reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Ja od 9 w szpitalu czekam na amniopunkcje. 4-tą godzinę! Przeczytalam w telefonie caly internet, zapomnialam książki i teraz nudzę się jak mops!.. :/
niedobrze, przecież i tak pewnie nerwy i stres, a tu jeszcze takie oczekiwanie? W szpitalu późnij Cię przetrzymają czy od razu do domu?
 
A my dzisiaj od rana biegamy po mieście :) narzeczony ma wolny dzień za 6 stycznia :) zrobilismy zakupy, bylismy w urzedzie zaklepac date slubu ma 14 kwietnia :) teraz chwila odpoczynku, obiad i na 15 30 do lekarza :) juz nie mogę sie doczekac wizyty bo na ostatniej bylismy tydzien przed swietami :) dzisiaj zaczynamy 20 tydzien ;)
co do ubranek to na razie mam wiekszosc na 62, z rozmiaru 56 podjedyncze sztuki :) moze jutro uda nam sie jechac do Bydgoszczy na zakupy bo w swoim miescie mam az jeden sklep z ubrankami dla dzieci + sieciowki :)

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Druga rzecz. Ćwiczenia mięśni Kegla, które są ważne szczególnie w pierwszej ciąży.

Dzięki nim możecie ułatwić sobie poród, uniknąć nacięcia krocza a przede wszystkim utrzymać sprawność seksualną na normalnym poziomie. Po porodzie wszystko się tam rozłazi, tym bardziej po nacięciu. A jak jest luźno, to nie jest już tak przyjemnie. Wycwiczone mięśnie szybciej pozwolą wam wrócić do formy, może nawet takiej jak sprzed ciąży [emoji6]

Moim zdaniem od cw fiz ważniejsze są cw mięśni Kegla, które możecie wykonywać nawet w komunikacji miejskiej. Tylko może nie na samym początku [emoji6] Poczytajcie sobie na necie.

BTW jeden minus kp. Wasze libido będzie umierać [emoji23] Będzie na poziomie zero. Niestety natura stwierdziła, że dziecko jest ważniejsze od męża [emoji6]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
Masz rację ćwiczenia mięśni Kegla są ważne.
Przydatny jest też masaż krocza przed porodem, nie pamiętam już od kt tyg się go robi, ale ja robiłam, a potem mąż jak mi brzuch przeszkadzał i uniknęłam nacięcia krocza.
Pękłam delikatnie na 2 szewski a wiadomo lepsze jest ono od nacięcie bo skóra pęka w miejscu najcieńszym a naconajom w "standardowym".
Także nie miałam wielkiego dyskomfort z tym związanego, nawet położna jak przyszła dzień po wyjściu ze szpitala zapytała czy byłam nacinana bo tak swobodnie sobie siedzę...

A co do luźności po porodzie, to ja nie narzekam, położna zszywając mnie stwierdziła że "będzie lepiej niż przed porodem" i faktycznie bylo ciaśniej.[emoji5]

Nie strasz dziewczyn o spadku libida przy kp, bo się zraża, a wiadomo że nie ma lepszego mleka niż mleko matki, wszystkie mleka modyfikowane są jednak mlekiem sztucznym, krowim/kozim, kt nie nie ma nawet 1/5 właściwości mleka kobiecego..
 
dziewczyny polećcie jakiś porządny miękki stanik z fiszbinami. ja kupuję usztywniane i nie mam za bardzo rozeznania w innych, a potrzebuję teraz kupić większy rozmiar. te usztywniane przestały być dla mnie wygodne...
Idź do salonu gdzie oferują usługi braffitingu i dopasują stanik idealny do Twojego rozmiaru, wtedy w usztywniany, do kt jesteś przyzwyczajona będzie Ci wygodnie..
 
Idź do salonu gdzie my ferują usługi braffitingu i dopasują stanik idealny do Twojego rozmiaru, wtedy w usztywniany, do kt jesteś przyzwyczajona będzie Ci wygodnie..
kupowałam w salonie z brafittingiem jakieś 1,5 miesiąca temu i własnie usztywniany się jednak nie sprawdził
Może przez jego wyraz twarzy?[emoji6]
chyba coś w tym jest :D
 
Co do przetworów to dobry pomysł, ale ja będę większość mrozić, bo moja córka była dzieckiem nie łyżeczkowym i nie papkowym, wszystko jadła w kawałkach od początku rozszerzaliśmy diete metoda BLW.
Mam nadzieję że ktosiek też będzie preferował ten sposób jedzienia.[emoji3]
Nam to pasowało bardzo i młodej też bo papkami pluła na odległość a jak dostawała to samo w słupku to się cieszyła i "zajadała".

Marchewke, buraka i inne warzywa kt zimują w piwnicy będziemy mieli od babci więc będą pod ręką a cukinie np spróbuję pomrozić a część w kawałkach zblanszuje dosłownie je i dam do słoiczków, spróbuję bez soli, żeby dzidzia miała bez niej.

Owoce typu maliny, truskawki też mroże zawsze więc będą pod ręką.
No więc myślę że jakoś damy radę.
 
A dlaczego się zmarnowalo?

Jak robisz borówkę bez cukru? Nie psuje się?

Ja owoce i niektóre warzywa mrożę.

Myślę, że przez kupne słoiki. Jak mąż je dokręcał, to niektóre wieczka juz puszczały.
Borówkę robiłam w słoiczkach po koncentratach i wszystko jest ok.

Janginizacja - lałam trochę wody na spód, dodawałam owoce, odrobinę soliłam (żeby puściły dużo soku) i gotowałam. Jedne krócej, inne dłużej. No i później przekladalam do wygotowanych słoików, jeszcze zagotowywalam i tyle.

Borówki robiłam latem i do tej pory są ok. Nie zepsuły się.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Masz rację ćwiczenia mięśni Kegla są ważne.
Przydatny jest też masaż krocza przed porodem, nie pamiętam już od kt tyg się go robi, ale ja robiłam, a potem mąż jak mi brzuch przeszkadzał i uniknęłam nacięcia krocza.
Pękłam delikatnie na 2 szewski a wiadomo lepsze jest ono od nacięcie bo skóra pęka w miejscu najcieńszym a naconajom w "standardowym".
Także nie miałam wielkiego dyskomfort z tym związanego, nawet położna jak przyszła dzień po wyjściu ze szpitala zapytała czy byłam nacinana bo tak swobodnie sobie siedzę...

A co do luźności po porodzie, to ja nie narzekam, położna zszywając mnie stwierdziła że "będzie lepiej niż przed porodem" i faktycznie bylo ciaśniej.[emoji5]

Nie strasz dziewczyn o spadku libida przy kp, bo się zraża, a wiadomo że nie ma lepszego mleka niż mleko matki, wszystkie mleka modyfikowane są jednak mlekiem sztucznym, krowim/kozim, kt nie nie ma nawet 1/5 właściwości mleka kobiecego..
Ja nie strasze[emoji4]

Lepiej żeby wiedziały niż przechodziły przez to co ja. Stwierdziłam że się do niczego nie nadaję, że nie mam czucia, że już jestem stara i inne tego typu rzeczy. Aż w końcu dotarłam do Hafiji i się dowiedziałam że to normalne. Od tamtej pory było mi o wiele lepiej psychicznie i mąż też bardziej rozumiał sytuację.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry