reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

Dziewczyny jakie witaminy bierzecie ja mam pregnal evital można je kupić na necie ale w aptece nie ma, teraz mnie olśniło ze mam dwie tabletki i kusze zamienić sobie we wt wizyta Ae powiem mu zmieniłam.
Ja biorę duphavit pregna. W necie boję się kupować witaminy i inne suplementy odkąd mąż gdzieś wyczytał że duży % to podróby. U mnie w stacjonarnych aptekach nawet jak nie mają to Ci sprowadza na następny dzień
 
reklama
takie orzechowe ciasteczka w formie uli, w środku z nadzieniem:
Link do: ciasteczka ule - Szukaj w Google:
przepyszne!
to chyba śląski wyrób, bo ja nie znałam zanim nie poznałam swojego męża (jest właśnie ze Śląska), ale może w innych regionach też są znane?
Mój jest z Małopolski i też nigdy czegoś takiego nie widziałam ani nie jedalam. U nas na Podlasiu robi się podobne tylko że w formie orzeszków w środku z kremem więc podejrzewam że to coś bardzo podobno wizualnie i smakowo również czyli fakt jest smaczne :-)

Ha już w końcu mam weekend. Mąż jutro wcześniej skończy prace i ma już przerwę zimowa a o 16 nareszcie razem pójdziemy do lekarza. Mam nadzieję zobaczyć mojego maluszka i dowiedzieć się już bardziej pewnie czy faktycznie będziemy mieć chłopczyka. Jeśli tak to będzie problem z imieniem (chociaż taki problem to nie problem ważne żeby maleństwo rosło zdrowo) bo dla mojego męża podoba się imię Sebastian a dla mnie nie. Mamy długie nazwisko i takie długi imię nawet nie pasuje. Jakby była dziewczynka to jesteśmy dość zgodni chociaż mąż mniej pewnie ale chodzi nam po głowie Basia. Dla chłopca nie mam pojęcia ale jest jeszcze czas :-) już się trochę zaczynam.stresować jutrzejsze wizyta :-) to chyba nigdy się nie zmieni
 
Dziewczyny jakie witaminy bierzecie ja mam pregnal evital można je kupić na necie ale w aptece nie ma, teraz mnie olśniło ze mam dwie tabletki i kusze zamienić sobie we wt wizyta Ae powiem mu zmieniłam.
Ja biorę femibion plus 2 ale tylko dlatego, że go dostałam na ponad miesiąc kuracji. jak się skończy to kupię coś z krótszym składem typu pregna plus lub mama dha premium. W ogóle myślę sobie że powinnam bardziej dbać o to co jem, bo przez to że dalej nie mam apetytu to jem mało takich konkretnych posiłków, zjem trochę i się najadam a potem tylko bułki, owoce i słodycze. Jak czytam co robicie na obiad i wasze "zachcianki" to aż zazdroszczę bo też bym chciała mieć zachcianki na coś normalnego a nie tylko słodkie.
 
Tzn? Chodzi o to 80%/80% lub 100%/60%?
No niestety - zaradność życiowa w naszym kraju nie jest doceniana :wściekła/y:

Tak zrozumiałam że od pensji brutto dostaje 80%, a koleżanka mnie uświadomiła ,że od tego odejmuje się tam te 18% podatku, i jakieś 13% z czymś. I zostają ochłapy.... Niestety zarabiam niewiele ponad najniższą , i jak pojawi się dzidzia będę miała jeszcze około 400 zł mniej niż zwykle. To taka pomoc od państwa.


Bardzo bym chciała od maleństwa z naszą dzidzią podróżować, niekoniecznie gdzieś w daleki świat, ale tak to tu to tam na weekand. Polska jest taka piękna. Na pewno jak będzie większy to pojedziemy w Bieszczady, ale to nie w tym roku napewno.

Z witamin biorę Prenatal Duo, ze względu też na dha. Jestem zadowolona wyniki mam dobre.
 
