reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2018

reklama
Ja schudlam 10kg, ale mam spora nadwage ;) wiec lekarz twierdzi ze to dobrze i dla mnie i dla dziecka :) jem to co chce i kiedy chce, a waga i tak ciagle w dol ;)

Napisane na HUAWEI CUN-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja schudlam 10kg, ale mam spora nadwage ;) wiec lekarz twierdzi ze to dobrze i dla mnie i dla dziecka :) jem to co chce i kiedy chce, a waga i tak ciagle w dół
No to witaj w klubie! Ja też startowałam z dużą nadwagą, żeby uniknąć hipoglikemii i mdłości muszę jadać bardzo często i na razie mam 7kg na minusie (i cały czas spada ;)) - ale znam to z poprzedniej ciąży, bo w dniu porodu ważyłam nadal 2kg mniej niż przed ciążą :D Dla takich okrąglaków jak ja to dobra opcja ;)
 
Waga mniej więcej wyjściowa to 59 kg, , teraz się waha 63,5 - 63,9. Aplikacja ciążowa wskazuje lekką nadwagę....
Mimo mdłości w 1 trymestrze dopisywał mi jak nie wiem , i teraz nic się nie zmieniło ;)
A naoglądałam się mastechefa i robili tam krewetki i mi mega ochotę zrobili... a tu nie wolno! :(
 
Dobry wieczór :-) ja was ostatnio więcej podczytuje niż pisze bo jakoś czasu mniej. Byłam dzisiaj zrobić tsh i w piątek w końcu wizyta u lekarza. Już się nie mogę doczekać, od poprzedniej minie miesiąc ale gdyby to nie ze udało mi się wyblagac wcześniej termin to bym musiała czekać na wizytę 1,5 miesiąca. Wtedy to już całkiem byś zeschiozwala.
Jeśli chodzi o wyprawkę to z jednej strony ta myśl szukania,wybierania, dotykania, porównywania tego wszystkiego mnie cieszy bo nie mam praktycznie nic ale z drugiej strony przeraża bo jest przecież tego tak dużo do kupienia. Póki co mam od szwagierki pożyczony laktator elektryczny i dostane od niej ubranka, a od koleżanki odkupić łóżeczko. Dzisiaj też byłam w Ełku w sklepie dominika który mi tu jedna dziewczyna polecala i faktycznie wybór wózków mają naprawdę duży aż ciężko się zdecydować. Jednak miałam za.mało czasu by poprosić sprzedawcę o doradztwo. Będę musiała się tam wybierać z mezem w sobotę.
Aha i też dzisiaj kupiłam te rajstopy z Lidla i koszulkę ale nie wiem czy to jest ta do karmienia piersią, szczerze mówiąc nawet nie miałam jej zmierzyć taki dzień zwariowany. Zrobię to pewnie już jutro bo właśnie nie dawno wróciłam z pracy, idę pod prysznic i spać :-) dobranoc spokojnej nocy

nooo, najlepsze w Dominice jest to, że bierzesz wózek i możesz pojeździć nim w koło :)
 
Czy wynik Pappa mogą mi podać telefonicznie? Ja na badania genetyczne jade do szpitala, gdzie mam ponad 70km i tak nie uśmiecha mi się jechac po sam wynik tam. Jeżeli będzie ok wolałabym telefonicznie.

Ja dzisiaj stojąc w kolejce w sklepie zasłabłam. Zrobilo mi się ciemno przed oczami, goraco i duszno :( w kolejce rozbierałam się. Szłam do domu pijąc wodę. Myślałam, że nie dojdę..Teraz nie ruszam się z kanapy. Już minęło, ale się wystraszyłam.
U mnie tez nie podają przez telefon. jutro jadę na wizytę czyli odbiór wyniku i tez ponad 70 km.
 
Poproś żeby wysłali na maila - ja tak zawsze w lab robię tylko to miejscu trzeba załatwiać :/

I jak potem słyszę "ciąża to nie choroba" to szlag mnie jasny trafia !

Napisane na SM-G930F w aplikacji Forum BabyBoom
ha ha, mogę sobie prosić o wysłanie na maila. To jest spotkanie z genetykiem i musi być oficjalne, bo pewnie nie rozliczą ich w NFZ.
 
Gdzieś czytałam że najlepiej przytyć do 2,5kg na miesiąc ...bo jak bardziej waga skaczemy A nie jest to wina zaglądania do lodówki to to oznacza zatrzymywanie wody i obrzęki...Ale to chyba przed nami...[emoji1]

żartujesz, przytyć 2,5 kg na miesiąc? 2,5 * 9=22,5 !!!!!!!!!
to nie jest dobra waga. Bardziej realne jest chyba 12-15 kg (nie pamiętam wytycznych), ale i tak najwięcej "tyje się" w 8-9 miesiącu :)
 
reklama
żartujesz, przytyć 2,5 kg na miesiąc? 2,5 * 9=22,5 !!!!!!!!!
to nie jest dobra waga. Bardziej realne jest chyba 12-15 kg (nie pamiętam wytycznych), ale i tak najwięcej "tyje się" w 8-9 miesiącu :)
Wytyczne zależą od BMI sprzed ciąży :) więc nie dla każdego jest tyle samo

Napisane na WAS-LX1 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry