownie wszystko i mówił.ze podobno normalnie większość lekarzy robi same podstawy na tym etapie czyli przeziernosc karkowa, sprawdza rączki.nóżki i chyba jeszcze coś. Ja U niego w sumie byłam godzinę z minutami :-)
 
Ja nie miałam zleconych tych badań. ospa przechorowana, na rozyczke byłam szczepiona a cytomegalii też nie kojarzę więc chyba nie są obowiązkowe..?

Płynu do higieny używam takiego rossmanowego, ma bardzo dobry skład ( też wyczytane na blogu sroki), a wcześniej zawsze używałam ziaji, ale skład ma gorszy.
Był post o nutelli, wczoraj też kazałam Staremu kupić słoik bo mnie naszło, mmmm :p
cytomegalia podobnie jak toksoplazmoza czy różyczka nie są badaniami obowiązkowymi lecz zalecanymi. Jeśli lekarz nie dał na nie skierowania warto o nie poprosić, gdyż wszystkie te choroby są niegroźne dla matek ale bardzo niebezpieczne dla płodu.

U mnie samo USG 250zł, testu PAPPA teraz nie robiłam ale w pierwszej ciąży ok 300 zł zapłaciłam dodatkowo.
 
cytomegalia podobnie jak toksoplazmoza czy różyczka nie są badaniami obowiązkowymi lecz zalecanymi. Jeśli lekarz nie dał na nie skierowania warto o nie poprosić, gdyż wszystkie te choroby są niegroźne dla matek ale bardzo niebezpieczne dla płodu.

U mnie samo USG 250zł, testu PAPPA teraz nie robiłam ale w pierwszej ciąży ok 300 zł zapłaciłam dodatkowo.
Dzięki, dobrze wiedzieć, w piątek mam wizytę to zapytam o te dodatkowe badania. Bo toxo, kile i hiv miałam z tych dziwnych chorób
 
Cześć dziewczyny! Skończyłam dzisiaj 9tc, jutro 9t1d :) Pierwsze usg i potwierdzenie ciąży było trzy tygodnie temu - 6t1d, Maluszek miał 0,5cm i biło serduszko :) Termin wg dnia OM na 27 czerwca :)

md6m5j9k09om.jpg


Jutro kolejna wizyta, nie mogę się doczekać! Z drugiej strony boję się, czy wszystko w porządku, bo nie dotyczyły i nie dotyczą mnie ani mdłości ani wymioty... Mam wszystkie objawy ze strony piersi, bóle głowy i pleców, tak mocno, że aż drętwieje mi prawa noga... Czytałam o tym, to podobno normalne ;)

Nawiązując do ostatniego wątku - nie używam płynów do higieny intymnej, ale myślę o tym, niedługo pewnie coś wybiorę :)

Jeszcze raz - baaaaaardzo się cieszę, że mogę być tutaj z Wami :)
Nie masz się co martwić brakiem objawów bo nie jesteś tu samą bezobjawowa :-) U mnie piersi jedynie sa delikatnie nabrzmiale i brodawki wrażliwe na dotyk a tak po za tym to nic :-) ja już w sumie to sama nie wiem w którym tygodniu jestem bo wg ostatniej miesiączki to 13t a wg usg prenatalnego to 13+6 bodajże :-)
Jeśli chodzi o płyn do higieny intymnej to przed.ciąża stosowalam naturalginum czy jakoś tak i jeszcze go mam więc nadal stosuje
 
Cześć Mamuśki :) Pozwolimy sobie do Was dołączyć - 12t2d, pierwsza ciąża. Póki co wszystko rozwija się prawidłowo i mam nadzieję że tak już zostanie, wg usg - 12+4 ;)
IMAG0298_BURST002_COVER.jpg
. Przyznam szczerze ,że nie zabieram się za nadrabianie wszystkich postów bo zajęło by mi to pewnie wieczność nie mniej jednak wszystkim mamom serdecznie gratuluję Bąbelków i postaram się być już z Wami na bieżąco :D

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
 

Załączniki

  • IMAG0298_BURST002_COVER.jpg
    IMAG0298_BURST002_COVER.jpg
    28,6 KB · Wyświetleń: 1 039
reklama
Cześć Mamuśki :) Pozwolimy sobie do Was dołączyć - 12t2d, pierwsza ciąża. Póki co wszystko rozwija się prawidłowo i mam nadzieję że tak już zostanie, wg usg - 12+4 ;) Zobacz załącznik 830071. Przyznam szczerze ,że nie zabieram się za nadrabianie wszystkich postów bo zajęło by mi to pewnie wieczność nie mniej jednak wszystkim mamom serdecznie gratuluję Bąbelków i postaram się być już z Wami na bieżąco :D

Napisane na HTC Desire 820 w aplikacji Forum BabyBoom
piękna fotka, gratulacje :)!
 
Do góry