Ostatnia edycja:
Mój jest z Małopolski i też nigdy czegoś takiego nie widziałam ani nie jedalam. U nas na Podlasiu robi się podobne tylko że w formie orzeszków w środku z kremem więc podejrzewam że to coś bardzo podobno wizualnie i smakowo również czyli fakt jest smaczne :-)

Ha już w końcu mam weekend. Mąż jutro wcześniej skończy prace i ma już przerwę zimowa a o 16 nareszcie razem pójdziemy do lekarza. Mam nadzieję zobaczyć mojego maluszka i dowiedzieć się już bardziej pewnie czy faktycznie będziemy mieć chłopczyka. Jeśli tak to będzie problem z imieniem (chociaż taki problem to nie problem ważne żeby maleństwo rosło zdrowo) bo dla mojego męża podoba się imię Sebastian a dla mnie nie. Mamy długie nazwisko i takie długi imię nawet nie pasuje. Jakby była dziewczynka to jesteśmy dość zgodni chociaż mąż mniej pewnie ale chodzi nam po głowie Basia. Dla chłopca nie mam pojęcia ale jest jeszcze czas :-) już się trochę zaczynam.stresować jutrzejsze wizyta :-) to chyba nigdy się nie zmieni
a nie, te orzeszki z kremem w środku to zupełnie coś innego, choć też smaczne :)
ja teraz mieszkam w Małopolsce i tutaj tego też nie znają
 
Tak zrozumiałam że od pensji brutto dostaje 80%, a koleżanka mnie uświadomiła ,że od tego odejmuje się tam te 18% podatku, i jakieś 13% z czymś. I zostają ochłapy.... Niestety zarabiam niewiele ponad najniższą , i jak pojawi się dzidzia będę miała jeszcze około 400 zł mniej niż zwykle. To taka pomoc od państwa.


Bardzo bym chciała od maleństwa z naszą dzidzią podróżować, niekoniecznie gdzieś w daleki świat, ale tak to tu to tam na weekand. Polska jest taka piękna. Na pewno jak będzie większy to pojedziemy w Bieszczady, ale to nie w tym roku napewno.

Z witamin biorę Prenatal Duo, ze względu też na dha. Jestem zadowolona wyniki mam dobre.

Dziewczyny a ja radze docenic jak jest w Polsce, sama mieszkam w UK I nie ma czegos takiego jak 100% platne L4, a macierzynski to ochlapy ktore I mnie stanowia 30% mojej pensji I tej jest od niego odprowadzany podatek.
Sama pracuje juz dlugi czas odprowadzam podatki I to nie male - w szczegolnosci ze moje premie sa opodatkowane na 35% I nic mi Panstwo nie da.
Takze docencie bo to Polska jest rajem a nie zachod :)


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tak zrozumiałam że od pensji brutto dostaje 80%, a koleżanka mnie uświadomiła ,że od tego odejmuje się tam te 18% podatku, i jakieś 13% z czymś. I zostają ochłapy.... Niestety zarabiam niewiele ponad najniższą , i jak pojawi się dzidzia będę miała jeszcze około 400 zł mniej niż zwykle. To taka pomoc od państwa.


Bardzo bym chciała od maleństwa z naszą dzidzią podróżować, niekoniecznie gdzieś w daleki świat, ale tak to tu to tam na weekand. Polska jest taka piękna. Na pewno jak będzie większy to pojedziemy w Bieszczady, ale to nie w tym roku napewno.

Z witamin biorę Prenatal Duo, ze względu też na dha. Jestem zadowolona wyniki mam dobre.

No niestety nie dostaje się L4 100 % wynagrodzenia brutto. Po pierwsze wylicza się średnią z 12 miesięcy wstecz, po drugie odlicza się podatek i składki ZUS. Zasiłek macierzyński wraz z rodzicielskim brany na cały rok to jest 80% płatne też wyliczany z takiej samej podstawy jak zasiłek chorobowy. Jeśli wyjdzie Ci zasiłek macierzyński mniej niż 1000 zł to trzeba starać się o dopełnienie do 1000 tzw kosiniakowe.
 
reklama
Tak zrozumiałam że od pensji brutto dostaje 80%, a koleżanka mnie uświadomiła ,że od tego odejmuje się tam te 18% podatku, i jakieś 13% z czymś. I zostają ochłapy.... Niestety zarabiam niewiele ponad najniższą , i jak pojawi się dzidzia będę miała jeszcze około 400 zł mniej niż zwykle. To taka pomoc od państwa.
Czyli powinnaś dostać 80% tergo co teraz dostajesz na rękę, bo przecież zawsze zabierają nam w podatkach i składkach 1/3 wypłaty. A nie miałaś przez ostatni rok żadnych premii, dodatków na święta, wczasów pod gruszą itp? Bo to też do średniej zliczają.
 
Do góry