reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Ja kupiłam lovele bo była w biedrze w dobrej cenie a opinie ma spoko. Mąż nie mógł zrozumieć po co mi już teraz proszek do prania dla dziecka, ale co ja mu tam będę tłumaczyć :D Za to przyznał, że sam by na pewno nie umiał skompletować wyprawki.
Już powoli zaczynam kupować takie drobniejsze rzeczy, bo to też się sumuje do niezłych kwot więc będzie trochę z głowy. Ubranek letnich mam sporo po bratanicy, przejrzę je jak będę u rodziców i wtedy zobaczę co się nada a co jeszcze trzeba dokupić. W ogóle nie wiem czy pisałam, ale moja siostra też jest w ciąży, będzie niecałe 3 mies różnicy między naszymi dziećmi więc w ogóle czad i mega się cieszę :biggrin2:
 
reklama
Ja rzeczy Stasia prałam w proszku Ariel (takim najzwyklejszym w jakim piorę nasze ubrania) - wcześniej zrobiłam test na sobie, bo jestem okropnym alergikiem kontaktowym na wszystkie proszki, kremy, mydła. Spróbowałam Lovelli, Ariela i Jelp w zalecanych przez producenta ilościach/pranie, standardowo włączyłam dodatkowe płukanie. Po każdym z tych proszków musiałam wziąć steryd i dużą dawkę leku antyalergicznego, bo po każdym miałam OGROMNĄ wysypkę :( Stąd wniosek, że dla wrażliwej skóry nawet (reklamowane jako) super hiper delikatne proszki nie muszą być takie super ;) I jak pisałam - od tego czasu prałam rzeczy Stasia jak moje: 60 stopni i łyżka stołowa proszku (my akurat używamy Ariel, ale pewnie i innych firm mogłabym w tej ilości używać ;)) prosto do bębna, podwójne płukanie. Rzeczy są czyste, a objawów uczulenia brak. Nie wspomnę już o ekonomiczności i ekologiczności takiego prania ;)
 
Dzięki wielkie. Wstyd się przyznać ale mnie nikt nigdy nie uświadamial jak to prawidłowo robić i robiłam to źle może dlatego wyniki badań moczu wyszły źle. Mamaginekolog pisze że trzeba się podmyc, pytanie czy sama czysta woda czy z użyciem np żelu do higieny intymnej?
Jak najbardziej z żelem, podmywasz się jak zawsze, jeśli masz to możesz też popsikać się octeniseptem, ale nie jest to oczywiście konieczne...
Mocz pobierasz ze środkowego strumienia, czyli trochę siknij, zatrzymaj strumień i potem pobierz.
 
Pochwalę wam się ubrankami które wczoraj do mnie przyszły :-) kupiłam używane jak nowe z hm głównie
1516348929-98d727b706216038-aaaaaa.jpeg

1516348941-a75406b9121993e3-aaaaaa.jpeg

1516348957-ebdee24922ebd5e6-aaaaaa.jpeg

1516348974-59c1524a7ce5b338-aaaaaa.jpeg

1516348995-3c38b6b7f0918d29-aaaaaa.jpeg


I bodziaki i chusteczki nawilżające kupione w smyku :-) mąż musiał mnie stamtąd zabierać bo chciałam kupić O wiele więcej rzeczy :-)

1516349145-9ab5d0d82fa05dc7-aaaaaa.jpeg
Kociak też zainteresowany nowymi rzeczami :D śliczny kotek <3 Ciekawe czy zdaje sobie sprawę że niedług pojawi się tam nowy mieszkaniec :) Mój chyba do dziś nie czai , że w brzuszku rośnie mu nowy członek rodziny i że zdejmie go z piedestału na jakiś czas :D ale z tego co czytałam zwłaszcza jak się dzidziuś pojawi w domu to trzeba i kotełka dbać żeby właśnie nie poczuł się urażony i odepchnięty ;)

AAA no i jutro wielki dzień , jedziemy na połówkowe i dowiemy się kto w środku no chyba że nie będzie się chciał pokazać... Ale musi, już MUSI bo już muszę wiedzieć kto mnie tak kopie w środku :)
 
AAA no i jutro wielki dzień , jedziemy na połówkowe i dowiemy się kto w środku no chyba że nie będzie się chciał pokazać... Ale musi, już MUSI bo już muszę wiedzieć kto mnie tak kopie w środku :)

Dziewczyny na pewno na połówkowych poznacie płeć, bo to badanie polega na ocenie narządów dziecka, w tym na ocenieniu prawidłowości narządów rodnych.
 
@Mecenasowa27 to szczelilam gafe. Wychodzi moje nie wyspanie :o

Któraś pisała, że po cc dziecko pptrz3buje więcej mamy. To tak nie do końca. Mój urodzony sn ale cały dzień musiałabym go mieć na rękach. To są dzieci tak zwane "high need baby". Do tej pory potrzebuje mnóstwo czułości... po nocach nadal przychodzi się tulić..

Ja pralam synkowi przez 1.5 roku w loveli jako jedyny ten proszek nie wywolywal pogorszenia stanu skóry

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja używałam proszków/ płynie do prania i płukania z Loveli.
W Biedronce tańsze niż gdziekolwiek indziej.

A nie za szybko troche?
Ja myślę że w kwietniu to najszybciej będę robić.
Mam małe mieszkanie które teraz wynajmuje i dużo ubrań od siostry męża których na prawdę nie mam gdzie trzymac więc chcemy kupić szafę lub komode i zrobić porządek z ubraniami
Kociak też zainteresowany nowymi rzeczami :D śliczny kotek <3 Ciekawe czy zdaje sobie sprawę że niedług pojawi się tam nowy mieszkaniec :) Mój chyba do dziś nie czai , że w brzuszku rośnie mu nowy członek rodziny i że zdejmie go z piedestału na jakiś czas :D ale z tego co czytałam zwłaszcza jak się dzidziuś pojawi w domu to trzeba i kotełka dbać żeby właśnie nie poczuł się urażony i odepchnięty ;)

AAA no i jutro wielki dzień , jedziemy na połówkowe i dowiemy się kto w środku no chyba że nie będzie się chciał pokazać... Ale musi, już MUSI bo już muszę wiedzieć kto mnie tak kopie w środku :)
Kociak narazie ma szkole ze mną, bo próbuje go oduczyc by nie wchodził do naszego łóżka. Teraz jestem cały czas w domu więc ganiam go ale również staram się go pieszczochac :-)
 
Do góry