reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
hej:) ;)
wczoraj byłam u lekarza i mam dowód na to, że jest em w 5w 6d ciąży:) termin na około 7 czerwca 2018, to moja pierwsza ciąża (miałam totalnego pecha je śli chodzi o życie prywatne i tak naprawdę skupiłam się na pracy a nie na rodzinie, nie mówiac juz o tym ze 10 lat był w zwiazku z bardzi niewłaściwa osobą- jestem rozwodka). Boję się bo mam 35 lat i czytałam wiele mitów na temat wieku, nie mówiąc juz o pierwszej ciazy. Chciałabym, aby wszystko było w porządku. To dopiero 5 tydzien, ale serduszko już lekko bije, teraz jest kluczowy czas, a niestety odpoczywać nie mogę i nerwów mam więcej niż się zdaje. Trzymam za Was kciuki i proszę trzymajcie za mnie.
A na zdjeciu moja fasolka
ps. staraliśmy się krótko- i nie analizowałam wcale moich cyklów bo owulacje miałam czasem nawet 2 razy w miesiącu, teraz to też była jakiś cud:) jestem przerażona:)

Image00003.jpg
 

Załączniki

  • Image00003.jpg
    Image00003.jpg
    223,9 KB · Wyświetleń: 870
Kurczę to jest jakaś masakra!!! ja będę chodziła prywatnie na usg. Nie wyobrażam osobie żebym miała usg 3-4 raz na całą ciążę. Może Tobie też uda się tam jakoś to zorganizować?
Lawinka, nie ma szans to koszt 100-200f nie stac nas, za ta kase ojade do polski prywatnie pojde do lekarza i jeszcze mi zostanie a przy okazji rodzine zobacze;P
 
DareToBe - muszę przyznać, że mnie mocno pocieszyłaś. Jeśli chodzi o TSH. Chyba najbardziej mnie przeraża, jak sobie przypomnę jakie boje musiałam stoczyć z lekarzem w poprzedniej ciąży. Chyba dobrze by było jakbym poszła z wynikami do tej samej lekarki - bo ta się dokształciła :p

aantalea - ja pewnie będę miała 3 USG na NHS tak jak w poprzedniej ciąży, nawet jeśli cudem niewidem nie będę miała niedoczynności tarczycy to wiem jak zagrać aby dostać :p I na bank pójdę na dodatkowe USG w 8tc prywatnie - już znalazłam kilka miejsc, które kasują 39 funtów za tę przyjemność :)


Mar-chew
Ja w efekcie miałam około 5-6 usg, iperwsze w 6 tygodniu jak dostałam plamien pojechlismy do szpitala tu maja całe szczescie fajne miejsce dla ciąż wczesnych i okazało sie ze zrobia usg po to by mnie uspokoic bo nie moą dla mnie nic wiecej zrobić, wiec w uk miałam widzialam puls i wszystko trwało moze 15 sekund pozniej mielismy wakacje w polsce to w 7-9 tygodniu miałam jedno usg po 11 tygodniu juz tutaj tez bardzo krotkie, pozniej połowkowe , kolejne w 27 tygodniu znow w polsce i pod koniec ciazy gdy tomek sie nie ruszał trafiłam do szpitala profilaktycznie kazalo sie ze jest leniwy jak diabli, ale mimo to w 36 tygodniu dostałam sterydy i to naprawde bolało bardziej niz przehodzące dziecko przez kanał rodny.
;P
 
Gratulacje dla nowych mamuś!
Ja na wizytę dzisiaj o 19. Według moich obliczeń to będzie 6t3d. Nie robiłam bety, ani nie powtórzyła testów od ponad dwóch tygodni. Boję się co to będzie

Napisane na SM-G361F w aplikacji Forum BabyBoom
 
@KikaRika @Mar-chew moje TSH wynosi 2,27 i lekarz mówi, że za duże na ciążę. Jutro mam wizytę u endokrynolog więc zobaczę co mi powie.

Olasec dzisiaj masz wizytę u endokrynologa? Dziewczyny czy wam przy niedoczynności lekarz zalecał zwiększanie dawki euthyroxu/letroxu? Mi w poprzedniej ciąży endokrynolog powiedziała, że jak będę w ciąży, to mam podwoić dawkę. Teraz jeszcze nie zwiększałam, bo czekam na usg i wizytę ginekologiczną. Muszę się też umówić do endokrynologa.
 
reklama
Mimika ja wynik TSH mam 2,930 czyli w powie normy dla kobiet, ale moja gin powiedziała wczoraj że musi zejść do 2- 2,5 max i żebym do endokrynologa poszła. A że u nas w ośrodku jest fajna, młoda internistka kt świetnie ustawia tarczycę to poszłam do niej dziś i przepisała mi euthyrox, na razie małą dawkę.
Powiedziała że będziemy starać się zejść z wynikiem d 1,5..
Dała skierowanie na TSH, T3 i T4 za 2 tyg mam przyjsc na kontrolę..
A mój internista od lat przepisuje mi jodid, dr zapytała mnie po co, powiedziala że ona sensu nie widzi...

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry