reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

A u mnie już zaczął się 22 tyg i brzusio rośnie [emoji4]
1517399938-10f556a6642461f3-aaaaaa.jpeg
To jest niemożliwe! Chudzinka. [emoji173]
Ciekawe jak porównamy brzuchy w 9mc... czy beda podobne, a moze Twój brzuch przegoni mój, który sie zatrzyma w pewnym momencie i już do przodu nie ruszy. Zobaczymy!:)

Mnie sie wydaje, ze to tez zalezy od miesni, moje sa slabe i tego "nie trzymają" w ryzach [emoji23]

9ewnqqmznpxcwjj5.png
 
reklama
Dziewczyny w którym tygodniu powinno się robić krzywa cukrowa? U mnie wg om dzisiaj zaczyna się 23 tydz a w necie pisze wszędzie ze między 24-28 więc trochę się pospieszylam ;( ? Wizyta za tydzień w piątek a ja chciałam mieć to w końcu z głowy
 
To jest niemożliwe! Chudzinka. [emoji173]
Ciekawe jak porównamy brzuchy w 9mc... czy beda podobne, a moze Twój brzuch przegoni mój, który sie zatrzyma w pewnym momencie i już do przodu nie ruszy. Zobaczymy!:)

Mnie sie wydaje, ze to tez zalezy od miesni, moje sa slabe i tego "nie trzymają" w ryzach [emoji23]

9ewnqqmznpxcwjj5.png
Ja myślę że u mnie ten brzuszek to dopiero wyruszy [emoji4]
Może być tak że w 7 miesiącu wystrzeli,a wolałabym żeby stopniowo rósł.
Piękne mamy te brzuszki....pomyśleć że dopiero co czekalyśmy na pierwsze wizyty żeby zobaczyć nasz centymetr szczęścia [emoji7]
 
Dziewczyny w którym tygodniu powinno się robić krzywa cukrowa? U mnie wg om dzisiaj zaczyna się 23 tydz a w necie pisze wszędzie ze między 24-28 więc trochę się pospieszylam ;( ? Wizyta za tydzień w piątek a ja chciałam mieć to w końcu z głowy
Mi lekarz da skierowanie dopiero na wizycie za tydzień, bo podobno na poprzedniej było za wcześnie. Ale dziewczyny robiły wcześniej, więc widocznie tak też można :)

Ja poprzednie ciąże prowadziłam prywatnie i płaciłam za wszystkie badania. Teraz zmieniłam lekarza, bo chciałam mieć kogoś kto pracuje w szpitalu, w którym będę miała cięcie i złożyło się tak, że on przyjmuje na NFZ. Kolejki są dramatyczne :confused2:Ale za to wszystkie badania mam za free, na toksoplazmozę też dostałam skierowanie. Cytomagalii w tej ciąży nie robiłam, bo już w pierwszej okazało się, że ją przechodziłam, więc choć jedno zmartwienie z głowy.
 
Dziewczyny w którym tygodniu powinno się robić krzywa cukrowa? U mnie wg om dzisiaj zaczyna się 23 tydz a w necie pisze wszędzie ze między 24-28 więc trochę się pospieszylam ;( ? Wizyta za tydzień w piątek a ja chciałam mieć to w końcu z głowy

Między 24 a 28 tyg. Takie dostałam zalecenia od gina.
 
Dziękuję bardzo dziewczyny za rady. Nie ma działu kadr a jako księgową szef zatrudnia inną firmę. A w pracy gdzie pracowalam jest jedna dziewczyna i to właśnie jej nie wopno nic ode mnie odebrać. Na pewno z rad skorzystam. :) Próbowałam dodzwonić się do pomocy prawnej z Pipu ale to niewykonalne.
 
Mi brzuszek zaczął rosnąć jakieś 2 tygodnie temu i teraz już jest wyraźnie widoczny :) skurcze mi się zaczęły, ale nie czuję ich bardzo często i są bezbolesne, więc chyba ok. Wczoraj byłam na basenie i przepłynęłam z 5 basenów i straszny kamień mi się z macicy zrobił, a przed ciążą pływałam po 40, więc zdziwiła mnie taka szybka reakcja ;) ciążę prowadzę prywatnie. Do endokrynologa chodzę na nfz, więc przynajmniej za badania hormonów nie płacę.
 
Ja rowniez place za wszytkie badania bez wyjatku. Ale to minus prowadZenia ciąży prywatnie a nie panstwowo gdzie kolejki kolosalne.

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
Co do kolejek, to moja gin na NFZ nie przyjmuje na zapisy, tylko przychodzisz w danym dniu i się rejestrujesz, wtedy wiadomo, trzeba zająć kolejke, a ciężarne są zapisywane na następną wizytę.
A moja koleżanka chodzi do innej gin prywatnie, ona bez zapisów przyjmuje i przychodź się i czeka po 2h średnio w kolejce, ciężarne też tak przyjmuje..
Więc z tymi kolejkami to od lekarza zależy jak prowadzi gabinet.
 
reklama
Ja chodzę prywatnie. Za każdą wizytę płace i za te USG genetyczne, połówkowe też. Ale za to wszelkie pozostałe badania robię w Enelmed. Mam wykupiony pakiet, płace 30 zł m-cznie i mam wszystkie badania za free. Łącznie z tymi poufnymi.

Dzięki temu sporo oszczędzam. Jakby tak za wszystko płacić, to naprawdę wychodzi strasznie dużo pieniędzy.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom

Ja też chodzę do lekarza prywatnego a badania robię w enelmed:)
 
Do góry