reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

No to witaj w klubie! Ja też startowałam z dużą nadwagą, żeby uniknąć hipoglikemii i mdłości muszę jadać bardzo często i na razie mam 7kg na minusie (i cały czas spada ;)) - ale znam to z poprzedniej ciąży, bo w dniu porodu ważyłam nadal 2kg mniej niż przed ciążą :D Dla takich okrąglaków jak ja to dobra opcja ;)
Ja na poczatku sporo wymiotowalam i malo jadlam, teraz tez jem czesto ale w malych porcjach bo zaraz czuje sie pelna :D

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
z jednego z portali:
Ile możesz przytyć?

To, ile możesz teraz przytyć, zależy od twojej wagi sprzed ciąży.
  • Kobiety z bardzo szczupłą sylwetką (BMI poniżej 20) - przez dziewięć miesięcy mogą przybrać 12,5–18 kg.
  • Osoby z normalną wagą (BMI 20–26) – przytyją od 11,5 do 16 kg.
  • Przy nadwadze (BMI 26) – zaleca się najmniejszy przyrost wagi 7–11 kg.
Jak zmienia się waga w ciąży?
Przyrost wagi w ciąży odbywa się w różnym tempie:

  • w I trymestrze ciąży przytyjesz ok. 1–2 kg,
  • w II trymestrze ciąży – ok. 6 kg,
  • w III trymestrze ciąży – ok. 5 kg.
 
U mnie waga wyjściowa to 48,5 kg, dzisiaj mam 51kg - 14 tc.

Co do wózka nowy czy używany to powiem Wam, że zależy czy planujecie następne dzieci. Ja przy pierwszej córce kupiłam nowy wózek, korzystałam z niego też przy młodszej. Mam go nadal, ale teraz dla trzeciego jednak kupię używaną gondolę, a potem porządną spacerówkę.

Dzisiaj mam masakryczny dzień. Od rana męczy mnie zgaga. Słabo mi się zrobiło w piekarni, wróciłam ledwo do domu, zjadłam śniadanie i nie miałam na nic siły. Nie mam nic jeszcze do obiadu zrobione. Masakra. Spałam ze 2 godziny, najchętniej dalej poszłabym spać.
 
Dzieki :) dowiem się po prostu w piątek jak z tymi wynikami:)
Ja nie przytyłam, schudłam już 3 kg.. Leginsy moje podomki wiszą na mnie...Ale co się dziwić, jak ja jem tylko tyle by przeżyć i nie przytulać toalety...

U nas dziś też wieje. Ja odpoczywam, po tym incydencie rano czuje się jak chora. Głowa mnie rozbolała, nic dziś nie robię, bo nie daje rady. Dobrze, że mąż w domu do wieczora, to chowam się do sypialni i wypoczywam :)
 
@myllenne dlaczego nie wolno krewetek? Wg mnie można tylko nie surowe.

Ja jeszcze nic nie przytyłam. Waga wyjściowa 57, tak jak z synkiem. Ciekawe ile tym razem przytyję bo z synkiem 9 kg. Dość sporo jem ale małe porcje i często bo około 5 posiłków dziennie jem. Słodyczy w ogóle nie jem i owoców, które są słodkie też nie bo od razu jest rzyganie.
 
@myllenne dlaczego nie wolno krewetek? Wg mnie można tylko nie surowe.

Ja jeszcze nic nie przytyłam. Waga wyjściowa 57, tak jak z synkiem. Ciekawe ile tym razem przytyję bo z synkiem 9 kg. Dość sporo jem ale małe porcje i często bo około 5 posiłków dziennie jem. Słodyczy w ogóle nie jem i owoców, które są słodkie też nie bo od razu jest rzyganie.
Nie wolno w ogóle owoców morza.. ale dlaczego to nie wiem - nie dopytywałam, bo i tak nie lubię :)
 
Nie zgadzam się. Oczywiście, że można jeść ale trzeba unikać tych co mają dużo rtęci. Krewetki akurat mają ich najmniej i je można jeść tylko nie surowe.

Link do: Czy w ciąży można jeść krewetki?
Pewnie zdania są podzielone tak jak w przypadku kawy, serów plesniowych itp. Ja akurat w tym przypadku zaufam mojej gin :)

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U mnie zaczął się 16 tydzień i chyba jeszcze nie ruszyłam z wagą, ostatnio było -1kg więc teraz pewnie jestem na 0 ;) jutro u rodziców się zważę bo w domu nie mam na czym. Cały czas mam problem z jedzeniem śniadań, dwie kanapki to jest max a i tak w połowie muszę się przenieść na kanapę bo na pół leżąco mi lepiej wchodzi. Dziś albo za późno się przeniosłam, albo nasz mały Hrabia nie lubi parówek bo wylądowałam w toalecie :o. A w 1 trymestrze tego nie miałam.
Wzięłam się za świąteczne porządki, dzisiaj kuchnia ale marnie mi to idzie... :eek: umyłam lodówkę, kilka szafek w środku i już leżę na kanapie bo muszę odpocząć :p może do nocy to skończę, ehhhh. Dobrze że na święta jedziemy do rodziców to nikt mnie tu nie będzie ze sprzątania rozliczał:D
 
reklama
Hej ja po wizycie, niby wszystko ok, ale USG nie miałam robionego więc za bardzo się nie uspokoiłam. 1szy raz mi moją gin nie robiła USG ;/
Następna wizyta na początku stycznia

Napisane na Moto G Play w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry