reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

U mnie to już prehistoria, ale jak Staś był mały to wszyscy powtarzali mi, że nie wiem co to znaczy mieć dziecko - bo do drugiego roku życia (oczywiście poza karmieniami) spał od 20-21 do ok. 9, po czym od 11-13 i od 16-18 ;) Także przesypiał jak mały kociak większą część dnia :D I jako wisienka na torcie, to od 3 do 5 roku życia nadal spał 2 godziny po południu - śpioch po mamusi, bo ja też tak mogę ;) I nadal kocham weekendy, bo jak nie ma nastawionego budzika to sypiamy podobnie - do 10-11 sie nam zdarza :D

I tu pojawiają się wszystkie przepowiednie, że "drugie dziecko jest zupełnie inne od pierwszego" co mnie PRZERAŻA! ;) Oby moja brzuszkowa lokatorka poszła w ślady braciszka!
Ja też się boję, że jak ze starszą córką nie bylo problemow, to teraz bedzie odwrotnie. Oby nie!! ;)

Ja tez bylam strasznie rozczarowana jak dowiedzialam sie ze bedzie dziewczynka i nie umialam sobie rpzez pierwszy tydzien poradzic z ta myślą. A teraz cieszę sie bardzo:) mysle ze to tylko kwestia nastawienia i po jakims czasie na pewno bedziesz sie cieszyc :)

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
No widzisz, a ja bym chciała drugą córeczke, a wszyscy mówią, że będzie chlopak :) Czuje sie też zupelnie inaczej, gorzej. Brakuje mi energii, mam czasem zawroty glowy, ogolnie slabiej sie czuje. Ale z drugiej strony w poprzedniej ciąży mialam skurcze lydek i problemy z oddychaniem, bo mialam caly czas nos przytkany :/
No nic, jeszcze tydzien i połowkowe, chyba że wcześniej przyjdą wyniki z amnio to poznamy płeć :)
 
reklama
A ja myślę że te wszystkie 'przepowiednie' na chłopaka lub dziewczynkę to bujdy. Ja od początku czuję się całkiem dobrze, cera mi się poprawiła, wszyscy chwalą że w ciąży wyglądam jak nigdy dotąd, zero ochoty na słodkie, każdy wróżył nam synka, z tym że u mnie w rodzinie zawsze, ale to zawsze pierwszy rodzi się chłopak. Sama też od początku 'czułam' że będzie chłopak ;) A tu psikus, zamiast Leona będzie Inga. Mi było wszystko jedno ale mój wybranek bardzo chciał syna. Ale odkąd się dowiedział że będzie dziewczyna, absolutnie zwariował. Nawet do brzuszka zwraca się już po imieniu [emoji16] Także nie ma reguły, drogie panie!

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
A ja myślę że te wszystkie 'przepowiednie' na chłopaka lub dziewczynkę to bujdy. Ja od początku czuję się całkiem dobrze, cera mi się poprawiła, wszyscy chwalą że w ciąży wyglądam jak nigdy dotąd, zero ochoty na słodkie, każdy wróżył nam synka, z tym że u mnie w rodzinie zawsze, ale to zawsze pierwszy rodzi się chłopak. Sama też od początku 'czułam' że będzie chłopak ;) A tu psikus, zamiast Leona będzie Inga. Mi było wszystko jedno ale mój wybranek bardzo chciał syna. Ale odkąd się dowiedział że będzie dziewczyna, absolutnie zwariował. Nawet do brzuszka zwraca się już po imieniu [emoji16] Także nie ma reguły, drogie panie!

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
U mnie też jest podobnie, ma początku się średnio czułam miałam okropna cerę, wszyscy mówili że na dziewczynke tym bardziej że u mnie i u narzeczonego same kobiety praktycznie a tu psikus bo będzie chłopak, ale id początku tak czułam :)

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja się czuje inaczej niż w pierwszej ciąży z synkiem. Znacznie gorzej, szczególnie te wymioty ok. 15 tygodni mnie męczyły od samego początku. I każda mama mi mówila, że przy córeczce też czuła się gorzej. No i wg. Usg będę miała córkę.
Poza tym ochota na jedzenie jest taka sama jak przy synku. Jem słodkie, kwaśne te same zachcianki jak przy pierwszym :)
 
Dziewczyny ratunku!

Zapomniałam wyjąć mięso na obiad. Co można zrobić z makaronu i bez mięsa???

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny ratunku!

Zapomniałam wyjąć mięso na obiad. Co można zrobić z makaronu i bez mięsa???

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
Jakbym miała śmietanę i pieczarki to makaron gotowy [emoji6] albo sos pomidorowy z parówkami i makaronem. W sumie jak jest śmietana i jakieś warzywa to coś się wymyśli [emoji6]

Napisane na F8331 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ooo a jak robisz ten makaron z parowki i pomidorami??

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
Podsmażam sobie cebulkę ew z czosnkiem, i dolewa sos pomidorowy ja zwykle kupuję taki w kartoniku i go doprawiam jakoś do smaku, parówki kroję na mniejsze kawałki do sosu, daje trochę śmietany i gotowe ;) można serem posypać :)
 
reklama
Do góry