reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Ja przez całą drugą ciążę nosilam pierwsza córkę na rękach. Do samego końca bo córka nie chodziła. Dodatkowo cztery razy dziennie rehabilitowalam sama córkę. I nic się nie działo a byłam bardzo krótko po cc.
 
reklama
Tamisu ja 3 razy poroniłam więc boję się nosić ale nie ukrywam, że noszę jak trzeba. Synek ma 2 lata i zawsze był dużo noszony. Waży prawie 14 kilo. Od czerwca się staraliśmy o rodzeństwo dla niego i od wtedy starałam się żeby go oduczyć ciągłego noszenia. Teraz wygląda to tak, że faktycznie mi daje spokój i chodzi za rękę choć czasem go noszę np w nocy do sikania albo jak zaśnie mi w aucie to go niosę do domu. Mojego męża nie oszczędza i go wykorzystuje i mąż go nosi. Generalnie jeśli ciąża rozwija się prawidłowo to nosić można oczywiście z rozsądkiem.
 
Dziewczyny moja córka ma 2,5 roku i odkąd ładnie chodzi sama to staramy się jej nie nosić jak nie ma potrzeby... Wiadomo czasem na krótkich odcinkach ja wezmę, np po schodach przez sień jak jest wykąpana i bez skarpetek ( bo tak uwielbia z oo w domu latać). Ja na spacery zabieram wózek w razie w, a jak idziemy z mężem to on ją na barana ewentualne bierze.

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moj synek ma 2 latka. Podnoszę go jak chce. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo to w ramach rozsądku można nosić wiadomo nie godzinami.
Ja dzisiaj ustaliłam sobie pierwsza wizytę na 14 listopada cudem się udało bo najwcześniej chcieli mnie wziąść w pierwszej połowie grudnia... no ale cóż Realia Belgii.
I jak to w pierwszej ciąży ta chyba tez przyjemnością nie będzie bo juz mam silne zapalenie nerek i garść leków.
Witaj w klubie z garścią leków - ja może nie garść, ale na antybiotyku jestem od 9 dni i niestety jeszcze dobre kilka dni mi się szykuje - ale trudno - bez zdrowej mamy nie ma zdrowego dziecka :)

Co do noszenia dzieci, to mnie to już na szczęście nie dotyczy - na szczęście, bo nawet jak bym chciała to tych 30kg nie umiałabym na dłuższą metę nosić ;) Ale jak pisza dziewczyny - w granicach zdrowego rozsądku, w przebiegu bezproblemowej ciąży spokojnie można nosić :)
 
Hej ja po wizycie. Słaby aparat usg bo to w szpitalu. Widać pęcherzyk i ciałko żółte wielkością odpowiadający 6tyg. Ale bez zarodka. Lekarz mówi, ze wszystko ok i mam przyjść za tydzień to zobaczymy czy zarodek się pojawił

Napisane na SM-G361F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej ja po wizycie. Słaby aparat usg bo to w szpitalu. Widać pęcherzyk i ciałko żółte wielkością odpowiadający 6tyg. Ale bez zarodka. Lekarz mówi, ze wszystko ok i mam przyjść za tydzień to zobaczymy czy zarodek się pojawił

Napisane na SM-G361F w aplikacji Forum BabyBoom
A pamiętasz ile miał pęcherzyk? I kiedy miałaś @? Ja tez dziś taka sytuacja ale niestety się martwię. Bo u mnie 6t 6d.

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie. Nie podawał wielkości w milimetrah bo mówi, że jak zejdzie milimetr niżej to to może być już dzień różnicy. Dla niego najważniejsze że pęcherzyki odpowiada 6 tygodniowo i net ciałko żółte. Nie jestem pewna kiedy miałam ostatnią moesiaczkę bo zgiłam tel i kalendarzyk Ale jakoś 27,28.08. Więc U mnie to 6t2d a owu mogła się przesunąć

Napisane na SM-G361F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nie. Nie podawał wielkości w milimetrah bo mówi, że jak zejdzie milimetr niżej to to może być już dzień różnicy. Dla niego najważniejsze że pęcherzyki odpowiada 6 tygodniowo i net ciałko żółte. Nie jestem pewna kiedy miałam ostatnią moesiaczkę bo zgiłam tel i kalendarzyk Ale jakoś 27,28.08. Więc U mnie to 6t2d a owu mogła się przesunąć

Napisane na SM-G361F w aplikacji Forum BabyBoom
Mi lekarz kazał być dobrej myśli i przyjść we wtorek. Też jest pęcherzyk ok 18mm i ciało żółte 4mm. Mówił że to graniczny moment i może być zarodek jeszcze nie widoczny. Muszę się tego trzymać i być dalej dobrej myśli.

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mi lekarz kazał być dobrej myśli i przyjść we wtorek. Też jest pęcherzyk ok 18mm i ciało żółte 4mm. Mówił że to graniczny moment i może być zarodek jeszcze nie widoczny. Muszę się tego trzymać i być dalej dobrej myśli.
Z tego co sobie podczytywałam ostatnimi czasy to od ok 6 tygodnia zarodek rośnie po 1mm/dobę. Ja w 6t5d miałam 8mm zarodek, więc metodą dedukcji (;)) na początku 6 tygodnia miał 3mm, a wcześniej to jeszcze mniej - czyli na chłopski rozum, na kiepskim aparacie takiego +/- 6 tygodniowego bąbla może nie być widać :)
 
Do góry