reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Ja też cierpię na wzdęcia :( na początku suszone śliwki pomagały ale teraz już jest totalna katastrofa. A jakie witaminy w ogóle zażywacie? Ja biorę taki kompleks witamin dla kobiet w ciazy od początku, ale teraz lekarz mi przepisał dodatkowo asmag forte na twardniejący brzuch i kazał suplementowac żelazo (mam niedobór, położna w Szwecji kazała jeść szpinak...). I teraz nie wiem czy brać to wszytko? Niby w tamtym kompleksie jest wszystko ale widocznie za mało skoro mam niedobory. A z drugiej, nie chce się faszerowac tyloma pigułkami dziennie.

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mi też wróciły wzdęcia też ok 2 tygodni temu ...I brzuch twardy wieczorem...od tygodnia biorę 2*nospe i magnez....ale nie widzę zbytniej poprawy...
Jeszcze dostałam to samo żelazo co wy i zastanawiam się kiedy to brać...niby z pożądnym posiłkiem A ja rano/wieczór magnez więc odpada bo muszą być przynajmniej 2 godziny różnicy między mg i fe a w obiad witaminy ech chyba będę jadła w obiad ...

żelazo na obiad pychotka, polecam ;) sama też tak biorę :)
 
Ja też cierpię na wzdęcia :( na początku suszone śliwki pomagały ale teraz już jest totalna katastrofa. A jakie witaminy w ogóle zażywacie? Ja biorę taki kompleks witamin dla kobiet w ciazy od początku, ale teraz lekarz mi przepisał dodatkowo asmag forte na twardniejący brzuch i kazał suplementowac żelazo (mam niedobór, położna w Szwecji kazała jeść szpinak...). I teraz nie wiem czy brać to wszytko? Niby w tamtym kompleksie jest wszystko ale widocznie za mało skoro mam niedobory. A z drugiej, nie chce się faszerowac tyloma pigułkami dziennie.

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
ja też biorę witaminy, które mają żelazo i dodatkowo samo żelazo. widocznie te witaminy które bierzemy + żelazo z jedzenia to za mało i trzeba wtedy jeszcze ekstra suplementować.
BTW, szpinak wcale nie ma tak dużo żelaza, jak się powszechnie uważa że ma :) dodatkowo najlepiej przyswajalne jest żelazo z produktów odzwierzęcych, czyli mięsa
 
Ostatnia edycja:
Ja też cierpię na wzdęcia :( na początku suszone śliwki pomagały ale teraz już jest totalna katastrofa. A jakie witaminy w ogóle zażywacie? Ja biorę taki kompleks witamin dla kobiet w ciazy od początku, ale teraz lekarz mi przepisał dodatkowo asmag forte na twardniejący brzuch i kazał suplementowac żelazo (mam niedobór, położna w Szwecji kazała jeść szpinak...). I teraz nie wiem czy brać to wszytko? Niby w tamtym kompleksie jest wszystko ale widocznie za mało skoro mam niedobory. A z drugiej, nie chce się faszerowac tyloma pigułkami dziennie.

Napisane na SM-G955F w aplikacji Forum BabyBoom
Ewa ja biorę duphavit a na twardniejący brzuch slow mag, to jest magnez o przedłużonym uwalnianiu, a do tego jest lekiem a nie suplementem diety..
Pan tabletka o tym pisał, wystawiałam dzisiaj link

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja pępek mam nadal normalny, ale może to ze względu na warstwę "tluszczyku" :) linii na brzuchu nie mam. A z witamin to biorę Omegamed Optima DHA, Magne B6 i jeszcze lek wzmacniający żyły, gdyż jestem w grupie ryzyka, jeśli chodzi o żylaki..

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
panoszą się te wirusy ostatnio :( mnie właśnie chyba coś rozkłada, bo gardło mnie zaczęło boleć i z nosa lecieć :( oby na przeziębieniu się skończyło...
 
Ja biorę Prenatal Duo, wybrałam je ze względu na 600 mg DHA, magne b6 2 razy dziennie i do tego euthyrox 50 i luteine 2 razy dziennie. Mam nadzieję, że na następnej wizycie lekarz odstawi mi luteinę, bo mam jej już dosyć, co jakiś czas robią mi
się podrażnienia od niej...
 
reklama
Do góry