reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

@Just&yna nie wiem czy widziałaś - bp ten temat jak i z resztą nas wszystkich bo taki czas teraz bardzo Cię/nas interesuje
https://www.google.pl/url?sa=t&sour...FjAAegQIFRAB&usg=AOvVaw3WAGrnna3cGkH3Ts1Irq4a
Ja widzę że u mnie na pewno nie zrobił wszystkiego ale coś tam było - brzuch, serce, kość udowa, główka, żołądek, stopki, narządy rodne i pewnie inne rzeczy których nie pamiętam...
U mnie jednak za wcześnie na to i na pełen wykaz czekam na nast badaniu muszę to o to poprosić, będzie to 22t0d
A Ty w którym będziesz tyg ma nast badaniu ?
Trochę tego miałaś i masz jeszcze i szczerze to się trochę pogubiłam:( widzę że bardzo Cię to dołuje i stresuje ale nie bardzo wiem jak Ci pomoc, co doradzić.. . Wg mamyginekolog czas jest i do 25tyg, wtedy jeszcze da radę zrobić te pomiary tylko prawnie do 22tyg a najlepiej dla lekarza (najwygodniej) do 22i6 czy 7 nie pamiętam

Trzymam kciuki żeby wszystko było ok i żebyś się uspokoiła troszkę bo to bardzo ważne żebyś się nie stresowala

9ewnqqmzi7le71mi.png
 
reklama
Dziewczyny znam już płeć i chciałabym w końcu kupić cokolwiek :F choć kilka rzeczy.. i teraz tak.. jakie rozmiary kupujecie?
Siostra wszystko oddała potrzebującym a to nasze pierwsze maleństwo więc muszę kupic wszystko od początku do końca (jeśli chodzi i ubranka).
Myślałam że 56 będzie ok ale wczoraj teściowa wspomniała że mąż miał 64cm! Jak się przeglądałam to myślałam o 56? Ale teraz chyba wezmę pod uwagę 62- lepsze za duże niż za małe, co potem z tym zrobimy hm. Mąż jest wysoki prawie 190, ja znowu mały wcześniak teraz mam 165. Co myslicie jaki rozmiar będzie optymalny? Czy moze z dwa, trzy, 56, 62 i większe?
Chociaż te 68 mi się wydaja jakieś mega wielgachne
9ewnqqmzi7le71mi.png
 
Dziewczyny znam już płeć i chciałabym w końcu kupić cokolwiek :F choć kilka rzeczy.. i teraz tak.. jakie rozmiary kupujecie?
Siostra wszystko oddała potrzebującym a to nasze pierwsze maleństwo więc muszę kupic wszystko od początku do końca (jeśli chodzi i ubranka).
Myślałam że 56 będzie ok ale wczoraj teściowa wspomniała że mąż miał 64cm! Jak się przeglądałam to myślałam o 56? Ale teraz chyba wezmę pod uwagę 62- lepsze za duże niż za małe, co potem z tym zrobimy hm. Mąż jest wysoki prawie 190, ja znowu mały wcześniak teraz mam 165. Co myslicie jaki rozmiar będzie optymalny? Czy moze z dwa, trzy, 56, 62 i większe?
Chociaż te 68 mi się wydaja jakieś mega wielgachne
9ewnqqmzi7le71mi.png
68 na pewno będzie za duże na początek. moje dzieci urodzone 56 cm nosiły 68 jakoś w 3 miesiącu, nie wcześniej. 62 może być w Twoim przypadku optymalne, a jak będziesz potrzebować mniejsze to na szybko dokupisz. ja zawsze się kierowałam zasadą, że lepiej większe, bo te na pewno się jeszcze wykorzysta, jak się kupi za małe to nie ma z tym co za bardzo później zrobić.

trzeba też pamiętać, że rozmiarówka w sklepach jest różna, 56 w jednym sklepie może być większe lub mniejsze niż w innym

aha i z tym mierzeniem po porodzie to też różnie, bo dzidziuś ma podkurczone nóżki i te pomiary nie są dokładne. tak, jak pisałam moi 56 cm, a ubranka w tym rozmiarze były przez pierwsze 2 tygodnie takie trochę przyduże

PS. dokupiłam ostatnio klika rzeczy w Smyku na wyprzedaży i brałam właśnie 68, na później bo te najmniejsze to mam zostawione i to dużo :)
 
Ostatnia edycja:
Gratuluję udanych wizyt dziewczyny! :) Chyba będzie sporo chłopczyków u nas.
I zazdroszczę wszystkim odczuwanych ruchów dziecka. Tak, ja też się nie mogę doczekać :D Zwłaszcza, że brzuch mam niewielki więc marzy mi się jakiś namacalny dowód na to, że to dzieciątko tam JEST :D Daję sobie jednak jeszcze ze dwa tygodnie bez stresa, a potem zacznę świrować ;)

Co do wózków i kolorów to tez się czaję na szary- najbardziej uniwersalny mi się wydaje, a poza tym szary i biały to moje ulubione kolory. Mój mąż jest przerażony, że nasze dziecko innych kolorów nie będzie rozróżniało chyba :D

Just&yna- nie łam się, ale faktycznie dla własnego świętego spokoju umówiłabym się jeszcze z innym lekarzem.
Ja też chcę szary z elementami innego koloru. Ja mam szał na czarno biale i szare. Pościel, kocyki i ubranka mam w odcieniach szarości i bieli :)
 
