reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Ja mam krzywą cukrową zrobić przed samą wizytą właśnie żeby był ten 24 tydzień. Skurcze mam już jakiś czas, najpierw były tylko raz/ dwa razy w ciągu dnia a teraz już trochę częściej szczególnie jak się zmęczę albo długo chodzę. Bólu nie czuje więc to chyba normalne, ale na pewno skonsultuje na najbliższej wizycie. Póki co biorę magne b6 dwa razy dziennie.
Do lekarza od początku chodzę tylko na NFZ i jestem zadowolona. Ciężko się dostać do tej lekarki, ale już jak chodzę to jestem zapisywana z wizyty na wizytę więc bez problemu. Za toxo i inne oczywiście nie płaciłam.
Dziś przyszły mi te gadżety z klubu bebiko, termoforek z pestek wiśni i szmatka sensoryczna ;)
received_1540974129290350.jpeg
 

Załączniki

  • received_1540974129290350.jpeg
    received_1540974129290350.jpeg
    196 KB · Wyświetleń: 556
reklama
Powiem Ci, że świnia z tego pracodawcy i wydaje mi się, że nie ma prawa odmowić przyjecia L4. Nie wiem jaki masz układ z przełożonym, ale z tego co piszesz nie jest raczej "przychylny" i choć straszenie szefa nie jest w moim stylu, to w takiej sytuacji postawilabym sprawę przed nim jasno. Slbo to przyjmnie albo zgłosisz do PIPu i do ZUSu, ze pracodawca odmawia przyjecia zwolnienia. Może zmieknie mu rurka? Co za cham..!


A powiedz mi, bo ja tez do lekarza chodze prywatnie, ale mam z pracy opieke w Enelmedzie. Pierwsze badania robilam prywatnie i za nie placilam, teraz lekarka zlecala mi tylko mocz, wiec zawozilam go do swojej przychodni w rejonie i placilam pare groszy za to 1 badanie. Ale przede mna krzywa cukrowa i kolejna lista badań i pomyślałam, że bez sensu bede placic jak moge to zrobic w enelmedzie. I teraz nie wiem, czy umowic sie tam do ginekologa i po prostu poprosic go o skierowanie na te badania (wypisze tak po prostu jak nie jest moim lekarzem?), czy ściemnić że chce zmienić lekarza i wtedy skierowanie bedzie wypisywal juz "jako lekarz prowadzacy" nr2? :)

Jeśli Twój obecny lekarz wypisze Ci skierowanie to na to skierowanie idziesz do enelmed i Ci robią badania. Ja tak robię. Wszelkie wymazy pobiera położna ale wymaz na ureoplazme i coś tam jeszcze pobierał mi ginekolog do którego się tam zapisałam i powiedziałam, że mam skierowanie z zewnątrz i nigdy problemu nie było.
 
27661571_10215193005768206_1816438561_n.jpg Mój brzuch w 21 tc



@Jenny26 super by było gdyby refundowali ten zastrzyk, bo ceny wahają się od 300-450 zł.
Jeszcze się zastanowię, może faktycznie warto. Choć mój gin mówi o tym jakbym miała sobie odpuścić....
 

Załączniki

  • 27661571_10215193005768206_1816438561_n.jpg
    27661571_10215193005768206_1816438561_n.jpg
    67,7 KB · Wyświetleń: 88

Mój bzuch 21 tc

@Jenny26 super by było gdyby refundowali ten zastrzyk, bo ceny wahają się od 300-450 zł.
Jeszcze się zastanowię, może faktycznie warto. Choć mój gin mówi o tym jakbym miała sobie odpuścić....
No kiedyś nie było wskazań żeby robić je w ciąży...można było ale żadnego nakazu nie dawali.
Miejmy nadzieję że będą to refundowali i pieniążki zaoszczędzimy.

