reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Ja ze swojej strony polecam ujastek. Wprawdzie miałam dwa razy cc, ale byłam zadowolona z opieki. No i mają fantastyczny oddział neonatologiczny co dla mnie jest najważniejsze, bo pierwsze dziecko wymagało specjalistycznej opieki po porodzie i wolę być przygotowana na wszystkie ewentualności :)



Gratulacje! W poprzedniej ciąży też chłopak zmienił mi się w dziewczynę ;)
dzięki @pea :) o Ujastku jak dotąd słyszałam same dobre opinie i też maja najwyższy stopień referencyjności jeśli chodzi o oddział neonatologiczny, ale nie położniczy (tu jest tylko II) i dlatego ciągle się jeszcze zastanawiam
 
reklama
Ja też miałam same takie body jak kupiła @AgaRS90 i nie miałam wcześniej styczności z takimi maluchami mąż też nie a bez problemu daliśmy radę :) A synek ulewal milion razy ma dzień [emoji26]
Właśnie po segregowalam sobie ciuchy rozmiarami po synku ale tylko do 74 bo tylko takie miałam kartony na dole reszte mam na strychu i wygląda to tak:
1515834618-41125285b72d9b08-aaaaaa.jpeg


Od góry idzie 56 do 74. I wiem że na strychu mam jeszcze karton ż 74 bo tych jest coś o wiele za mało. Odłożyłam te całkiem zniszczone które przeoczyłam wcześniej i odłożyłam te całkiem grube na 56 między innymi kombinezon polarowy bo synek w takim że szpitala wychodził.

Mąż pojechał po motor ż kolega jak będzie mu odpowiadał to w końcu w domu będzie w ciągu 25 min a nie 1.5-2h :/

Musiałabym się wziąść za sprzatnie ale chyba jelitowka mnie dopadła bo co 10min w wc :/ jestem totalnie słaba dzisiaj

Napisane na SM-G920F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Piętro wyżej jest automat z wodą itp. zawsze dobrze zaopatrzony :) ja tam jestem stałym bywalcem w tym szpitalu.

Ja rodziłam na Kopernika pierwsze dziecko, co prawda skończyło się CC ale tym razem też tam będę rodzić. Mają 3 stopień referencyjny oddziału neonatologicznego i dla mnie to bardzo ważne bo synek był na intensywnej terapii tam po porodzie i byłam zadowolona. Poza tym mam lekarza, który tam pracuje. Chciałbym TM razem urodzić sn ale czy to będzie możliwe to zobaczymy jeszcze.

@AgaRS90 na początek to takie body jest ciężkie dla mamy pierwszego dziecka. Najlepsze są rozpinane po całej długości. Zwłaszcza, że takiego noworodka to się ciągle przebiera bo mu się często ulewa. Przynajmniej mój synek taki był.
Zwracalam tez uwage na to czy ma szeroki otwor na główkę i jest tam na prawde sporo miejsca
Przy główce sa takie zakładki

Z noworodkiem mialam kontakt juz w pierwszych dniach zycia, i z siostrzenica, i siostrzencem wiec o przebieranie, przewijanie itd sie nie martwie bo robiłam to setki razy pomagając siostrze. Większym wyzwaniem będzie kąpiel czy kp ale z tym tez soboe poradze:)
Ale dzieki za rade, na pewno kupie tez takie rozpinane na calej dlugosci zeby maz sie nie zrazil bo on to nie ma w ogóle doświadczenia z jakąkolwiek pielęgnacją takiego maleństwa :)

9ewnqqmzi7le71mi.png
 
ja przy pierwszym też miałam takie body jak kupiła @AgaRS90 (też kupowałam w Tesco) i dawaliśmy radę :) (moje dzieci jakoś specjalnie nie ulewały) dopiero później się dowiedziałam, że są rozpinane z boku.
te z Tesco są naprawdę dobrej jakości i w dobrej cenie
Właśnie tez siostra zachwalala ze fo takiego maleństwa body tylko z tesco, ze pepco czy smyk a i owszem ale nie dla noworodka (miala kilka i bardzo żałuje zakupu)

9ewnqqmzi7le71mi.png
 
Zwracalam tez uwage na to czy ma szeroki otwor na główkę i jest tam na prawde sporo miejsca
Przy główce sa takie zakładki

Z noworodkiem mialam kontakt juz w pierwszych dniach zycia, i z siostrzenica, i siostrzencem wiec o przebieranie, przewijanie itd sie nie martwie bo robiłam to setki razy pomagając siostrze. Większym wyzwaniem będzie kąpiel czy kp ale z tym tez soboe poradze:)
Ale dzieki za rade, na pewno kupie tez takie rozpinane na calej dlugosci zeby maz sie nie zrazil bo on to nie ma w ogóle doświadczenia z jakąkolwiek pielęgnacją takiego maleństwa :)

9ewnqqmzi7le71mi.png
Idź do szkoły rodzenia tam Ty i mąż nauczycie się kąpać. :) No i inne przydatne informacje uzyskasz[emoji4]
 
Właśnie tez siostra zachwalala ze fo takiego maleństwa body tylko z tesco, ze pepco czy smyk a i owszem ale nie dla noworodka (miala kilka i bardzo żałuje zakupu)

9ewnqqmzi7le71mi.png
Najlepsze są jednak ciuchy używane, bo do pradukcji bawełny używa się mnóstwo chemii, kt wypłukuje się dopiero po ix praniach, więc może podrażniać skórę maluszka.
A co do tesciowej ciuchow to się zgodzę, ja sobie chwaliłam też te z Lidla.
 
Idź do szkoły rodzenia tam Ty i mąż nauczycie się kąpać. :) No i inne przydatne informacje uzyskasz[emoji4]
To na pewno, nie wyobrażam sobie nie isc. Od 28tyg ruszamy.
Prowadzi to gl położna ze szpitala, który jest najbliżej mnie. W tym szpitalu przyjmuje też moj ginekolog wiec to tez powód dla którego wybiore te konkretną szkołę rodzenia.:)

9ewnqqmzi7le71mi.png
 
Ja też tylko takie body miałam dla syna i nie mieliśmy z tym problemu ;) Teraz też takie kupowałam.
Pisaliście o rodzinie do pomocy, ja po urodzeniu synka powiedziałam od razu, że sami zajmujemy się dzieckiem, bo moja mama już się do nas wprowadzała na tydzień. Wszyscy uważali, że nie damy radę, ale daliśmy i byłam szczęśliwa, że nikt mi głowy nie zawraca. W myśl zasady spokojna mama - spokojne dziecko.
 
reklama
Najlepsze są jednak ciuchy używane, bo do pradukcji bawełny używa się mnóstwo chemii, kt wypłukuje się dopiero po ix praniach, więc może podrażniać skórę maluszka.
A co do tesciowej ciuchow to się zgodzę, ja sobie chwaliłam też te z Lidla.
Tylko ja niestety nie mam nikogo z rodziny czy najbliższych, po kim mogłabym dostać ubrania więc kupuje nowe.
Jesli chodzi o lumpeksy to nie jest to dla mnie, nie potrafię tam grzebać, szukać godzinami itd. Mam kumpele co ubiera sie tylko tam i super wygląda, ja mam tylko jedna rzecz z second handu- spódnicę, ktora wygrzebala mi z 10 lat temu kumpela;p moja mama tez jest łowczynia, ja niestety tego daru nie mam i tej cierpliwości:p

9ewnqqmzi7le71mi.png
 
Do góry