Dziewczyny znam już płeć i chciałabym w końcu kupić cokolwiek :F choć kilka rzeczy.. i teraz tak.. jakie rozmiary kupujecie?
Siostra wszystko oddała potrzebującym a to nasze pierwsze maleństwo więc muszę kupic wszystko od początku do końca (jeśli chodzi i ubranka).
Myślałam że 56 będzie ok ale wczoraj teściowa wspomniała że mąż miał 64cm! Jak się przeglądałam to myślałam o 56? Ale teraz chyba wezmę pod uwagę 62- lepsze za duże niż za małe, co potem z tym zrobimy hm. Mąż jest wysoki prawie 190, ja znowu mały wcześniak teraz mam 165. Co myslicie jaki rozmiar będzie optymalny? Czy moze z dwa, trzy, 56, 62 i większe?
Chociaż te 68 mi się wydaja jakieś mega wielgachne
9ewnqqmzi7le71mi.png

Ja mam trochę z rozm. 56,62 i 68 na start.
56 i 62cm na pewno posłużą na początek. Mój synek urodził się mając 62cm, a dosłownie topił się w spodenkach o rozm.56cm, pasowały na niego nawet 50cm.
 
Dziewczyny znam już płeć i chciałabym w końcu kupić cokolwiek :F choć kilka rzeczy.. i teraz tak.. jakie rozmiary kupujecie?
Siostra wszystko oddała potrzebującym a to nasze pierwsze maleństwo więc muszę kupic wszystko od początku do końca (jeśli chodzi i ubranka).
Myślałam że 56 będzie ok ale wczoraj teściowa wspomniała że mąż miał 64cm! Jak się przeglądałam to myślałam o 56? Ale teraz chyba wezmę pod uwagę 62- lepsze za duże niż za małe, co potem z tym zrobimy hm. Mąż jest wysoki prawie 190, ja znowu mały wcześniak teraz mam 165. Co myslicie jaki rozmiar będzie optymalny? Czy moze z dwa, trzy, 56, 62 i większe?
Chociaż te 68 mi się wydaja jakieś mega wielgachne
9ewnqqmzi7le71mi.png
Ja bym kupiła kilka 56 :) moja córka miała 61cm jak się urodziła, ale przez chwilę nosiła 56, po miesiącu chyba przeszliśmy na 62 ;) a 68 to faktycznie będzie za duże nawet jak Grześ będzie dłuższy ;) To bardzo fajne, że dajesz imię po swoim tacie, ja też bym dała, dla utrwalenia pamieci mojego taty, ale Wiesław to jakoś mi nie pasuje do małego chłopczyka ;) drugiego mój tato nie miał, więc nad innym muszę pomyśleć.
 
AgaRS90 pisalas ze jestes nauczycielka w przedszkolu. Moglabys powiedziec jak to wyglada z pensja na zwolnieniu? Co z dodatkiem motywacyjnym, wychowawczym no i czy koncowo pensja jest wyzsza czy nizsza? Bede wdzieczna jak znajdziesz chwilke na odpowiedz :) jak wolisz to mozesz w prywatnej wiadomosci, dziekuje bardzo :)
Też jestem nauczycielką ;) Ja będąc na zwolnieniu jestem bardzo do przodu z kasą. Ale między innymi dzięki nadgodzinom z zeszłego roku szkolnego. Ale ogólnie jest tak, że dodatki zabieraja, ale liczą średnią z poprzednich 12 m-cy do której biorą te wszyskie dodatki, a do tego trzynastke, urlopowe itd.
 
Myślałam że 56 będzie ok ale wczoraj teściowa wspomniała że mąż miał 64cm! Jak się przeglądałam to myślałam o 56? Ale teraz chyba wezmę pod uwagę 62- lepsze za duże niż za małe, co potem z tym zrobimy hm. Mąż jest wysoki prawie 190, ja znowu mały wcześniak teraz mam 165. Co myslicie jaki rozmiar będzie optymalny? Czy moze z dwa, trzy, 56, 62 i większe?
Chociaż te 68 mi się wydaja jakieś mega wielgachne
9ewnqqmzi7le71mi.png
Ja bym wzięła kilka sztuk body 56, bo dziecię na początku jest podkurczone i tonie w za dużych ciuszkach ;)
Zresztą bliżej porodu będziesz wiedziała, jaka duża będzie mniej więcej dzidzia. Mój mąż ma prawie 2 m, jak 160 więc średnia mniej więcej jak u Was, a dzieciaczki rodzilły sie małe - 52 cm.
 
Ja rodzę mały dzieciaczki. Jak kompletowałam wyprawkę zaczynałam od 56 i co? I okazało się, że w 56 toną, trzeba było dokupić 50 :D Cudne taki mikrociuszki <3 Pamiętaj też, że każda firma ma inną rozmiarówkę i np Smyk i HM mają dość dużą, Zara baby małą. Moim zdaniem kilka sztuk w rozmiarze 56 na pewno się przyda ;)
 
reklama
Też jestem nauczycielką ;) Ja będąc na zwolnieniu jestem bardzo do przodu z kasą. Ale między innymi dzięki nadgodzinom z zeszłego roku szkolnego. Ale ogólnie jest tak, że dodatki zabieraja, ale liczą średnią z poprzednich 12 m-cy do której biorą te wszyskie dodatki, a do tego trzynastke, urlopowe itd.
Nie zawsze, bo mnie dodatek zabrali a dokładnie była to podwyżka ministerialna, kt miałyśmy pod paskiem, nie do stawki, czyli jako dodatek;/
 
Do góry