A i ja oczywiście nikogo nie namawiam do tych zastrzykow,tylko pisałam jak to jest u mnie[emoji4]
 
Ja krzywą cukrowa będę robiła ok 23 tyg. Mam zrobić przed wizytą, którą mam 14.02.

W poprzedniej ciąży też robiłam wcześniej niż zalecają.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dare - moge Cie zapytac jako anestezjologa? :) Jutro mam to zalozenie szwu na szyjke - beda mnie znieczulac ogolnie na ok 30 minut. Nigdy nie mialam znieczulenia i nie powiem starsznie mnie to stresuje - czego moge sie spodziewac? Jak to wyglada? Podaja przez wenflon, maske?

Lekarz oprocz grupy krwi nie kazal robic zadnych innych badan i zgoosic sie na 6 do szpitala - nie wiem czy to oznacza ze nie potrzeba czy zrobia na miejscu - powinnam jakies inne miec?


Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja krzywa robie w 23 tak jak ze starszą córką. Skurczów nie czuję bo tak mnie miednica boli że to cos strasznego do tego mała piszczy chce na rece a ja leze bo wstac ciezko. Do puki nie krzyczy leze. Co do wizyt u mojej gin zadko sa kolejki przedostatnio przyszłam to bylo opoznienie a w poniedzialek na luzie przed czasem;) wiadomo jak dziec badac sie nie da to dlugo wtedy

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dare - moge Cie zapytac jako anestezjologa? :) Jutro mam to zalozenie szwu na szyjke - beda mnie znieczulac ogolnie na ok 30 minut. Nigdy nie mialam znieczulenia i nie powiem starsznie mnie to stresuje - czego moge sie spodziewac? Jak to wyglada? Podaja przez wenflon, maske?
Lekarz oprocz grupy krwi nie kazal robic zadnych innych badan i zgoosic sie na 6 do szpitala - nie wiem czy to oznacza ze nie potrzeba czy zrobia na miejscu - powinnam jakies inne miec?
Mogę powiedzieć jak to u nas jest, bo pewnie mogą być różnice między szpitalami ;)
Przychodzisz na salę, krótki wywiad jest zbierany, potem podłączenie do tych wszystkich naszych monitorów + maseczka z tlenem. No i jak już wszystko jest gotowe to dożylnie (wenflon jest już wcześniej założony) podajemy leki przeciwbólowe + takie po których usypiasz. Sam zabieg średnio trwa może z 10 minut, zaraz po nim się budzisz i koniec :) Warto przed zaśnięciem skupić się na myśleniu o jak najprzyjemniejszych rzeczach (mimo stresu), bo wtedy ma się super sny :) Powodzenia!
 
Ja mam krzywą cukrową zrobić przed samą wizytą właśnie żeby był ten 24 tydzień. Skurcze mam już jakiś czas, najpierw były tylko raz/ dwa razy w ciągu dnia a teraz już trochę częściej szczególnie jak się zmęczę albo długo chodzę. Bólu nie czuje więc to chyba normalne, ale na pewno skonsultuje na najbliższej wizycie. Póki co biorę magne b6 dwa razy dziennie.
Do lekarza od początku chodzę tylko na NFZ i jestem zadowolona. Ciężko się dostać do tej lekarki, ale już jak chodzę to jestem zapisywana z wizyty na wizytę więc bez problemu. Za toxo i inne oczywiście nie płaciłam.
Dziś przyszły mi te gadżety z klubu bebiko, termoforek z pestek wiśni i szmatka sensoryczna ;)Zobacz załącznik 837499

A dawno sie rejesteowalas?
Ja juz jestem jakos od 2 miesiecy ale jeszcze nic nie dostałam
 
reklama
Moze i ja sie zarejestruje poraz drugi dla malego;) słyszałam że ta poduszsczka z pestkami wisni jest super na kolki. U mnie cora nie miała ale mówią ze vhlopcy maja do nich skłonności

Napisane na LG-D722 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry