reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Ja z ubrań chyba nic nie kupię. We wtorek byliśmy u siostry i dostałam właśnie ubranka chłopięce na 56 i 62. A poza tym teraz musimy z mężem zaciskać pas, później napiszę czemu [emoji6]

Ja z małą poradą. Dzisiaj karmiłam Mikołaja kaszą z borówka amerykańską własnej roboty (bez cukru). Uświadomiłam sobie, że rozszerzanie diety naszych maluchów wypadnie w grudniu. Wtedy nie będzie zbyt wielu świeżych owoców i warzyw i będzie ciężko maluchowi wynaleźć smaki, które nie będą chemiczne.

Ale do sedna. Wasze maluchy na początku będą potrzebowały jeść malutkie ilości wiec dobrze by było zacząć zbierać sobie małe słoiczki. Najlepsze są po koncentratach pomidorowych.

Kupowałam słoiki specjalnie pod konfitury z malin. I niestety wszystko się zmarnowało. A te po koncentratach czy innych sosach są idealne.

Także dobry czas zacząć zbierać żeby do grudnia nazbierać nie robiąc dodatkowych zakupów [emoji6]

Ja w tym roku zrobię o wiele wiecej przetworów. Z malin, borówki, śliwki, moreli, gruszki. I do tego myślę że jeśli się uda to z cukinii. Ona ma dużo soku.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Też jestem nauczycielką ;) Ja będąc na zwolnieniu jestem bardzo do przodu z kasą. Ale między innymi dzięki nadgodzinom z zeszłego roku szkolnego. Ale ogólnie jest tak, że dodatki zabieraja, ale liczą średnią z poprzednich 12 m-cy do której biorą te wszyskie dodatki, a do tego trzynastke, urlopowe itd.
Kurde ja też mialam w ciul nadgodzin
25+3stale+ zawsze jakieś dodatkowe wpadly moze dlatego ta wypłata wyzsza bo dodatki zabrali... chociaż tw 70zl brutto wychowawczy 2zl brutto mieszkaniowy i ok 50zl brutto motywacyjny to prawie wcale tego nie poczulam [emoji23] ah te nauczycielskie DODATKI dzieki ktorym zarabiamy po5tys na reke.
Nie wiem też czy jestes w szkole czy w przedszkolu no to inne pensum i inna kwota za nadgodziny, u nas niestety pare groszy:( a też jestem kontraktowy w trakcie mianowania wiec stawka taka se;/

9ewnqqmzi7le71mi.png
 
U mnie było jak większość pisze: Staś dosłownie tonął w ubrankach 56 (różnych firm), więc tym razem uzupełniam arsenał o kilka sztuk body, półśpioszków, pajacyków w rozmiarze 50.
Był chudziutki bo 2800g/2900g (w zależności od wypisu ;)), ale miał 56cm - i na serio 56 było na niego duuuużo za duże! Jak miał 2-3 tygodnie to 56 już było dobre, a do 62 wskoczył jak miał może 1,5 miesiąca (ważył wtedy już ponad 5,5kg, bo przybierał jak smok ;)). Mogę więc śmiało powiedzieć, że nigdy nie kupowałabym ubranek na wyrost - lepiej już kupić używane (czyli taniej), ale mniejsze, niż za duże. Ja praktycznie 90% ubranek do ok. 9ms miałam kupowanych używanych i byłam bardzo zadowolona :)

Co do różnego rodzaju dodatków i wyliczania podstawy na zwolnieniu to na razie nie mam doświadczenia, ale wczoraj doniosłam do szpitala zaświadczenie o tym, że jestem w ciąży (co jest równoznaczne z końcem dyżurowania :D) i kolejną wypłatę dostanę już z dodatkiem wyrównawczym, więc koło 10 lutego będę mogła powiedzieć jak to wygląda u nas :) Na razie nastawiona jestem bardzo pozytywnie ;) Z kolei w ciągu tygodnia, może dwóch, wyjaśni się czy będę mogła nadal chodzić do pracy (potrzebna jest opinia radcy prawnego co w warunkach mojej pracy jest praca bezpieczną dla osoby od 6ms ciąży wzwyż), na czym mi bardzo zależy! Siedziałam teraz 2 tygodnie w domu na urlopie (bo Stasia szkoła do 8 stycznia miała wolne) i myślałam, że zwariuję! nie nadaje sie do nie pracowania ;)
 
Ja jeżeli chodzi o wypłatę jestem zadowolona bo będąc na l4 mam wypłaty większe o 200 zł aż 2 szoku jestem za każdym razem [emoji14]

Napisane na F3111 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja z ubrań chyba nic nie kupię. We wtorek byliśmy u siostry i dostałam właśnie ubranka chłopięce na 56 i 62. A poza tym teraz musimy z mężem zaciskać pas, później napiszę czemu [emoji6]

Ja z małą poradą. Dzisiaj karmiłam Mikołaja kaszą z borówka amerykańską własnej roboty (bez cukru). Uświadomiłam sobie, że rozszerzanie diety naszych maluchów wypadnie w grudniu. Wtedy nie będzie zbyt wielu świeżych owoców i warzyw i będzie ciężko maluchowi wynaleźć smaki, które nie będą chemiczne.

Ale do sedna. Wasze maluchy na początku będą potrzebowały jeść malutkie ilości wiec dobrze by było zacząć zbierać sobie małe słoiczki. Najlepsze są po koncentratach pomidorowych.

Kupowałam słoiki specjalnie pod konfitury z malin. I niestety wszystko się zmarnowało. A te po koncentratach czy innych sosach są idealne.

Także dobry czas zacząć zbierać żeby do grudnia nazbierać nie robiąc dodatkowych zakupów [emoji6]

Ja w tym roku zrobię o wiele wiecej przetworów. Z malin, borówki, śliwki, moreli, gruszki. I do tego myślę że jeśli się uda to z cukinii. Ona ma dużo soku.

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
Też o tym myślę. Zacznę jak tylko sezon się zacznie. W głębi duszy wierzę, że moje dziecko nie będzie jak pierwsze alergikiem i spróbuje tego co zrobię. Mój synek do roku nie jadł nic, bo uczulaly go wszystkie owoce, poza jabłkiem.
Mam pytanie a jak będziesz robić te słoiczki dla malucha? Jak drzemy? Konfitury?
 
reklama
Druga rzecz. Ćwiczenia mięśni Kegla, które są ważne szczególnie w pierwszej ciąży.

Dzięki nim możecie ułatwić sobie poród, uniknąć nacięcia krocza a przede wszystkim utrzymać sprawność seksualną na normalnym poziomie. Po porodzie wszystko się tam rozłazi, tym bardziej po nacięciu. A jak jest luźno, to nie jest już tak przyjemnie. Wycwiczone mięśnie szybciej pozwolą wam wrócić do formy, może nawet takiej jak sprzed ciąży [emoji6]

Moim zdaniem od cw fiz ważniejsze są cw mięśni Kegla, które możecie wykonywać nawet w komunikacji miejskiej. Tylko może nie na samym początku [emoji6] Poczytajcie sobie na necie.

BTW jeden minus kp. Wasze libido będzie umierać [emoji23] Będzie na poziomie zero. Niestety natura stwierdziła, że dziecko jest ważniejsze od męża [emoji6]

Napisane na SM-G800F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry